WORKING PLATFORM WP SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Paleu, Comuna Paleu, înmatriculată la 19 februarie 2013.
Identitate
- Denumire legală
- WORKING PLATFORM WP SRL
- CUI
- 31251746
- Nr. înmatriculare
- J2013000281056
- EUID
- ROONRC.J2013000281056
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 19 februarie 2013
Sediu social
- Adresă
- FORVILA, nr. 34, Sat Paleu, Comuna Paleu, Bihor
- Localitate
- Sat Paleu, Comuna Paleu, Bihor
- Cod poștal
- 417166
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 7 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 19.02.2013
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- NAGY FRANCISC ZOLTAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 34 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7732, județul Bihor, peste 100% dintre firmele clasei. Locul 1.824 din 22.588 în tot județul, și locul 1.223 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 9%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.127.478 lei | 6.625 lei | 13 | 10.014.202 lei | 1.149.601 lei | 9.001.401 lei |
| 2024 | 4.526.619 lei | 84.080 lei | 14 | 9.856.376 lei | 589.085 lei | 9.267.291 lei |
| 2023 | 5.648.483 lei | 1.547.965 lei | 11 | 10.139.561 lei | 798.612 lei | 9.340.949 lei |
| 2022 | 4.245.492 lei | 1.427.303 lei | 11 | 9.610.567 lei | 1.270.420 lei | 8.377.037 lei |
| 2020 | 3.285.349 lei | 1.569.734 lei | 10 | 6.200.720 lei | 1.001.764 lei | 5.198.956 lei |
| 2019 | 2.677.107 lei | 1.571.552 lei | 8 | 4.397.922 lei | 768.700 lei | 3.629.222 lei |
| 2018 | 2.187.671 lei | 865.241 lei | 8 | 3.287.723 lei | 1.230.053 lei | 2.057.670 lei |
| 2017 | 1.806.714 lei | 920.615 lei | 7 | 2.535.922 lei | 1.343.492 lei | 1.192.430 lei |
| 2016 | 1.060.802 lei | 155.682 lei | 4 | 1.248.527 lei | 976.712 lei | 271.815 lei |
| 2015 | 677.615 lei | 12.660 lei | 3 | 1.001.337 lei | 885.204 lei | 116.133 lei |
| 2014 | 237.159 lei | 98.027 lei | — | 593.410 lei | 489.937 lei | 103.473 lei |
| 2013 | 23.943 lei | 5.245 lei | — | 195.870 lei | 190.425 lei | 5.445 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.127.478 lei
- Venituri totale
- 5.486.372 lei
- Cheltuieli totale
- 5.476.105 lei
- Profit brut
- 10.267 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.625 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.320.061 lei
- Active circulante
- 4.694.141 lei
- Stocuri
- 284.662 lei
- Creanțe
- 4.040.661 lei
- Casa și conturi la bănci
- 368.818 lei
- Datorii
- 1.149.601 lei
- Capitaluri
- 9.001.401 lei
- Capital subscris vărsat
- 47.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 13
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.526.619 lei
- Venituri totale
- 5.419.943 lei
- Cheltuieli totale
- 5.319.695 lei
- Profit brut
- 100.248 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 84.080 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.530.648 lei
- Active circulante
- 4.325.728 lei
- Stocuri
- 238.063 lei
- Creanțe
- 3.525.037 lei
- Casa și conturi la bănci
- 562.628 lei
- Datorii
- 589.085 lei
- Capitaluri
- 9.267.291 lei
- Capital subscris vărsat
- 47.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 14
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.648.483 lei
- Venituri totale
- 7.535.575 lei
- Cheltuieli totale
- 5.824.185 lei
- Profit brut
- 1.711.390 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.547.965 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.662.297 lei
- Active circulante
- 3.477.264 lei
- Stocuri
- 180.596 lei
- Creanțe
- 3.046.970 lei
- Casa și conturi la bănci
- 249.698 lei
- Datorii
- 798.612 lei
- Capitaluri
- 9.340.949 lei
- Capital subscris vărsat
- 47.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.245.492 lei
- Venituri totale
- 7.987.435 lei
- Cheltuieli totale
- 6.349.910 lei
- Profit brut
- 1.637.525 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.427.303 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.495.463 lei
- Active circulante
- 3.115.104 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.449.785 lei
- Casa și conturi la bănci
- 665.319 lei
- Datorii
- 1.270.420 lei
- Capitaluri
- 8.377.037 lei
- Capital subscris vărsat
- 47.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 11
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.285.349 lei
- Venituri totale
- 4.516.763 lei
- Cheltuieli totale
- 2.903.095 lei
- Profit brut
- 1.613.668 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.569.734 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.144.680 lei
- Active circulante
- 2.056.040 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.513.009 lei
- Casa și conturi la bănci
- 543.031 lei
- Datorii
- 1.001.764 lei
- Capitaluri
- 5.198.956 lei
- Capital subscris vărsat
- 47.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.677.107 lei
- Venituri totale
- 4.197.654 lei
- Cheltuieli totale
- 2.582.810 lei
- Profit brut
- 1.614.844 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.571.552 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.158.578 lei
- Active circulante
- 2.239.344 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.451.473 lei
- Casa și conturi la bănci
- 787.871 lei
- Datorii
- 768.700 lei
- Capitaluri
- 3.629.222 lei
- Capital subscris vărsat
- 47.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.187.671 lei
- Venituri totale
- 3.169.803 lei
- Cheltuieli totale
- 2.272.809 lei
- Profit brut
- 896.994 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 865.241 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.422.130 lei
- Active circulante
- 1.865.593 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.120.331 lei
- Casa și conturi la bănci
- 745.262 lei
- Datorii
- 1.230.053 lei
- Capitaluri
- 2.057.670 lei
- Capital subscris vărsat
- 47.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.806.714 lei
- Venituri totale
- 2.947.037 lei
- Cheltuieli totale
- 1.996.698 lei
- Profit brut
- 950.339 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 920.615 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.391.925 lei
- Active circulante
- 1.143.997 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 916.426 lei
- Casa și conturi la bănci
- 227.571 lei
- Datorii
- 1.343.492 lei
- Capitaluri
- 1.192.430 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.060.802 lei
- Venituri totale
- 1.722.851 lei
- Cheltuieli totale
- 1.543.837 lei
- Profit brut
- 179.014 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 155.682 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 521.522 lei
- Active circulante
- 727.005 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 616.137 lei
- Casa și conturi la bănci
- 110.868 lei
- Datorii
- 976.712 lei
- Capitaluri
- 271.815 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 677.615 lei
- Venituri totale
- 773.931 lei
- Cheltuieli totale
- 758.631 lei
- Profit brut
- 15.300 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.660 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 454.750 lei
- Active circulante
- 546.587 lei
- Stocuri
- 44.649 lei
- Creanțe
- 298.313 lei
- Casa și conturi la bănci
- 203.625 lei
- Datorii
- 885.204 lei
- Capitaluri
- 116.133 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 237.159 lei
- Venituri totale
- 338.397 lei
- Cheltuieli totale
- 223.138 lei
- Profit brut
- 115.259 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 98.027 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 324.406 lei
- Active circulante
- 269.004 lei
- Stocuri
- 91.534 lei
- Creanțe
- 130.438 lei
- Casa și conturi la bănci
- 47.032 lei
- Datorii
- 489.937 lei
- Capitaluri
- 103.473 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 23.943 lei
- Venituri totale
- 64.151 lei
- Cheltuieli totale
- 56.985 lei
- Profit brut
- 7.166 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.245 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 120.212 lei
- Active circulante
- 75.658 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 18.582 lei
- Casa și conturi la bănci
- 57.076 lei
- Datorii
- 190.425 lei
- Capitaluri
- 5.445 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2025) · valoare însumată de cel mult 13 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- COMUNA PALEUo atribuire · cel mult 13 mii lei
Ultima atribuire
- Cumpărare directă
ACHIZITIE REDUCTOR (PIESE DE SCHIMB ȘI REPARATII INCLUSE) PENTRU REPARATII BULDOEXCAVATOR
12.900 lei · COMUNA PALEU · CPV 16810000-6 Piese pentru utilaje agricole (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 13 octombrie 2025 și 13 octombrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 3312 · Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN Rev.3)
- 4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor (CAEN Rev.3)
- 4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte (CAEN Rev.3)
- 4663 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții (CAEN Rev.3)
- 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.3)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului