VULUȚĂ MEDIA & CONSULTING S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 3 iulie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- VULUȚĂ MEDIA & CONSULTING S.R.L.
- CUI
- 39568600
- Nr. înmatriculare
- J40/9432/2018
- EUID
- ROONRC.J40/9432/2018
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 3 iulie 2018
Sediu social
- Adresă
- ELEV ȘTEFAN ȘTEFĂNESCU, nr. 6, bl. 463, sc. A, et. 5, ap. 32, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
- Cod poștal
- 21687
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 6 iul)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 03.07.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- VULUTA BOGDAN-MIHAI-CONSTANTIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2.653 din 3.682 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7022, municipiul București, peste 28% dintre firmele clasei. Locul 105.644 din 132.176 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 64%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 50.920 lei | -10.113 lei | — | 73.685 lei | 161.008 lei | -87.323 lei |
| 2024 | 143.077 lei | -35.676 lei | — | 114.441 lei | 191.651 lei | -77.210 lei |
| 2023 | 111.915 lei | -10.871 lei | — | 62.776 lei | 104.310 lei | -41.534 lei |
| 2022 | 53.021 lei | 6.003 lei | — | 19.159 lei | 49.822 lei | -30.663 lei |
| 2021 | 31.402 lei | -37.768 lei | — | 3.607 lei | 40.273 lei | -36.666 lei |
| 2020 | 48.788 lei | -2.448 lei | — | 16.994 lei | 15.891 lei | 1.103 lei |
| 2019 | 45.933 lei | -104.851 lei | — | 5.150 lei | 1.599 lei | 3.551 lei |
| 2018 | 122.940 lei | 109.067 lei | — | 121.756 lei | 12.489 lei | 109.267 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 50.920 lei
- Venituri totale
- 50.920 lei
- Cheltuieli totale
- 59.878 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 8.958 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 10.113 lei
- Active imobilizate
- 45.258 lei
- Active circulante
- 28.427 lei
- Stocuri
- 4.928 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 23.499 lei
- Datorii
- 161.008 lei
- Capitaluri
- -87.323 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 143.077 lei
- Venituri totale
- 143.077 lei
- Cheltuieli totale
- 178.753 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 35.676 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 35.676 lei
- Active imobilizate
- 61.508 lei
- Active circulante
- 52.933 lei
- Stocuri
- 6.000 lei
- Creanțe
- 32.862 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.071 lei
- Datorii
- 191.651 lei
- Capitaluri
- -77.210 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 111.915 lei
- Venituri totale
- 111.922 lei
- Cheltuieli totale
- 122.793 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 10.871 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 10.871 lei
- Active imobilizate
- 570 lei
- Active circulante
- 62.206 lei
- Stocuri
- 14.015 lei
- Creanțe
- 22.691 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.500 lei
- Datorii
- 104.310 lei
- Capitaluri
- -41.534 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 8 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 6 cumpărături directe, de la 3 autorități contractante (2024–2026) · valoare însumată de cel mult 40 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- CENTRUL CULTURAL „IONEL PERLEA"-IALOMITA4 atribuiri · cel mult 23 mii lei
- Direcția Generală de Administrare Monumente și Promovare Turistică a Județului Hunedoarao atribuire · cel mult 10 mii lei
- TEATRUL NATIONAL DE OPERA SI OPERETA "NAE LEONARD"o atribuire · cel mult 8 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
prestare servicii audio în cadrul Festivalului Concurs Internațional de Canto Ionel Perlea
6.000 lei · CENTRUL CULTURAL „IONEL PERLEA"-IALOMITA · CPV 79952000-2 Servicii pentru evenimente (Rev.2)
- Cumpărare directă
prestare servicii audio
5.500 lei · CENTRUL CULTURAL „IONEL PERLEA"-IALOMITA · CPV 79952000-2 Servicii pentru evenimente (Rev.2)
- Cumpărare directă
prestare servicii audio
5.500 lei · CENTRUL CULTURAL „IONEL PERLEA"-IALOMITA · CPV 79952000-2 Servicii pentru evenimente (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii Evenimente culturale-artistice
7.500 lei · TEATRUL NATIONAL DE OPERA SI OPERETA "NAE LEONARD" · CPV 79952000-2 Servicii pentru evenimente (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii artistice - concert de percuție - în cadrul evenimentului „Exploatarea de Toamnă”
10.000 lei · Direcția Generală de Administrare Monumente și Promovare Turistică a Județului Hunedoara · CPV 79952000-2 Servicii pentru evenimente (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din București →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 24 iulie 2024 și 27 aprilie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 5819 · Alte activități de editare (CAEN Rev.2)
- 5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.2)
- 5912 · Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.2)
- 5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 9001 · Activități de interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.2)
- 9002 · Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.2)
- 9511 · Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN Rev.2)
- 9512 · Repararea echipamentelor de comunicații (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Reactivată fiscal de ANAF
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului