WM LEGEND 2020 S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 16 iulie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- WM LEGEND 2020 S.R.L.
- CUI
- 42783510
- Nr. înmatriculare
- J2020008125408
- EUID
- ROONRC.J2020008125408
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 iulie 2020
Sediu social
- Adresă
- VERGULUI, nr. 65, bl. 17, sc. C, et. 10, ap. 120, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
- Cod poștal
- 22447
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 16.07.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- WU JIANMIN — administrator
- ZHU JINGZHU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1.014 din 4.307 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4791, municipiul București, peste 76% dintre firmele clasei. Locul 44.379 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 4%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 482.736 lei | 68.083 lei | 1 | 602.691 lei | 423.440 lei | 184.518 lei |
| 2024 | 502.168 lei | 55.235 lei | 3 | 561.893 lei | 450.725 lei | 116.435 lei |
| 2023 | 334.873 lei | 26.534 lei | 2 | 408.684 lei | 319.592 lei | 95.385 lei |
| 2022 | 310.889 lei | 63.889 lei | 1 | 279.882 lei | 212.396 lei | 68.851 lei |
| 2021 | 14.377 lei | 4.134 lei | 1 | 202.793 lei | 197.830 lei | 4.963 lei |
| 2020 | 1.251 lei | -171 lei | — | 1.794 lei | 965 lei | 829 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 482.736 lei
- Venituri totale
- 494.000 lei
- Cheltuieli totale
- 415.151 lei
- Profit brut
- 78.849 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 68.083 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 68.185 lei
- Active circulante
- 534.506 lei
- Stocuri
- 496.748 lei
- Creanțe
- 10.028 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.730 lei
- Datorii
- 423.440 lei
- Capitaluri
- 184.518 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 502.168 lei
- Venituri totale
- 503.174 lei
- Cheltuieli totale
- 438.203 lei
- Profit brut
- 64.971 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 55.235 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 97.769 lei
- Active circulante
- 464.124 lei
- Stocuri
- 433.802 lei
- Creanțe
- -116 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.438 lei
- Datorii
- 450.725 lei
- Capitaluri
- 116.435 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 334.873 lei
- Venituri totale
- 351.773 lei
- Cheltuieli totale
- 322.250 lei
- Profit brut
- 29.523 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 26.534 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.979 lei
- Active circulante
- 404.705 lei
- Stocuri
- 372.486 lei
- Creanțe
- 642 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.577 lei
- Datorii
- 319.592 lei
- Capitaluri
- 95.385 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 310.889 lei
- Venituri totale
- 320.731 lei
- Cheltuieli totale
- 251.359 lei
- Profit brut
- 69.372 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 63.889 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 279.882 lei
- Stocuri
- 254.944 lei
- Creanțe
- 1.998 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.940 lei
- Datorii
- 212.396 lei
- Capitaluri
- 68.851 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 14.377 lei
- Venituri totale
- 14.377 lei
- Cheltuieli totale
- 10.101 lei
- Profit brut
- 4.276 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.134 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 202.793 lei
- Stocuri
- 143.239 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 59.554 lei
- Datorii
- 197.830 lei
- Capitaluri
- 4.963 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.251 lei
- Venituri totale
- 1.251 lei
- Cheltuieli totale
- 1.384 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 133 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 171 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.794 lei
- Stocuri
- 58 lei
- Creanțe
- 872 lei
- Casa și conturi la bănci
- 864 lei
- Datorii
- 965 lei
- Capitaluri
- 829 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4753 · Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea (CAEN Rev.3)
- 4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice (CAEN Rev.3)
- 4762 · Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie (CAEN Rev.3)
- 4764 · Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor (CAEN Rev.3)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN Rev.3)
- 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN Rev.3)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 4777 · Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului