ZINKO INSTAL S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 3, înmatriculată la 26 martie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- ZINKO INSTAL S.R.L.
- CUI
- 39083915
- Nr. înmatriculare
- J2018004097409
- EUID
- ROONRC.J2018004097409
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 26 martie 2018
Sediu social
- Adresă
- HORBOTEI, nr. 3, bl. M2, sc. 2, et. 2, ap. 30, CAMERA 1, București Sectorul 3, București
- Localitate
- București Sectorul 3, București
- Cod poștal
- 30465
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 14 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 26.03.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- TUDOR ALEXANDRU-DAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 85 din 1.748 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4322, municipiul București, peste 95% dintre firmele clasei. Locul 7.608 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 51%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8.132.230 lei | 993.413 lei | 1 | 2.017.347 lei | 1.023.417 lei | 993.930 lei |
| 2024 | 5.394.548 lei | 704.551 lei | 1 | 1.088.076 lei | 403.232 lei | 684.845 lei |
| 2023 | 1.669.307 lei | 69.648 lei | 1 | 831.944 lei | 89.350 lei | 742.594 lei |
| 2022 | 5.850.960 lei | 1.022.706 lei | 1 | 1.058.655 lei | 35.709 lei | 1.022.946 lei |
| 2021 | 3.447.989 lei | 155.395 lei | 1 | 891.158 lei | 498.358 lei | 392.800 lei |
| 2020 | 2.515.313 lei | 307.170 lei | 1 | 538.816 lei | 125.690 lei | 413.126 lei |
| 2019 | 1.946.753 lei | 362.326 lei | 1 | 707.265 lei | 344.698 lei | 362.567 lei |
| 2018 | 190.919 lei | 8.519 lei | 1 | 58.964 lei | 50.245 lei | 8.719 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 8.132.230 lei
- Venituri totale
- 8.135.521 lei
- Cheltuieli totale
- 6.985.176 lei
- Profit brut
- 1.150.345 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 993.413 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 68.665 lei
- Active circulante
- 1.948.682 lei
- Stocuri
- 104.244 lei
- Creanțe
- 1.438.587 lei
- Casa și conturi la bănci
- 405.851 lei
- Datorii
- 1.023.417 lei
- Capitaluri
- 993.930 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 5.394.548 lei
- Venituri totale
- 5.627.424 lei
- Cheltuieli totale
- 4.783.890 lei
- Profit brut
- 843.534 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 704.551 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 61.490 lei
- Active circulante
- 1.026.586 lei
- Stocuri
- 59.426 lei
- Creanțe
- 451.531 lei
- Casa și conturi la bănci
- 515.629 lei
- Datorii
- 403.232 lei
- Capitaluri
- 684.845 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.669.307 lei
- Venituri totale
- 1.669.327 lei
- Cheltuieli totale
- 1.582.292 lei
- Profit brut
- 87.035 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 69.648 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 66.626 lei
- Active circulante
- 765.318 lei
- Stocuri
- 12.123 lei
- Creanțe
- 202.249 lei
- Casa și conturi la bănci
- 550.946 lei
- Datorii
- 89.350 lei
- Capitaluri
- 742.594 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 3311 · Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4684 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului