VMC RETAIL EXPERT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, înmatriculată la 19 iunie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- VMC RETAIL EXPERT S.R.L.
- CUI
- 48345063
- Nr. înmatriculare
- J32/1169/2023
- EUID
- ROONRC.J32/1169/2023
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 19 iunie 2023
Sediu social
- Adresă
- Vasile Dobrian, nr. 1, et. 2, ap. 6, Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu
- Localitate
- Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu
- Cod poștal
- 557260
Contact
- Telefon
- 0727 778 931
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 16 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 19.06.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- CĂLBAZĂ VASILE-MARIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 22 din 94 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7490, județul Sibiu, peste 78% dintre firmele clasei. Locul 6.022 din 15.771 în tot județul, și locul 5.623 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 15%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 363.063 lei | 183.399 lei | 1 | 319.749 lei | 144.332 lei | 183.640 lei |
| 2024 | 315.527 lei | 111.690 lei | 1 | 274.071 lei | 169.458 lei | 111.931 lei |
| 2023 | 152.465 lei | 68.193 lei | 1 | 55.660 lei | 4.900 lei | 68.393 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 363.063 lei
- Venituri totale
- 363.488 lei
- Cheltuieli totale
- 174.813 lei
- Profit brut
- 188.675 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 183.399 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 142.237 lei
- Active circulante
- 177.512 lei
- Stocuri
- 20.955 lei
- Creanțe
- 150.978 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.579 lei
- Datorii
- 144.332 lei
- Capitaluri
- 183.640 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 315.527 lei
- Venituri totale
- 316.281 lei
- Cheltuieli totale
- 200.040 lei
- Profit brut
- 116.241 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 111.690 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 205.482 lei
- Active circulante
- 68.589 lei
- Stocuri
- 24.937 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 43.652 lei
- Datorii
- 169.458 lei
- Capitaluri
- 111.931 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 152.465 lei
- Venituri totale
- 152.511 lei
- Cheltuieli totale
- 82.824 lei
- Profit brut
- 69.687 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 68.193 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.450 lei
- Active circulante
- 52.210 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 33.495 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.715 lei
- Datorii
- 4.900 lei
- Capitaluri
- 68.393 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Înregistrare în scopuri de TVA
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului