XML HOME S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Ștefăneștii de Jos, Comuna Ștefăneștii de Jos, înmatriculată la 24 aprilie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- XML HOME S.R.L.
- CUI
- 37015043
- Nr. înmatriculare
- J23/2634/2023
- EUID
- ROONRC.J23/2634/2023
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 aprilie 2023
Sediu social
- Adresă
- Fericirii, nr. 3, bl. N19A, ap. 006, CAMERA 1, Sat Ștefăneștii de Jos, Comuna Ștefăneștii de Jos, Ilfov
- Localitate
- Sat Ștefăneștii de Jos, Comuna Ștefăneștii de Jos, Ilfov
- Cod poștal
- 77175
Contact
- Telefon
- 0743 962 609
- Site web
- www.xmlhome.com
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 25 martie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 21.04.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- CIUBOTARU RADU-CONSTANTIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 22 din 191 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6311, județul Ilfov, peste 89% dintre firmele clasei. Locul 11.023 din 40.494 în tot județul, și locul 12.648 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 7%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 716.596 lei | 485.805 lei | 1 | 774.303 lei | 288.245 lei | 486.058 lei |
| 2024 | 767.034 lei | 495.560 lei | 1 | 532.235 lei | 36.435 lei | 495.800 lei |
| 2023 | 705.750 lei | 441.103 lei | 1 | 471.413 lei | 30.070 lei | 441.343 lei |
| 2022 | 327.818 lei | 126.558 lei | 1 | 214.140 lei | 87.342 lei | 126.798 lei |
| 2021 | 272.840 lei | 127.126 lei | — | 242.647 lei | 115.281 lei | 127.366 lei |
| 2020 | 311.740 lei | 216.558 lei | — | 340.753 lei | 123.995 lei | 216.758 lei |
| 2019 | 314.943 lei | 267.429 lei | — | 309.471 lei | 41.842 lei | 267.629 lei |
| 2018 | 361.600 lei | 221.852 lei | — | 228.312 lei | 3.473 lei | 224.839 lei |
| 2017 | 217.600 lei | 202.787 lei | — | 207.579 lei | 4.592 lei | 202.987 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 716.596 lei
- Venituri totale
- 794.525 lei
- Cheltuieli totale
- 290.669 lei
- Profit brut
- 503.856 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 485.805 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 166.889 lei
- Active circulante
- 607.414 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 606.850 lei
- Casa și conturi la bănci
- 564 lei
- Datorii
- 288.245 lei
- Capitaluri
- 486.058 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 767.034 lei
- Venituri totale
- 767.293 lei
- Cheltuieli totale
- 253.400 lei
- Profit brut
- 513.893 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 495.560 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.961 lei
- Active circulante
- 512.274 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 511.976 lei
- Casa și conturi la bănci
- 298 lei
- Datorii
- 36.435 lei
- Capitaluri
- 495.800 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 705.750 lei
- Venituri totale
- 705.750 lei
- Cheltuieli totale
- 257.732 lei
- Profit brut
- 448.018 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 441.103 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 27.132 lei
- Active circulante
- 444.281 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 442.296 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.985 lei
- Datorii
- 30.070 lei
- Capitaluri
- 441.343 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 327.818 lei
- Venituri totale
- 327.818 lei
- Cheltuieli totale
- 193.348 lei
- Profit brut
- 134.470 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 126.558 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 56.956 lei
- Active circulante
- 157.184 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 134.645 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.539 lei
- Datorii
- 87.342 lei
- Capitaluri
- 126.798 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 272.840 lei
- Venituri totale
- 272.840 lei
- Cheltuieli totale
- 137.683 lei
- Profit brut
- 135.157 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 127.126 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 88.000 lei
- Active circulante
- 154.647 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 153.646 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.001 lei
- Datorii
- 115.281 lei
- Capitaluri
- 127.366 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 311.740 lei
- Venituri totale
- 321.419 lei
- Cheltuieli totale
- 96.154 lei
- Profit brut
- 225.265 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 216.558 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 124.642 lei
- Active circulante
- 216.111 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 213.419 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.692 lei
- Datorii
- 123.995 lei
- Capitaluri
- 216.758 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 314.943 lei
- Venituri totale
- 314.943 lei
- Cheltuieli totale
- 38.066 lei
- Profit brut
- 276.877 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 267.429 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 40.892 lei
- Active circulante
- 268.579 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 267.502 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.077 lei
- Datorii
- 41.842 lei
- Capitaluri
- 267.629 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 361.600 lei
- Venituri totale
- 361.600 lei
- Cheltuieli totale
- 128.900 lei
- Profit brut
- 232.700 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 221.852 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.826 lei
- Active circulante
- 208.486 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 188.128 lei
- Casa și conturi la bănci
- 20.358 lei
- Datorii
- 3.473 lei
- Capitaluri
- 224.839 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 217.600 lei
- Venituri totale
- 217.600 lei
- Cheltuieli totale
- 8.285 lei
- Profit brut
- 209.315 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 202.787 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 207.579 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- -11.750 lei
- Casa și conturi la bănci
- 219.329 lei
- Datorii
- 4.592 lei
- Capitaluri
- 202.987 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 5829 · Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.2)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
- 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6312 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.2)
- 7410 · Activități de design specializat (CAEN Rev.2)
- 7420 · Activități fotografice (CAEN Rev.2)
- 7990 · Alte servicii de rezervare și asistență turistică (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017