XELA ENERGY S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Năvodari, Oraș Năvodari, înmatriculată la 10 august 2021.
Identitate
- Denumire legală
- XELA ENERGY S.R.L.
- CUI
- 44713227
- Nr. înmatriculare
- J13/2688/2021
- EUID
- ROONRC.J13/2688/2021
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 10 august 2021
Sediu social
- Adresă
- D22, nr. 11, et. 2, ap. 9, Loc. Năvodari, Oraș Năvodari, Constanța
- Localitate
- Loc. Năvodari, Oraș Năvodari, Constanța
- Cod poștal
- 905700
Contact
- Telefon
- 0756 143 026
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 8 mai 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 10.08.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ALEXANDROAE ALEXANDRU-GABRIEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 263 din 342 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4321, județul Constanța, peste 23% dintre firmele clasei. Locul 18.437 din 26.023 în tot județul, și locul 9.592 după numărul de salariați.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 90.321 lei | 65.380 lei | 1 | 65.620 lei | 0 lei | 65.620 lei |
| 2024 | — | -3.312 lei | 1 | 101.883 lei | 3.312 lei | 98.571 lei |
| 2023 | — | -4.525 lei | — | 101.882 lei | 0 lei | 101.882 lei |
| 2022 | 221.831 lei | 106.167 lei | — | 113.057 lei | 6.650 lei | 106.407 lei |
| 2021 | 296.896 lei | 133.031 lei | — | 140.492 lei | 7.261 lei | 133.231 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 90.321 lei
- Venituri totale
- 90.321 lei
- Cheltuieli totale
- 24.038 lei
- Profit brut
- 66.283 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 65.380 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 65.620 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 64.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.620 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 65.620 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 3.312 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.312 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.312 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 101.883 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 101.883 lei
- Datorii
- 3.312 lei
- Capitaluri
- 98.571 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 4.525 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 4.525 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 4.525 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 101.882 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 101.882 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 101.882 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului