ZEITA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea, înmatriculată la 24 iunie 1996.
Identitate
- Denumire legală
- ZEITA SRL
- CUI
- 8592188
- Nr. înmatriculare
- J1996000430387
- EUID
- ROONRC.J1996000430387
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 iunie 1996
Sediu social
- Adresă
- Str. CAPORAL DUMITRU HANCIU, nr. 31, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Localitate
- Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Cod poștal
- 1000
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 31 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 03.07.1996
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- NEGREA ELENA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 415 din 527 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4711, județul Vâlcea, peste 21% dintre firmele clasei. Locul 6.615 din 9.337 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 11%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 71.993 lei | 4.205 lei | — | 54.898 lei | 141.020 lei | -86.122 lei |
| 2024 | 80.454 lei | 4.015 lei | — | 49.046 lei | 139.373 lei | -90.327 lei |
| 2023 | 85.543 lei | 4.097 lei | — | 43.420 lei | 137.762 lei | -94.342 lei |
| 2022 | 71.480 lei | 2.839 lei | — | 40.897 lei | 139.335 lei | -98.438 lei |
| 2021 | 54.081 lei | 4.044 lei | — | 34.216 lei | 135.493 lei | -101.277 lei |
| 2020 | 42.933 lei | 3.728 lei | — | 29.890 lei | 135.211 lei | -105.321 lei |
| 2019 | 49.264 lei | 569 lei | — | 22.057 lei | 131.106 lei | -109.049 lei |
| 2018 | 32.014 lei | 756 lei | — | 15.434 lei | 125.052 lei | -109.618 lei |
| 2017 | 24.734 lei | 974 lei | — | 13.243 lei | 123.617 lei | -110.374 lei |
| 2016 | 30.358 lei | 3.132 lei | — | 8.124 lei | 119.472 lei | -111.348 lei |
| 2015 | 19.684 lei | -108.691 lei | — | 4.907 lei | 119.387 lei | -114.480 lei |
| 2014 | 21.512 lei | -111.416 lei | — | 3.140 lei | 120.345 lei | -117.205 lei |
| 2013 | 31.657 lei | -3.637 lei | — | 110.421 lei | 119.847 lei | -9.426 lei |
| 2012 | 68.491 lei | -5 lei | 1 | 104.581 lei | 110.375 lei | -5.794 lei |
| 2011 | 100.145 lei | 2.734 lei | 1 | 85.897 lei | 91.685 lei | -5.788 lei |
| 2010 | 117.740 lei | 2.716 lei | 1 | 78.948 lei | 91.357 lei | -8.522 lei |
| 2009 | 127.824 lei | -4.452 lei | 1 | 51.499 lei | 66.624 lei | -11.238 lei |
| 2008 | 112.244 lei | -6.158 lei | 1 | 36.301 lei | 48.056 lei | -6.785 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 71.993 lei
- Venituri totale
- 71.993 lei
- Cheltuieli totale
- 66.987 lei
- Profit brut
- 5.006 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.205 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 54.898 lei
- Stocuri
- 52.903 lei
- Creanțe
- 436 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.559 lei
- Datorii
- 141.020 lei
- Capitaluri
- -86.122 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 80.454 lei
- Venituri totale
- 80.454 lei
- Cheltuieli totale
- 75.946 lei
- Profit brut
- 4.508 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.015 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 49.046 lei
- Stocuri
- 44.025 lei
- Creanțe
- 793 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.228 lei
- Datorii
- 139.373 lei
- Capitaluri
- -90.327 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 85.543 lei
- Venituri totale
- 85.543 lei
- Cheltuieli totale
- 80.665 lei
- Profit brut
- 4.878 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.097 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 43.420 lei
- Stocuri
- 41.055 lei
- Creanțe
- 116 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.249 lei
- Datorii
- 137.762 lei
- Capitaluri
- -94.342 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 71.480 lei
- Venituri totale
- 71.480 lei
- Cheltuieli totale
- 66.487 lei
- Profit brut
- 4.993 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.839 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 40.897 lei
- Stocuri
- 40.486 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 411 lei
- Datorii
- 139.335 lei
- Capitaluri
- -98.438 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 54.081 lei
- Venituri totale
- 54.081 lei
- Cheltuieli totale
- 48.837 lei
- Profit brut
- 5.244 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.044 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 34.216 lei
- Stocuri
- 34.112 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 104 lei
- Datorii
- 135.493 lei
- Capitaluri
- -101.277 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 42.933 lei
- Venituri totale
- 42.933 lei
- Cheltuieli totale
- 38.294 lei
- Profit brut
- 4.639 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.728 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 29.890 lei
- Stocuri
- 27.759 lei
- Creanțe
- 80 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.051 lei
- Datorii
- 135.211 lei
- Capitaluri
- -105.321 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 49.264 lei
- Venituri totale
- 49.264 lei
- Cheltuieli totale
- 47.217 lei
- Profit brut
- 2.047 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 569 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 22.057 lei
- Stocuri
- 21.824 lei
- Creanțe
- 80 lei
- Casa și conturi la bănci
- 153 lei
- Datorii
- 131.106 lei
- Capitaluri
- -109.049 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 32.014 lei
- Venituri totale
- 32.014 lei
- Cheltuieli totale
- 30.299 lei
- Profit brut
- 1.715 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 756 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 15.434 lei
- Stocuri
- 15.331 lei
- Creanțe
- 80 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23 lei
- Datorii
- 125.052 lei
- Capitaluri
- -109.618 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 24.734 lei
- Venituri totale
- 24.734 lei
- Cheltuieli totale
- 23.038 lei
- Profit brut
- 1.696 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 974 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 13.243 lei
- Stocuri
- 11.885 lei
- Creanțe
- 80 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.278 lei
- Datorii
- 123.617 lei
- Capitaluri
- -110.374 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 30.358 lei
- Venituri totale
- 30.358 lei
- Cheltuieli totale
- 26.315 lei
- Profit brut
- 4.043 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.132 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 8.124 lei
- Stocuri
- 7.989 lei
- Creanțe
- 80 lei
- Casa și conturi la bănci
- 55 lei
- Datorii
- 119.472 lei
- Capitaluri
- -111.348 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 19.684 lei
- Venituri totale
- 19.684 lei
- Cheltuieli totale
- 127.785 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 108.101 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 108.691 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 4.907 lei
- Stocuri
- 4.788 lei
- Creanțe
- 80 lei
- Casa și conturi la bănci
- 39 lei
- Datorii
- 119.387 lei
- Capitaluri
- -114.480 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 21.512 lei
- Venituri totale
- 21.512 lei
- Cheltuieli totale
- 132.282 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 110.770 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 111.416 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 3.140 lei
- Stocuri
- 3.031 lei
- Creanțe
- 80 lei
- Casa și conturi la bănci
- 29 lei
- Datorii
- 120.345 lei
- Capitaluri
- -117.205 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 31.657 lei
- Venituri totale
- 31.657 lei
- Cheltuieli totale
- 34.426 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.769 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.637 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 110.421 lei
- Stocuri
- 110.306 lei
- Creanțe
- 80 lei
- Casa și conturi la bănci
- 35 lei
- Datorii
- 119.847 lei
- Capitaluri
- -9.426 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 68.491 lei
- Venituri totale
- 68.491 lei
- Cheltuieli totale
- 68.496 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 5 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 5 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 104.581 lei
- Stocuri
- 104.481 lei
- Creanțe
- 80 lei
- Casa și conturi la bănci
- 20 lei
- Datorii
- 110.375 lei
- Capitaluri
- -5.794 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 100.145 lei
- Venituri totale
- 100.145 lei
- Cheltuieli totale
- 96.695 lei
- Profit brut
- 3.450 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.734 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 85.897 lei
- Stocuri
- 85.792 lei
- Creanțe
- 80 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25 lei
- Datorii
- 91.685 lei
- Capitaluri
- -5.788 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 117.740 lei
- Venituri totale
- 117.740 lei
- Cheltuieli totale
- 111.768 lei
- Profit brut
- 5.972 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 2.716 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 16.622 lei
- Active circulante
- 62.326 lei
- Stocuri
- 62.286 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 40 lei
- Datorii
- 91.357 lei
- Capitaluri
- -8.522 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 127.824 lei
- Venituri totale
- 127.824 lei
- Cheltuieli totale
- 129.409 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 1.585 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 4.452 lei
- Active imobilizate
- 16.622 lei
- Active circulante
- 34.877 lei
- Stocuri
- 34.555 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 322 lei
- Datorii
- 66.624 lei
- Capitaluri
- -11.238 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 112.244 lei
- Venituri totale
- 116.973 lei
- Cheltuieli totale
- 123.131 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 6.158 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 6.158 lei
- Active imobilizate
- 23.048 lei
- Active circulante
- 13.253 lei
- Stocuri
- 13.028 lei
- Creanțe
- 19 lei
- Casa și conturi la bănci
- 206 lei
- Datorii
- 48.056 lei
- Capitaluri
- -6.785 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (7)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
- Înregistrare în scopuri de TVA
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
1996
- Înmatriculare la registrul comerțului