WHITE COLLAR ENTERPRISE SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Cluj-Napoca, înmatriculată la 8 martie 2012.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- WHITE COLLAR ENTERPRISE SRL
- CUI
- 29884193
- Nr. înmatriculare
- J2012000634125
- EUID
- ROONRC.J2012000634125
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 8 martie 2012
Sediu social
- Adresă
- Bună Ziua, nr. 39, bl. E7D, sc. 1, et. 6, ap. 56, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Localitate
- Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Cod poștal
- 400498
Stare
- Stare ONRC
- faliment (cod 1070, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (cod 1139, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Reprezentanți
- CII CHIŞ PETRU - MIRCEA — lichidator judiciar provizoriu
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 717.704 lei | -445.923 lei | 1 | 60.099 lei | 505.622 lei | -445.523 lei |
| 2024 | 830.226 lei | 100.056 lei | 2 | 1.560.024 lei | 132.867 lei | 1.427.157 lei |
| 2023 | 1.014.961 lei | 31.868 lei | 6 | 1.981.869 lei | 454.768 lei | 1.527.101 lei |
| 2022 | 1.699.203 lei | 165.757 lei | 9 | 1.978.779 lei | 483.546 lei | 1.495.233 lei |
| 2021 | 3.166.607 lei | 460.225 lei | 18 | 2.565.886 lei | 1.311.735 lei | 1.254.151 lei |
| 2020 | 2.713.075 lei | 793.526 lei | 13 | 1.217.214 lei | 423.288 lei | 793.926 lei |
| 2019 | 1.748.511 lei | 185.270 lei | 13 | 1.099.332 lei | 355.677 lei | 743.655 lei |
| 2018 | 1.790.046 lei | 290.457 lei | 16 | 848.782 lei | 290.397 lei | 476.145 lei |
| 2017 | 1.412.448 lei | 213.322 lei | 16 | 515.036 lei | 226.549 lei | 185.689 lei |
| 2016 | 925.095 lei | 24.766 lei | 12 | 278.579 lei | 180.802 lei | -27.634 lei |
| 2015 | 603.467 lei | 60.692 lei | 10 | 197.690 lei | 214.934 lei | -17.244 lei |
| 2014 | 179.726 lei | -29.056 lei | 7 | 207.523 lei | 285.459 lei | -77.936 lei |
| 2013 | 167.499 lei | -27.960 lei | 5 | 107.873 lei | 156.753 lei | -48.880 lei |
| 2012 | 38.644 lei | -21.120 lei | 3 | 90.227 lei | 111.147 lei | -20.920 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 717.704 lei
- Venituri totale
- 717.604 lei
- Cheltuieli totale
- 1.163.527 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 445.923 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 445.923 lei
- Active imobilizate
- 52.184 lei
- Active circulante
- 7.915 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 6.516 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.399 lei
- Datorii
- 505.622 lei
- Capitaluri
- -445.523 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 830.226 lei
- Venituri totale
- 871.059 lei
- Cheltuieli totale
- 747.624 lei
- Profit brut
- 123.435 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 100.056 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 164.906 lei
- Active circulante
- 1.395.118 lei
- Stocuri
- 25.598 lei
- Creanțe
- 1.341.037 lei
- Casa și conturi la bănci
- 28.483 lei
- Datorii
- 132.867 lei
- Capitaluri
- 1.427.157 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.014.961 lei
- Venituri totale
- 1.015.385 lei
- Cheltuieli totale
- 972.085 lei
- Profit brut
- 43.300 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 31.868 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 183.452 lei
- Active circulante
- 1.798.417 lei
- Stocuri
- 19.145 lei
- Creanțe
- 1.340.132 lei
- Casa și conturi la bănci
- 439.140 lei
- Datorii
- 454.768 lei
- Capitaluri
- 1.527.101 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.699.203 lei
- Venituri totale
- 1.707.014 lei
- Cheltuieli totale
- 1.526.748 lei
- Profit brut
- 180.266 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 165.757 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 186.866 lei
- Active circulante
- 1.791.913 lei
- Stocuri
- 13.634 lei
- Creanțe
- 457.166 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.321.113 lei
- Datorii
- 483.546 lei
- Capitaluri
- 1.495.233 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.166.607 lei
- Venituri totale
- 3.447.040 lei
- Cheltuieli totale
- 2.958.808 lei
- Profit brut
- 488.232 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 460.225 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 211.253 lei
- Active circulante
- 2.354.633 lei
- Stocuri
- 36.454 lei
- Creanțe
- 965.400 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.352.779 lei
- Datorii
- 1.311.735 lei
- Capitaluri
- 1.254.151 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 18
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.713.075 lei
- Venituri totale
- 2.749.533 lei
- Cheltuieli totale
- 1.928.527 lei
- Profit brut
- 821.006 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 793.526 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 193.499 lei
- Active circulante
- 1.023.715 lei
- Stocuri
- 14.781 lei
- Creanțe
- 377.441 lei
- Casa și conturi la bănci
- 631.493 lei
- Datorii
- 423.288 lei
- Capitaluri
- 793.926 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 13
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.748.511 lei
- Venituri totale
- 1.763.156 lei
- Cheltuieli totale
- 1.560.310 lei
- Profit brut
- 202.846 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 185.270 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 189.247 lei
- Active circulante
- 910.085 lei
- Stocuri
- 4.399 lei
- Creanțe
- 791.153 lei
- Casa și conturi la bănci
- 114.533 lei
- Datorii
- 355.677 lei
- Capitaluri
- 743.655 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 13
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.790.046 lei
- Venituri totale
- 1.826.004 lei
- Cheltuieli totale
- 1.517.511 lei
- Profit brut
- 308.493 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 290.457 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 174.782 lei
- Active circulante
- 674.000 lei
- Stocuri
- 6.654 lei
- Creanțe
- 582.881 lei
- Casa și conturi la bănci
- 84.465 lei
- Datorii
- 290.397 lei
- Capitaluri
- 476.145 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 16
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.412.448 lei
- Venituri totale
- 1.435.308 lei
- Cheltuieli totale
- 1.210.132 lei
- Profit brut
- 225.176 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 213.322 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 217.619 lei
- Active circulante
- 297.417 lei
- Stocuri
- 7.318 lei
- Creanțe
- 4.297 lei
- Casa și conturi la bănci
- 285.802 lei
- Datorii
- 226.549 lei
- Capitaluri
- 185.689 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 16
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 925.095 lei
- Venituri totale
- 928.010 lei
- Cheltuieli totale
- 898.919 lei
- Profit brut
- 29.091 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 24.766 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 205.151 lei
- Active circulante
- 73.428 lei
- Stocuri
- 25.390 lei
- Creanțe
- 31.646 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.392 lei
- Datorii
- 180.802 lei
- Capitaluri
- -27.634 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 12
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 603.467 lei
- Venituri totale
- 603.489 lei
- Cheltuieli totale
- 537.045 lei
- Profit brut
- 66.444 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 60.692 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 51.707 lei
- Active circulante
- 145.983 lei
- Stocuri
- 133.795 lei
- Creanțe
- 9.198 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.990 lei
- Datorii
- 214.934 lei
- Capitaluri
- -17.244 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 179.726 lei
- Venituri totale
- 180.505 lei
- Cheltuieli totale
- 204.169 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 23.664 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 29.056 lei
- Active imobilizate
- 28.167 lei
- Active circulante
- 179.356 lei
- Stocuri
- 161.650 lei
- Creanțe
- 13.749 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.957 lei
- Datorii
- 285.459 lei
- Capitaluri
- -77.936 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 167.499 lei
- Venituri totale
- 167.703 lei
- Cheltuieli totale
- 191.538 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 23.835 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 27.960 lei
- Active imobilizate
- 37.991 lei
- Active circulante
- 69.882 lei
- Stocuri
- 53.866 lei
- Creanțe
- 12.894 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.122 lei
- Datorii
- 156.753 lei
- Capitaluri
- -48.880 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 38.644 lei
- Venituri totale
- 38.658 lei
- Cheltuieli totale
- 59.778 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 21.120 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 21.120 lei
- Active imobilizate
- 40.922 lei
- Active circulante
- 49.305 lei
- Stocuri
- 24.786 lei
- Creanțe
- 8.809 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.710 lei
- Datorii
- 111.147 lei
- Capitaluri
- -20.920 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Contracte publice
- 13 cumpărături directe, de la 7 autorități contractante (2023–2025) · valoare însumată de cel mult 260 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- SCOALA PROFESIONALA POIANA TURDA4 atribuiri · cel mult 134 mii lei
- SCOALA ANDREI SAGUNA TURDA3 atribuiri · cel mult 83 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA STEFAN MICLEo atribuire · cel mult 13 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA BORSAo atribuire · cel mult 10 mii lei
- SCOALA CU CLASELE I-VIII TAGAo atribuire · cel mult 9 mii lei
- Scoala Gimnaziala Geacao atribuire · cel mult 9 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
55524000-9 Servicii de catering pentru scoli (Rev.2)
27.300 lei · SCOALA PROFESIONALA POIANA TURDA · CPV 55524000-9 Servicii de catering pentru scoli (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de catering-sandwich
26.884 lei · SCOALA ANDREI SAGUNA TURDA · CPV 55524000-9 Servicii de catering pentru scoli (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă
55524000-9 Servicii de catering pentru scoli
40.040 lei · SCOALA PROFESIONALA POIANA TURDA · CPV 55524000-9 Servicii de catering pentru scoli (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de catering-sandwich Pachet alimentar(sandwich+fruct/apă) - 75 bucati
1.125 lei · SCOALA GIMNAZIALA NICOLAE IORGA Cluj Napoca · CPV 55524000-9 Servicii de catering pentru scoli (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă
Servicii de catering-sandwich
37.995 lei · SCOALA PROFESIONALA POIANA TURDA · CPV 55524000-9 Servicii de catering pentru scoli (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 2 februarie 2023 și 21 februarie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
- 5621 · Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.2)
- 5629 · Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)
- 8292 · Activități de ambalare (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (8 iul → prezent)
- faliment (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: faliment
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Înregistrări mai vechi (2)
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
- Înmatriculare la registrul comerțului