ZAINLUX ECOM HOLDING S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Moniom, Municipiul Reșița, înmatriculată la 5 septembrie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- ZAINLUX ECOM HOLDING S.R.L.
- CUI
- 41607922
- Nr. înmatriculare
- J11/678/2019
- EUID
- ROONRC.J11/678/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 septembrie 2019
Sediu social
- Adresă
- MONIOM, nr. 32, Sat Moniom, Municipiul Reșița, Caraș-Severin
- Localitate
- Sat Moniom, Municipiul Reșița, Caraș-Severin
- Cod poștal
- 320004
Contact
- Telefon
- 0722 811 880
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 17 februarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 05.09.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- JURMA GEORGE GABRIEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 10 din 49 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4791, județul Caraș-Severin, peste 82% dintre firmele clasei. Locul 1.559 din 4.991 în tot județul, și locul 2.120 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 33%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 463.263 lei | 58.389 lei | 1 | 63.727 lei | 153.695 lei | 1.032 lei |
| 2024 | 690.900 lei | 161.874 lei | 1 | 282.338 lei | 229.230 lei | 53.108 lei |
| 2023 | 565.983 lei | -82.988 lei | 1 | 148.813 lei | 257.579 lei | -108.766 lei |
| 2022 | 747.483 lei | -80.957 lei | 1 | 213.638 lei | 239.416 lei | -25.778 lei |
| 2021 | 847.123 lei | 2.646 lei | 1 | 137.985 lei | 78.931 lei | 59.054 lei |
| 2020 | 417.762 lei | 93.394 lei | 1 | 110.364 lei | 16.881 lei | 92.470 lei |
| 2019 | 41.430 lei | -1.134 lei | — | 14.832 lei | 15.766 lei | -934 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 463.263 lei
- Venituri totale
- 464.143 lei
- Cheltuieli totale
- 399.397 lei
- Profit brut
- 64.746 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 58.389 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 17.900 lei
- Active circulante
- 45.827 lei
- Stocuri
- 47.200 lei
- Creanțe
- 3.996 lei
- Casa și conturi la bănci
- -5.369 lei
- Datorii
- 153.695 lei
- Capitaluri
- 1.032 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 690.900 lei
- Venituri totale
- 692.873 lei
- Cheltuieli totale
- 514.029 lei
- Profit brut
- 178.844 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 161.874 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 57.221 lei
- Active circulante
- 225.117 lei
- Stocuri
- 61.840 lei
- Creanțe
- 145.913 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.364 lei
- Datorii
- 229.230 lei
- Capitaluri
- 53.108 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 565.983 lei
- Venituri totale
- 570.854 lei
- Cheltuieli totale
- 648.181 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 77.327 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 82.988 lei
- Active imobilizate
- 68.619 lei
- Active circulante
- 80.194 lei
- Stocuri
- 59.155 lei
- Creanțe
- 20.308 lei
- Casa și conturi la bănci
- 731 lei
- Datorii
- 257.579 lei
- Capitaluri
- -108.766 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 5320 · Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.2)
- 5819 · Alte activități de editare (CAEN Rev.2)
- 5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.2)
- 5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6312 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
- 6391 · Activități ale agențiilor de știri (CAEN Rev.2)
- 6399 · Alte activități de servicii informaționale n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 7021 · Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.2)
- 7420 · Activități fotografice (CAEN Rev.2)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului