VMCLOUD SYSTEMS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Balotești, Comuna Balotești, înmatriculată la 23 mai 2024.
Identitate
- Denumire legală
- VMCLOUD SYSTEMS S.R.L.
- CUI
- 33357566
- Nr. înmatriculare
- J23/3764/2024
- EUID
- ROONRC.J23/3764/2024
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 mai 2024
Sediu social
- Adresă
- AMURGULUI, nr. 142/3, Sat Balotești, Comuna Balotești, Ilfov
- Localitate
- Sat Balotești, Comuna Balotești, Ilfov
- Cod poștal
- 77015
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 25 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 23.05.2024
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- MOHORA BOGDAN-ADRIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 12 din 37 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6203, județul Ilfov, peste 70% dintre firmele clasei. Locul 12.901 din 40.494 în tot județul, și locul 8.352 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 25%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 530.803 lei | 152.874 lei | 2 | 326.597 lei | 176.317 lei | 153.174 lei |
| 2024 | 424.185 lei | 151.901 lei | 1 | 297.714 lei | 139.888 lei | 152.201 lei |
| 2023 | 404.240 lei | 56.753 lei | 2 | 176.804 lei | 106.096 lei | 57.053 lei |
| 2022 | 692.713 lei | 165.500 lei | 2 | 426.288 lei | 135.943 lei | 263.261 lei |
| 2021 | 384.678 lei | 55.753 lei | 2 | 383.021 lei | 95.896 lei | 247.761 lei |
| 2020 | 302.605 lei | 85.142 lei | 1 | 269.143 lei | 77.283 lei | 192.008 lei |
| 2019 | 276.454 lei | 74.470 lei | 1 | 208.688 lei | 60.853 lei | 147.835 lei |
| 2018 | 232.944 lei | 41.846 lei | — | 101.292 lei | 27.927 lei | 73.365 lei |
| 2017 | 90.683 lei | 32.055 lei | — | 65.697 lei | 14.661 lei | 51.469 lei |
| 2016 | 50.649 lei | 5.229 lei | — | 30.553 lei | 11.140 lei | 19.413 lei |
| 2015 | 33.939 lei | 13.232 lei | — | 14.522 lei | 338 lei | 14.184 lei |
| 2014 | 2.862 lei | 752 lei | — | 1.042 lei | 90 lei | 952 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 530.803 lei
- Venituri totale
- 538.374 lei
- Cheltuieli totale
- 375.288 lei
- Profit brut
- 163.086 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 152.874 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.897 lei
- Active circulante
- 306.700 lei
- Stocuri
- 103.720 lei
- Creanțe
- 190.874 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.106 lei
- Datorii
- 176.317 lei
- Capitaluri
- 153.174 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 424.185 lei
- Venituri totale
- 461.359 lei
- Cheltuieli totale
- 299.567 lei
- Profit brut
- 161.792 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 151.901 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.369 lei
- Active circulante
- 282.345 lei
- Stocuri
- 90.596 lei
- Creanțe
- 143.391 lei
- Casa și conturi la bănci
- 48.358 lei
- Datorii
- 139.888 lei
- Capitaluri
- 152.201 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 404.240 lei
- Venituri totale
- 415.494 lei
- Cheltuieli totale
- 354.698 lei
- Profit brut
- 60.796 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 56.753 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 40.818 lei
- Active circulante
- 135.986 lei
- Stocuri
- 42.028 lei
- Creanțe
- 52.369 lei
- Casa și conturi la bănci
- 41.589 lei
- Datorii
- 106.096 lei
- Capitaluri
- 57.053 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 12 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 158 de cumpărături directe, de la o autoritate contractantă (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 2,1 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- SPITALUL CLINIC SFANTA MARIA158 de atribuiri · cel mult 2,1 mil. lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă2 loturi
Servicii de administrare, monitorizare si mentenanta retele de calculatoare
146.872 lei · SPITALUL CLINIC SFANTA MARIA · CPV 72510000-3 Servicii de gestionare informatica (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
Servicii de Backup si restaurare de date
6.800 lei · SPITALUL CLINIC SFANTA MARIA · CPV 72251000-9 Servicii de recuperare a aplicatiilor in caz de accident informatic (Rev.2)
- Cumpărare directă
KIT tastatura cu mouse, conexiune wireless
760 lei · SPITALUL CLINIC SFANTA MARIA · CPV 30237000-9 Piese si accesorii pentru computere (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii pentru intocmirea specificatiilor tehnice in cadrul programelor de achizitii IT
42.000 lei · SPITALUL CLINIC SFANTA MARIA · CPV 72600000-6 Servicii de asistenta si de consultanta informatica (Rev.2)
- Cumpărare directă3 loturi
Multifunctionala laser, A4, Brother
1.399 lei · SPITALUL CLINIC SFANTA MARIA · CPV 30232110-8 Imprimante laser (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Ilfov →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 9 ianuarie 2021 și 3 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2620 · Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN Rev.2)
- 4651 · Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului (CAEN Rev.2)
- 4652 · Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4741 · Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4742 · Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 6110 · Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu (CAEN Rev.2)
- 6120 · Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit) (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6312 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
- 9511 · Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN Rev.2)
- 9512 · Repararea echipamentelor de comunicații (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înmatriculare la registrul comerțului
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014