Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

VUK CONSTRUCT SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Tritenii de Jos, Comuna Tritenii de Jos, înmatriculată la 24 iunie 2010.

Identitate

Denumire legală
VUK CONSTRUCT SRL
CUI
27100494
Nr. înmatriculare
J12/1041/2010
EUID
ROONRC.J12/1041/2010
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
24 iunie 2010

Sediu social

Adresă
nr. 443, Sat Tritenii de Jos, Comuna Tritenii de Jos, Cluj

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 18 aprilie 2024. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 7 iul)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 24.06.2010
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • HĂRŞAN CARMEN DANIELA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
2,9 mil. lei02010: 52 mii lei2011: 290 mii lei2012: 278 mii lei2013: 601 mii lei2014: 701 mii lei2015: 856 mii lei2016: 1,5 mil. lei2017: 1,7 mil. lei2018: 1,7 mil. lei2019: 2,0 mil. lei2020: 2,5 mil. lei2021: 2,9 mil. lei2022: 2,8 mil. lei2023: 1,5 mil. lei2024: 2,3 mil. lei2025: 2,4 mil. lei20112013201520172019202120232025
Rezultat net
285 mii lei0-137 mii lei2010: 6 mii lei2011: 22 mii lei2012: -6 mii lei2013: 8 mii lei2014: -40 mii lei2015: 8 mii lei2016: 51 mii lei2017: 5 mii lei2018: 13 mii lei2019: 15 mii lei2020: 179 mii lei2021: 285 mii lei2022: 91 mii lei2023: -137 mii lei2024: 12 mii lei2025: 102 mii lei20112013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 36 din 148 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4673, județul Cluj, peste 76% dintre firmele clasei. Locul 4.192 din 42.640 în tot județul, și locul 3.691 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 6%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20252.408.371 lei101.588 lei61.253.539 lei915.639 lei337.900 lei
20242.273.398 lei11.968 lei6990.464 lei673.852 lei316.612 lei
20231.534.617 lei-136.958 lei6882.249 lei383.205 lei499.044 lei
20222.814.375 lei91.427 lei6942.842 lei306.840 lei636.002 lei
20212.881.386 lei284.939 lei51.131.596 lei587.021 lei544.575 lei
20202.465.920 lei179.228 lei61.006.344 lei746.708 lei259.636 lei
20191.988.718 lei14.770 lei6939.454 lei859.046 lei80.408 lei
20181.727.224 lei12.789 lei4664.152 lei598.514 lei65.638 lei
20171.688.237 lei4.600 lei4667.143 lei614.294 lei52.849 lei
20161.523.717 lei51.031 lei4441.710 lei393.462 lei48.248 lei
2015855.510 lei8.289 lei3464.282 lei467.065 lei-2.783 lei
2014701.110 lei-40.203 lei3377.731 lei388.803 lei-11.072 lei
2013600.773 lei7.781 lei2342.043 lei312.912 lei29.131 lei
2012278.115 lei-6.241 lei1185.356 lei164.006 lei21.350 lei
2011289.612 lei21.559 lei73.866 lei46.275 lei27.591 lei
201051.929 lei5.832 lei82.178 lei76.146 lei6.032 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.408.371 lei
Venituri totale
2.411.658 lei
Cheltuieli totale
2.291.860 lei
Profit brut
119.798 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
101.588 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
9.373 lei
Active circulante
1.244.166 lei
Stocuri
1.127.416 lei
Creanțe
52.337 lei
Casa și conturi la bănci
64.413 lei
Datorii
915.639 lei
Capitaluri
337.900 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
6

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.273.398 lei
Venituri totale
2.276.632 lei
Cheltuieli totale
2.262.519 lei
Profit brut
14.113 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
11.968 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
13.041 lei
Active circulante
977.423 lei
Stocuri
855.431 lei
Creanțe
62.873 lei
Casa și conturi la bănci
59.119 lei
Datorii
673.852 lei
Capitaluri
316.612 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
6

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.534.617 lei
Venituri totale
1.536.563 lei
Cheltuieli totale
1.660.143 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
123.580 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
136.958 lei
Active imobilizate
17.507 lei
Active circulante
864.742 lei
Stocuri
783.489 lei
Creanțe
60.961 lei
Casa și conturi la bănci
20.292 lei
Datorii
383.205 lei
Capitaluri
499.044 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
6

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 16 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • 6 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2025–2026) · valoare însumată de cel mult 25 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Pachet materiale constructii

    8.240,30 lei · COMPANIA DE APA "ARIES" S.A. · CPV 44100000-1 Materiale de constructii si articole conexe (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    Erbicid total(NASA)

    1.760 lei · COMPANIA DE APA "ARIES" S.A. · CPV 24453000-4 Erbicide (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    MATERIALE DE CONSTRUCȚII

    2.677,68 lei · Comuna Tritenii de Jos (Consiliul Local al comunei Tritenii de Jos Jud Cluj) · CPV 44100000-1 Materiale de constructii si articole conexe (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    Oferta materiale Primaria Tritenii de Jos

    5.509,09 lei · Comuna Tritenii de Jos (Consiliul Local al comunei Tritenii de Jos Jud Cluj) · CPV 44100000-1 Materiale de constructii si articole conexe (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    Oferta materiale Primaria Tritenii de Jos

    2.722,39 lei · Comuna Tritenii de Jos (Consiliul Local al comunei Tritenii de Jos Jud Cluj) · CPV 44100000-1 Materiale de constructii si articole conexe (Rev.2)

Clasamentul contractelor publice din Cluj

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 4 iunie 2025 și 14 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Sunt afișate primele 24 din 29 activități autorizate în ordinea registrului.

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  13. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
  14. 2012

    • Situații financiare depuse pentru anul 2012

Sunt afișate cele mai recente 14 din 18 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.

Înapoi sus ↑