WASCH AUTO SERVICE SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Ploiești, înmatriculată la 24 noiembrie 2010.
Identitate
- Denumire legală
- WASCH AUTO SERVICE SRL
- CUI
- 27741952
- Nr. înmatriculare
- J2010001472292
- EUID
- ROONRC.J2010001472292
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 noiembrie 2010
Sediu social
- Adresă
- Str. TUNARI, nr. 1A, Depozit 1, Municipiul Ploiești, Prahova
- Localitate
- Municipiul Ploiești, Prahova
- Cod poștal
- 100406
Contact
- Telefon
- 0721 758 608
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 30 martie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 25 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 24.11.2010
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GANEA DONA MARIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 62 din 356 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4520, județul Prahova, peste 83% dintre firmele clasei. Locul 5.366 din 21.660 în tot județul, și locul 2.804 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 42%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 767.049 lei | 28.391 lei | 5 | 353.855 lei | 305.086 lei | 57.216 lei |
| 2024 | 538.903 lei | -26.232 lei | 5 | 247.086 lei | 226.676 lei | 28.825 lei |
| 2023 | 653.126 lei | 53.336 lei | 4 | 262.292 lei | 205.416 lei | 55.056 lei |
| 2022 | 548.804 lei | -82.684 lei | 5 | 256.815 lei | 229.423 lei | 1.720 lei |
| 2021 | 693.330 lei | -144.757 lei | 6 | 308.649 lei | 197.609 lei | 84.404 lei |
| 2020 | 1.089.330 lei | 218.173 lei | 7 | 509.652 lei | 287.744 lei | 229.161 lei |
| 2019 | 904.180 lei | -125.733 lei | 9 | 402.725 lei | 363.930 lei | 10.988 lei |
| 2018 | 1.318.242 lei | 181.651 lei | 10 | 359.833 lei | 163.322 lei | 136.721 lei |
| 2017 | 564.107 lei | -98.298 lei | 7 | 237.167 lei | 222.307 lei | -44.930 lei |
| 2016 | 482.726 lei | -75.536 lei | 13 | 247.985 lei | 104.983 lei | 53.368 lei |
| 2015 | 538.710 lei | -25.088 lei | 14 | 353.581 lei | 109.090 lei | 128.904 lei |
| 2014 | 492.960 lei | -5.681 lei | 11 | 422.948 lei | 212.008 lei | 166.493 lei |
| 2013 | 844.018 lei | 142.798 lei | 15 | 456.724 lei | 285.456 lei | 172.174 lei |
| 2012 | 566.056 lei | 26.547 lei | 13 | 268.659 lei | 240.244 lei | 29.376 lei |
| 2011 | 144.022 lei | 4.024 lei | 3 | 257.292 lei | 254.498 lei | 2.829 lei |
| 2010 | — | -1.395 lei | — | 4.305 lei | 5.500 lei | -1.195 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 767.049 lei
- Venituri totale
- 854.312 lei
- Cheltuieli totale
- 804.530 lei
- Profit brut
- 49.782 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 28.391 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 75.827 lei
- Active circulante
- 278.028 lei
- Stocuri
- 99.440 lei
- Creanțe
- 162.397 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.191 lei
- Datorii
- 305.086 lei
- Capitaluri
- 57.216 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 538.903 lei
- Venituri totale
- 539.867 lei
- Cheltuieli totale
- 556.197 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 16.330 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 26.232 lei
- Active imobilizate
- 5.368 lei
- Active circulante
- 241.718 lei
- Stocuri
- 66.242 lei
- Creanțe
- 119.306 lei
- Casa și conturi la bănci
- 56.170 lei
- Datorii
- 226.676 lei
- Capitaluri
- 28.825 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 653.126 lei
- Venituri totale
- 654.263 lei
- Cheltuieli totale
- 594.500 lei
- Profit brut
- 59.763 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 53.336 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 8.985 lei
- Active circulante
- 253.307 lei
- Stocuri
- 69.476 lei
- Creanțe
- 109.896 lei
- Casa și conturi la bănci
- 73.935 lei
- Datorii
- 205.416 lei
- Capitaluri
- 55.056 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 16 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 186 de cumpărături directe, de la 14 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 861 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Spitalul Județean de Urgență Dr.Constantin Andreoiu Ploiești7 atribuiri · cel mult 635 mii lei
- Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Prahova98 de atribuiri · cel mult 127 mii lei
- TERMO PLOIESTI S.R.L.26 de atribuiri · cel mult 50 mii lei
- AGENTIA JUDETEANA PENTRU PLATI SI INSPECTIE SOCIALA PRAHOVA25 de atribuiri · cel mult 16 mii lei
- Muzeul Judetean de Istorie si Arheologie Prahova5 atribuiri · cel mult 13 mii lei
- COMUNA COCORASTII COLT2 atribuiri · cel mult 7 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Reparatii auto PH-23-PNC conf. deviz nr.4516/15.05.2026
4.840,66 lei · TERMO PLOIESTI S.R.L. · CPV 50110000-9 Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
ITP AUTOUTILITARE PH 18 LKK
247,93 lei · ADMINISTRATIA PARCULUI MEMORIAL CONSTANTIN STERE · CPV 50110000-9 Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)
- Cumpărare directă
REPARATII AUTO PH-78-WMM CONF.DEVIZ NR.4521/26.05.2026
2.506,61 lei · AGENTIA JUDETEANA PENTRU PLATI SI INSPECTIE SOCIALA PRAHOVA · CPV 50110000-9 Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
Materiale (conducte frana) auto PH-98-PMP
567,77 lei · ADMINISTRATIA PARCULUI MEMORIAL CONSTANTIN STERE · CPV 50110000-9 Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)
- Cumpărare directă
Reparatii auto PH-22-TFC conf. deviz nr.4507/07.05.2026 -
900,83 lei · TERMO PLOIESTI S.R.L. · CPV 50110000-9 Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Prahova →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 8 aprilie 2021 și 29 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2562 · Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.2)
- 2594 · Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe (CAEN Rev.2)
- 2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4222 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4291 · Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
Sunt afișate primele 24 din 34 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 18 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.