ZEPELIN PRODUCTION S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Izvoru, Comuna Provița de Sus, înmatriculată la 26 iulie 2016.
Identitate
- Denumire legală
- ZEPELIN PRODUCTION S.R.L.
- CUI
- 36354734
- Nr. înmatriculare
- J29/1349/2016
- EUID
- ROONRC.J29/1349/2016
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 26 iulie 2016
Sediu social
- Adresă
- IZVORU, nr. 147, Sat Izvoru, Comuna Provița de Sus, Prahova
- Localitate
- Sat Izvoru, Comuna Provița de Sus, Prahova
- Cod poștal
- 107481
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 26.07.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CÂRLAN ANDREI — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 74 din 313 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7311, județul Prahova, peste 77% dintre firmele clasei. Locul 7.866 din 21.767 în tot județul, și locul 8.065 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 17%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 388.683 lei | 85.381 lei | 1 | 941.482 lei | 235.977 lei | 705.505 lei |
| 2024 | 467.665 lei | 245.992 lei | 1 | 1.012.537 lei | 392.413 lei | 620.124 lei |
| 2023 | 406.991 lei | 59.615 lei | 1 | 781.852 lei | 407.719 lei | 374.133 lei |
| 2022 | 421.149 lei | 35.617 lei | 1 | 555.966 lei | 241.448 lei | 314.518 lei |
| 2021 | 425.417 lei | 8.620 lei | 1 | 466.341 lei | 187.440 lei | 278.901 lei |
| 2020 | 185.589 lei | -80.956 lei | 1 | 400.585 lei | 130.305 lei | 270.280 lei |
| 2019 | 296.792 lei | 6.560 lei | 1 | 454.338 lei | 103.101 lei | 351.237 lei |
| 2018 | 452.672 lei | 334.096 lei | — | 368.679 lei | 24.002 lei | 344.677 lei |
| 2017 | 12.163 lei | 11.133 lei | — | 13.053 lei | 2.472 lei | 10.581 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 388.683 lei
- Venituri totale
- 388.981 lei
- Cheltuieli totale
- 297.798 lei
- Profit brut
- 91.183 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 85.381 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 613.400 lei
- Active circulante
- 328.082 lei
- Stocuri
- 197.032 lei
- Creanțe
- 97.771 lei
- Casa și conturi la bănci
- 33.279 lei
- Datorii
- 235.977 lei
- Capitaluri
- 705.505 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 467.665 lei
- Venituri totale
- 467.671 lei
- Cheltuieli totale
- 212.388 lei
- Profit brut
- 255.283 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 245.992 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 577.947 lei
- Active circulante
- 434.590 lei
- Stocuri
- 226.886 lei
- Creanțe
- 230.048 lei
- Casa și conturi la bănci
- -22.344 lei
- Datorii
- 392.413 lei
- Capitaluri
- 620.124 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 406.991 lei
- Venituri totale
- 407.470 lei
- Cheltuieli totale
- 343.773 lei
- Profit brut
- 63.697 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 59.615 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 549.632 lei
- Active circulante
- 232.220 lei
- Stocuri
- 104.777 lei
- Creanțe
- 154.689 lei
- Casa și conturi la bănci
- -27.246 lei
- Datorii
- 407.719 lei
- Capitaluri
- 374.133 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 421.149 lei
- Venituri totale
- 421.149 lei
- Cheltuieli totale
- 381.321 lei
- Profit brut
- 39.828 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 35.617 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 302.654 lei
- Active circulante
- 253.312 lei
- Stocuri
- 131.528 lei
- Creanțe
- 141.354 lei
- Casa și conturi la bănci
- -19.570 lei
- Datorii
- 241.448 lei
- Capitaluri
- 314.518 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 425.417 lei
- Venituri totale
- 425.748 lei
- Cheltuieli totale
- 412.870 lei
- Profit brut
- 12.878 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.620 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 296.812 lei
- Active circulante
- 169.529 lei
- Stocuri
- 60.300 lei
- Creanțe
- 97.403 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.826 lei
- Datorii
- 187.440 lei
- Capitaluri
- 278.901 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 185.589 lei
- Venituri totale
- 186.761 lei
- Cheltuieli totale
- 265.849 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 79.088 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 80.956 lei
- Active imobilizate
- 236.431 lei
- Active circulante
- 164.154 lei
- Stocuri
- 76.932 lei
- Creanțe
- 41.106 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.116 lei
- Datorii
- 130.305 lei
- Capitaluri
- 270.280 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 296.792 lei
- Venituri totale
- 299.238 lei
- Cheltuieli totale
- 286.534 lei
- Profit brut
- 12.704 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.560 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 262.344 lei
- Active circulante
- 191.994 lei
- Stocuri
- 47.904 lei
- Creanțe
- 75.448 lei
- Casa și conturi la bănci
- 68.642 lei
- Datorii
- 103.101 lei
- Capitaluri
- 351.237 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 452.672 lei
- Venituri totale
- 453.157 lei
- Cheltuieli totale
- 105.481 lei
- Profit brut
- 347.676 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 334.096 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 162.623 lei
- Active circulante
- 206.056 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 21.466 lei
- Casa și conturi la bănci
- 184.590 lei
- Datorii
- 24.002 lei
- Capitaluri
- 344.677 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 12.163 lei
- Venituri totale
- 12.163 lei
- Cheltuieli totale
- 665 lei
- Profit brut
- 11.498 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.133 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 13.053 lei
- Stocuri
- 607 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 12.446 lei
- Datorii
- 2.472 lei
- Capitaluri
- 10.581 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2025) · valoare însumată de cel mult 443 mii lei
- un contract atribuit, de la o autoritate contractantă (2019) · valoare însumată de cel mult 189 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- UNIVERSITATEA "LUCIAN BLAGA" DIN SIBIUo atribuire · cel mult 443 mii lei
- Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Ruraleo atribuire · cel mult 189 mii lei
Ultimele 2 atribuiri
- Cumpărare directă
Productie film documentar maxim 50 min - Proiect HORIZON-CL2-2024-DEMOCRACY-01-02
442.551,23 lei · UNIVERSITATEA "LUCIAN BLAGA" DIN SIBIU · CPV 92111250-9 Productie de filme de informare (Rev.2) · fonduri europene
- Contract nr. C/20/1/0/S/0/19/3/0/19/0/00/13/S0 /244987
Contract- Achiziționarea de servicii pentru participarea la Târgurile internaționale anuale INDAGRA edițiile 2019, 2020, 2021 și AGRARIA - Jucu, edițiile 2020, 2021,2022
188.799,78 lei · Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale · CPV 79952000-2 · Licitatie deschisa · fonduri europene
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 28 octombrie 2019 și 1 septembrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.2)
- 5912 · Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.2)
- 5913 · Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune (CAEN Rev.2)
- 5914 · Proiecția de filme cinematografice (CAEN Rev.2)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
- 7420 · Activități fotografice (CAEN Rev.2)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.2)
- 9002 · Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Înmatriculare la registrul comerțului