PATRASCANI SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Alexandru Vlahuță, Comuna Alexandru Vlahuță, înmatriculată la 11 martie 1993.
Identitate
- Denumire legală
- PATRASCANI SRL
- CUI
- 3667441
- Nr. înmatriculare
- J37/240/1993
- EUID
- ROONRC.J37/240/1993
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 11 martie 1993
Sediu social
- Adresă
- Sat Alexandru Vlahuță, Comuna Alexandru Vlahuță, Vaslui
- Localitate
- Sat Alexandru Vlahuță, Comuna Alexandru Vlahuță, Vaslui
- Cod poștal
- 6437
Contact
- Telefon
- 0235 418 525
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 6 februarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 01.04.1993
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PAPADOPOL MIRUNA-ANCUȚA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 23 din 169 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4719, județul Vaslui, peste 87% dintre firmele clasei. Locul 946 din 6.305 în tot județul, și locul 566 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 1%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.384.970 lei | 31.866 lei | 7 | 916.894 lei | 93.674 lei | 823.220 lei |
| 2024 | 1.365.758 lei | 188.781 lei | 6 | 1.014.833 lei | 58.180 lei | 956.653 lei |
| 2023 | 1.030.252 lei | 100.673 lei | 7 | 858.994 lei | 98.494 lei | 760.500 lei |
| 2022 | 727.222 lei | 81.102 lei | 7 | 784.881 lei | 125.054 lei | 659.827 lei |
| 2021 | 663.371 lei | 2.155 lei | 9 | 668.644 lei | 318.919 lei | 349.725 lei |
| 2020 | 530.125 lei | 3.340 lei | 6 | 609.522 lei | 261.952 lei | 347.570 lei |
| 2019 | 548.610 lei | 21.945 lei | 7 | 687.392 lei | 343.162 lei | 344.230 lei |
| 2018 | 560.843 lei | 34.345 lei | 6 | 667.613 lei | 338.739 lei | 328.874 lei |
| 2017 | 534.079 lei | 53.552 lei | 7 | 490.783 lei | 170.655 lei | 320.128 lei |
| 2016 | 517.467 lei | 37.311 lei | 7 | 400.290 lei | 184.605 lei | 215.685 lei |
| 2015 | 328.714 lei | 7.968 lei | 8 | 393.742 lei | 215.367 lei | 178.375 lei |
| 2014 | 183.746 lei | -60.315 lei | 9 | 319.877 lei | 149.470 lei | 170.407 lei |
| 2013 | 258.547 lei | 13.770 lei | 9 | 306.554 lei | 76.332 lei | 230.222 lei |
| 2012 | 229.679 lei | -9.844 lei | 9 | 305.738 lei | 89.286 lei | 216.452 lei |
| 2011 | 307.236 lei | -18.844 lei | 7 | 306.017 lei | 79.722 lei | 226.295 lei |
| 2010 | 380.282 lei | -41.360 lei | 8 | 444.846 lei | 194.702 lei | 250.144 lei |
| 2009 | 353.315 lei | -54.964 lei | 6 | 510.297 lei | 268.793 lei | 241.504 lei |
| 2008 | 256.875 lei | 1.342 lei | 4 | 402.540 lei | 296.357 lei | 106.183 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.384.970 lei
- Venituri totale
- 1.384.970 lei
- Cheltuieli totale
- 1.320.160 lei
- Profit brut
- 64.810 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 31.866 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 245.668 lei
- Active circulante
- 671.226 lei
- Stocuri
- 592.991 lei
- Creanțe
- 54.359 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.876 lei
- Datorii
- 93.674 lei
- Capitaluri
- 823.220 lei
- Capital subscris vărsat
- 250.750 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.365.758 lei
- Venituri totale
- 1.371.146 lei
- Cheltuieli totale
- 1.150.834 lei
- Profit brut
- 220.312 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 188.781 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 249.314 lei
- Active circulante
- 765.519 lei
- Stocuri
- 479.090 lei
- Creanțe
- 66.305 lei
- Casa și conturi la bănci
- 220.124 lei
- Datorii
- 58.180 lei
- Capitaluri
- 956.653 lei
- Capital subscris vărsat
- 250.750 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.030.252 lei
- Venituri totale
- 1.034.985 lei
- Cheltuieli totale
- 925.307 lei
- Profit brut
- 109.678 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 100.673 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 252.960 lei
- Active circulante
- 606.034 lei
- Stocuri
- 545.425 lei
- Creanțe
- 25.619 lei
- Casa și conturi la bănci
- 34.990 lei
- Datorii
- 98.494 lei
- Capitaluri
- 760.500 lei
- Capital subscris vărsat
- 250.750 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 5141 · Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.1)
- 5142 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.1)
- 5183 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat (CAEN Rev.1)
- 5212 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.1)
- 5540 · Baruri (CAEN Rev.1)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.