VIVAS INTERNATIONAL S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 11 decembrie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- VIVAS INTERNATIONAL S.R.L.
- CUI
- 43442162
- Nr. înmatriculare
- J2020017177405
- EUID
- ROONRC.J2020017177405
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 11 decembrie 2020
Sediu social
- Adresă
- BUCUREȘTI-PLOIEȘTI, nr. 24-28, bl. 13/1, sc. A, et. 1, ap. 2, CAMERA NR. 8, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 11.12.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ZAMAN GEORGE-ALEXANDRU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 39 din 1.388 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4690, municipiul București, peste 97% dintre firmele clasei. Locul 1.612 din 132.982 în tot județul, și locul 13.336 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 81%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 61.634.098 lei | 11.029.429 lei | 6 | 61.294.950 lei | 50.265.281 lei | 11.029.669 lei |
| 2024 | 34.095.316 lei | 6.937.191 lei | 3 | 14.537.166 lei | 7.599.735 lei | 6.937.431 lei |
| 2023 | 35.304.936 lei | 6.184.116 lei | 1 | 16.638.969 lei | 10.454.613 lei | 6.184.356 lei |
| 2022 | 1.680.000 lei | 77.875 lei | 1 | 2.242.496 lei | 2.181.887 lei | 60.609 lei |
| 2021 | — | -16.596 lei | 1 | 6.896 lei | 24.162 lei | -17.266 lei |
| 2020 | — | -870 lei | — | 200 lei | 870 lei | -670 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 61.634.098 lei
- Venituri totale
- 61.722.982 lei
- Cheltuieli totale
- 49.079.011 lei
- Profit brut
- 12.643.971 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.029.429 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 678.984 lei
- Active circulante
- 60.615.966 lei
- Stocuri
- 8.207.334 lei
- Creanțe
- 33.636.460 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.772.172 lei
- Datorii
- 50.265.281 lei
- Capitaluri
- 11.029.669 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 34.095.316 lei
- Venituri totale
- 34.095.433 lei
- Cheltuieli totale
- 26.144.251 lei
- Profit brut
- 7.951.182 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.937.191 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 213.939 lei
- Active circulante
- 14.323.227 lei
- Stocuri
- 692.754 lei
- Creanțe
- 8.450.105 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.180.368 lei
- Datorii
- 7.599.735 lei
- Capitaluri
- 6.937.431 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 35.304.936 lei
- Venituri totale
- 35.305.001 lei
- Cheltuieli totale
- 28.284.895 lei
- Profit brut
- 7.020.106 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.184.116 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.486 lei
- Active circulante
- 16.633.483 lei
- Stocuri
- 9.900 lei
- Creanțe
- 14.760.884 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.862.699 lei
- Datorii
- 10.454.613 lei
- Capitaluri
- 6.184.356 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.680.000 lei
- Venituri totale
- 1.680.000 lei
- Cheltuieli totale
- 1.585.661 lei
- Profit brut
- 94.339 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 77.875 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.017 lei
- Active circulante
- 2.240.479 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 240.554 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.999.925 lei
- Datorii
- 2.181.887 lei
- Capitaluri
- 60.609 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 16.596 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 16.596 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 16.596 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 6.896 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.438 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.458 lei
- Datorii
- 24.162 lei
- Capitaluri
- -17.266 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 870 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 870 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 870 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 200 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 200 lei
- Datorii
- 870 lei
- Capitaluri
- -670 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 5 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2025) · valoare însumată de cel mult 256 mii lei
- 45 de contracte atribuite, de la 15 autorități contractante (2022–2026) · valoare însumată de cel mult 894,2 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- JUDETUL ARGES5 atribuiri · cel mult 303,6 mil. lei
- Spitalul Clinic de Urgenta Bagdasar-Arseni6 atribuiri · cel mult 303,1 mil. lei
- Spitalul Judetean de Urgenta Alba Iuliao atribuire · cel mult 65,1 mil. lei
- SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHORo atribuire · cel mult 32,6 mil. lei
- JUDETUL BACAU6 atribuiri · cel mult 28,9 mil. lei
- Spitalul Judetan de Urgenta "Mavromati" Botosani4 atribuiri · cel mult 28,8 mil. lei
Ultimele 5 atribuiri
- Contract nr. 17796
Aparate de radioterapie (Rev.2)
32.600.000 lei · SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR · CPV 33151200-5 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 5659/280
Echipamente medicale (Rev.2)
1.935.000 lei · U.A.T JUDETUL CONSTANTA - CONSILIUL JUDETEAN CONSTANTA · CPV 33100000-1 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 3597
Echipamente medicale (Rev.2)
11.800.000 lei · U.A.T JUDETUL CONSTANTA - CONSILIUL JUDETEAN CONSTANTA · CPV 33100000-1 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 34504/1914/232
Echipamente medicale (Rev.2)
6.550.000 lei · JUDETUL BACAU · CPV 33100000-1 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 34504/1914/232
Echipamente medicale (Rev.2)
6.550.000 lei · JUDETUL BACAU · CPV 33100000-1 · Licitatie deschisa
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 5 septembrie 2022 și 29 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 3313 · Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.3)
- 5223 · Activități de servicii anexe transporturilor aeriene (CAEN Rev.3)
- 5225 · Activități de servicii logistice pentru transporturi (CAEN Rev.3)
- 5231 · Activități de intermediere pentru transportul de marfă (CAEN Rev.3)
- 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului