VIS TRANSEX SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Corunca, Comuna Corunca, înmatriculată la 13 aprilie 1993.
Identitate
- Denumire legală
- VIS TRANSEX SRL
- CUI
- 4027416
- Nr. înmatriculare
- J1993001004269
- EUID
- ROONRC.J1993001004269
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 13 aprilie 1993
Sediu social
- Adresă
- Lacurilor, nr. 52, Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureș
- Localitate
- Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureș
Contact
- Telefon
- 0265 216 876
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 18 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 31.05.1993
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- SILAGHI IOAN VASILE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 16 din 18 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4634, județul Mureș, peste 17% dintre firmele clasei. Locul 13.887 din 16.897 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 31%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 40.139 lei | -2.007 lei | — | 13.151 lei | 380.486 lei | -367.335 lei |
| 2024 | 58.235 lei | 1.066 lei | — | 11.245 lei | 376.572 lei | -365.327 lei |
| 2023 | 57.726 lei | -24.712 lei | 1 | 195.819 lei | 562.213 lei | -366.394 lei |
| 2022 | 63.603 lei | -104.294 lei | 1 | 218.192 lei | 564.299 lei | -346.107 lei |
| 2021 | 210.235 lei | 4.425 lei | 1 | 235.492 lei | 505.608 lei | -270.116 lei |
| 2020 | 432.680 lei | 6.875 lei | 2 | 235.424 lei | 509.965 lei | -274.541 lei |
| 2019 | 403.366 lei | 4.399 lei | 1 | 299.216 lei | 580.632 lei | -281.416 lei |
| 2018 | 463.967 lei | 60.900 lei | 1 | 311.353 lei | 576.761 lei | -265.408 lei |
| 2017 | 468.912 lei | -64.004 lei | 2 | 303.056 lei | 629.364 lei | -326.308 lei |
| 2016 | 442.588 lei | -226.287 lei | 3 | 389.649 lei | 651.953 lei | -262.304 lei |
| 2015 | 490.699 lei | 6.180 lei | 3 | 552.023 lei | 588.040 lei | -36.017 lei |
| 2014 | 554.964 lei | -13.951 lei | 4 | 565.993 lei | 608.361 lei | -42.197 lei |
| 2013 | 543.355 lei | -17.528 lei | 3 | 486.194 lei | 514.561 lei | -28.246 lei |
| 2012 | 472.476 lei | -42.520 lei | 3 | 411.776 lei | 422.645 lei | -10.718 lei |
| 2011 | 429.517 lei | -14.002 lei | — | 408.261 lei | 376.561 lei | 31.802 lei |
| 2010 | 349.999 lei | -16.903 lei | 3 | 441.523 lei | 395.740 lei | 45.805 lei |
| 2009 | 396.772 lei | -16.246 lei | 3 | 342.456 lei | 280.229 lei | 62.707 lei |
| 2008 | 563.879 lei | -8.779 lei | 3 | 396.390 lei | 317.817 lei | 78.953 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 40.139 lei
- Venituri totale
- 40.139 lei
- Cheltuieli totale
- 42.146 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.007 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.007 lei
- Active imobilizate
- 4.475 lei
- Active circulante
- 8.676 lei
- Stocuri
- 375 lei
- Creanțe
- 3.337 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.964 lei
- Datorii
- 380.486 lei
- Capitaluri
- -367.335 lei
- Capital subscris vărsat
- 20.406 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 58.235 lei
- Venituri totale
- 205.243 lei
- Cheltuieli totale
- 203.974 lei
- Profit brut
- 1.269 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.066 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.848 lei
- Active circulante
- 4.397 lei
- Stocuri
- 340 lei
- Creanțe
- 3.572 lei
- Casa și conturi la bănci
- 485 lei
- Datorii
- 376.572 lei
- Capitaluri
- -365.327 lei
- Capital subscris vărsat
- 20.406 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 57.726 lei
- Venituri totale
- 57.727 lei
- Cheltuieli totale
- 82.439 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 24.712 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 24.712 lei
- Active imobilizate
- 9.361 lei
- Active circulante
- 186.458 lei
- Stocuri
- -20.476 lei
- Creanțe
- 201.823 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.111 lei
- Datorii
- 562.213 lei
- Capitaluri
- -366.394 lei
- Capital subscris vărsat
- 20.406 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4689 · Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN Rev.3)
- 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne (CAEN Rev.3)
- 4723 · Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor (CAEN Rev.3)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5320 · Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.3)
- 5611 · Restaurante (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.