VLADIS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Alexandru Vlahuță, Comuna Alexandru Vlahuță, înmatriculată la 12 aprilie 1993.
Identitate
- Denumire legală
- VLADIS SRL
- CUI
- 3890019
- Nr. înmatriculare
- J37/366/1993
- EUID
- ROONRC.J37/366/1993
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 12 aprilie 1993
Sediu social
- Adresă
- Sat Alexandru Vlahuță, Comuna Alexandru Vlahuță, Vaslui
- Localitate
- Sat Alexandru Vlahuță, Comuna Alexandru Vlahuță, Vaslui
- Cod poștal
- 6437
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 30 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 07.05.1993
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BALAN GABRIELA ANA — administrator
- BALAN V.GIGI — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 94 din 116 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5630, județul Vaslui, peste 20% dintre firmele clasei. Locul 4.769 din 6.305 în tot județul, și locul 2.501 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 20%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 72.945 lei | 8.846 lei | 1 | 47.476 lei | 20.891 lei | 26.585 lei |
| 2024 | 60.912 lei | 7.192 lei | 1 | 47.082 lei | 29.343 lei | 17.739 lei |
| 2023 | 56.640 lei | 8.252 lei | 1 | 42.388 lei | 31.841 lei | 10.547 lei |
| 2022 | 47.633 lei | 5.900 lei | 1 | 37.338 lei | 35.043 lei | 2.295 lei |
| 2021 | 39.908 lei | 5.200 lei | 1 | 31.044 lei | 34.649 lei | -3.605 lei |
| 2020 | 34.894 lei | 6.194 lei | 0 | 25.493 lei | 34.298 lei | -8.805 lei |
| 2019 | 30.006 lei | 3.154 lei | 1 | 14.647 lei | 29.647 lei | -15.000 lei |
| 2018 | 21.081 lei | -9.869 lei | 1 | 11.118 lei | 29.271 lei | -18.153 lei |
| 2017 | 29.769 lei | -11.366 lei | 1 | 7.872 lei | 16.157 lei | -8.285 lei |
| 2016 | 42.041 lei | -6.769 lei | 1 | 11.219 lei | 8.138 lei | 3.081 lei |
| 2015 | 45.455 lei | -3.824 lei | 1 | 18.925 lei | 9.075 lei | 9.850 lei |
| 2014 | 47.480 lei | -3.131 lei | 1 | 19.678 lei | 6.004 lei | 13.674 lei |
| 2013 | 67.177 lei | 660 lei | 1 | 26.101 lei | 9.296 lei | 16.805 lei |
| 2012 | 51.237 lei | 140 lei | 1 | 27.613 lei | 11.468 lei | 16.145 lei |
| 2011 | 61.084 lei | 2.932 lei | 1 | 25.481 lei | 9.476 lei | 16.005 lei |
| 2010 | 57.422 lei | -3.507 lei | 1 | 22.882 lei | 9.809 lei | 13.073 lei |
| 2009 | 48.450 lei | -1.650 lei | 1 | 22.322 lei | 5.742 lei | 16.580 lei |
| 2008 | 43.560 lei | 1.897 lei | — | 25.717 lei | 7.488 lei | 18.229 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 72.945 lei
- Venituri totale
- 72.945 lei
- Cheltuieli totale
- 62.414 lei
- Profit brut
- 10.531 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.846 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 47.476 lei
- Stocuri
- 46.377 lei
- Creanțe
- 369 lei
- Casa și conturi la bănci
- 730 lei
- Datorii
- 20.891 lei
- Capitaluri
- 26.585 lei
- Capital subscris vărsat
- 211 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 60.912 lei
- Venituri totale
- 60.912 lei
- Cheltuieli totale
- 52.024 lei
- Profit brut
- 8.888 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.192 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 47.082 lei
- Stocuri
- 45.899 lei
- Creanțe
- 106 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.077 lei
- Datorii
- 29.343 lei
- Capitaluri
- 17.739 lei
- Capital subscris vărsat
- 211 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 56.640 lei
- Venituri totale
- 56.640 lei
- Cheltuieli totale
- 46.853 lei
- Profit brut
- 9.787 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.252 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 42.388 lei
- Stocuri
- 37.903 lei
- Creanțe
- 3.389 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.096 lei
- Datorii
- 31.841 lei
- Capitaluri
- 10.547 lei
- Capital subscris vărsat
- 211 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 21 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.