XTRM DISTRIBUTION S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 25 mai 2020.
Identitate
- Denumire legală
- XTRM DISTRIBUTION S.R.L.
- CUI
- 42533785
- Nr. înmatriculare
- J2020005396405
- EUID
- ROONRC.J2020005396405
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 25 mai 2020
Sediu social
- Adresă
- OPALULUI, nr. 1-43, sc. B, ap. 9, PARTERUL CLADIRII COLIBRII, CAMERA 1, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 15 iun)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 25.05.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- OSAIN DANIEL-CLAUDIU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 27 din 197 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4651, municipiul București, peste 87% dintre firmele clasei. Locul 5.187 din 132.982 în tot județul, și locul 21.581 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 134%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14.136.772 lei | 2.083.973 lei | 3 | 7.729.575 lei | 5.647.479 lei | 2.084.213 lei |
| 2024 | 6.053.962 lei | 133.027 lei | 3 | 4.161.878 lei | 4.037.123 lei | 133.267 lei |
| 2023 | 9.478.266 lei | 1.458.921 lei | 2 | 6.176.198 lei | 4.579.612 lei | 1.604.530 lei |
| 2022 | 13.330.212 lei | 792.369 lei | 2 | 4.721.842 lei | 3.931.935 lei | 792.609 lei |
| 2021 | 8.069.024 lei | 1.901.050 lei | 1 | 10.386.358 lei | 8.485.138 lei | 1.905.302 lei |
| 2020 | 41.007 lei | 4.052 lei | 1 | 897.239 lei | 893.208 lei | 4.252 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 14.136.772 lei
- Venituri totale
- 14.156.112 lei
- Cheltuieli totale
- 11.673.827 lei
- Profit brut
- 2.482.285 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.083.973 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 161.053 lei
- Active circulante
- 7.568.522 lei
- Stocuri
- 910.478 lei
- Creanțe
- 5.286.115 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.371.929 lei
- Datorii
- 5.647.479 lei
- Capitaluri
- 2.084.213 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.053.962 lei
- Venituri totale
- 6.076.310 lei
- Cheltuieli totale
- 5.907.942 lei
- Profit brut
- 168.368 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 133.027 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 203.528 lei
- Active circulante
- 3.958.350 lei
- Stocuri
- 1.305.648 lei
- Creanțe
- 1.016.092 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.636.610 lei
- Datorii
- 4.037.123 lei
- Capitaluri
- 133.267 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 9.478.266 lei
- Venituri totale
- 9.521.552 lei
- Cheltuieli totale
- 7.824.497 lei
- Profit brut
- 1.697.055 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.458.921 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 241.319 lei
- Active circulante
- 5.934.879 lei
- Stocuri
- 1.336.320 lei
- Creanțe
- 3.916.769 lei
- Casa și conturi la bănci
- 681.790 lei
- Datorii
- 4.579.612 lei
- Capitaluri
- 1.604.530 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 13.330.212 lei
- Venituri totale
- 13.363.123 lei
- Cheltuieli totale
- 12.418.569 lei
- Profit brut
- 944.554 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 792.369 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 274.823 lei
- Active circulante
- 4.447.019 lei
- Stocuri
- 1.251.510 lei
- Creanțe
- 2.968.698 lei
- Casa și conturi la bănci
- 226.811 lei
- Datorii
- 3.931.935 lei
- Capitaluri
- 792.609 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 8.069.024 lei
- Venituri totale
- 8.078.164 lei
- Cheltuieli totale
- 6.087.147 lei
- Profit brut
- 1.991.017 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.901.050 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 66 lei
- Active circulante
- 10.386.292 lei
- Stocuri
- 5.409.984 lei
- Creanțe
- 3.610.562 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.365.746 lei
- Datorii
- 8.485.138 lei
- Capitaluri
- 1.905.302 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 41.007 lei
- Venituri totale
- 41.044 lei
- Cheltuieli totale
- 36.584 lei
- Profit brut
- 4.460 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.052 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 897.239 lei
- Stocuri
- 610.668 lei
- Creanțe
- 284.058 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.513 lei
- Datorii
- 893.208 lei
- Capitaluri
- 4.252 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- 107 cumpărături directe, de la 9 autorități contractante (2022–2026) · valoare însumată de cel mult 1,3 mil. lei
- 7 contracte atribuite, de la 4 autorități contractante (2022–2023) · valoare însumată de cel mult 1,1 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENTA BUCURESTI82 de atribuiri · cel mult 565 mii lei
- INSPECTORATUL DE STAT PENTRU CONTROLUL IN TRANSPORTUL RUTIER4 atribuiri · cel mult 565 mii lei
- SENATUL ROMANIEI2 atribuiri · cel mult 395 mii lei
- LICEUL TEORETIC ION BARBU PITESTI5 atribuiri · cel mult 285 mii lei
- Sector 1 (Sectorul 1 al municipiului Bucuresti)o atribuire · cel mult 147 mii lei
- OFICIUL NATIONAL DE PREVENIRE SI COMBATERE A SPALARII BANILORo atribuire · cel mult 144 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Toner Original TK-7135 Toner black, 20,000 pages TASKalfa MZ3200i
1.020 lei · INSTITUTUL DE MEDICINA LEGALA IASI · CPV 30125100-2 Cartuse de toner (Rev.2)
- Cumpărare directă
Pachet Accesorii IT si Retea
6.034,68 lei · SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENTA BUCURESTI · CPV 32420000-3 Echipament de retea (Rev.2)
- Cumpărare directă
P00037 Interfete de retea, switch-uri, modemuri,routere,extendere KVM LRBC
1.992 lei · R.A. ROMATSA - ADMINISTRATIA ROMANA A SERVICIILOR DE TRAFIC AERIAN · CPV 32422000-7 Componente de retea (Rev.2)
- Cumpărare directă
P00043 Dispozitive de stocare cu memorie flash LRBC
390 lei · R.A. ROMATSA - ADMINISTRATIA ROMANA A SERVICIILOR DE TRAFIC AERIAN · CPV 30233180-6 Dispozitive de stocare cu memorie flash (Rev.2)
- Cumpărare directă
P00095 Cabluri LRBC
600 lei · R.A. ROMATSA - ADMINISTRATIA ROMANA A SERVICIILOR DE TRAFIC AERIAN · CPV 32422000-7 Componente de retea (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 24 august 2022 și 24 martie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 1812 · Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.3)
- 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.3)
- 4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN Rev.3)
- 4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere (CAEN Rev.3)
- 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN Rev.3)
- 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN Rev.3)
- 4650 · Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.3)
- 6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.3)
- 7733 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
- 9510 · Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului