Sari la conținut
Duminică, 6 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

VINCO TECH SOLUTIONS S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Darabani, Oraș Darabani, înmatriculată la 6 februarie 2020.

Identitate

Denumire legală
VINCO TECH SOLUTIONS S.R.L.
CUI
42222703
Nr. înmatriculare
J2020000095079
EUID
ROONRC.J2020000095079
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
6 februarie 2020

Sediu social

Adresă
1 DECEMBRIE, nr. 74, Loc. Darabani, Oraș Darabani, Botoșani
Localitate
Loc. Darabani, Oraș Darabani, Botoșani
Cod poștal
715100

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 28 apr)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 06.02.2020
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • RĂPCIUGĂ ANDREI — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
293 mii lei02022: 228 mii lei2023: 1.260 lei2024: 157 mii lei2025: 293 mii lei2022202320242025
Rezultat net
143 mii lei02022: 52 mii lei2023: 357 lei2024: 97 mii lei2025: 143 mii lei2022202320242025

Poziție în sector

Locul 32 din 70 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6201, județul Botoșani, peste 56% dintre firmele clasei. Locul 2.480 din 5.612 în tot județul, și locul 2.323 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 87%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025292.823 lei143.005 lei1382.282 lei185.516 lei196.766 lei
2024156.592 lei96.974 lei261.161 lei112.400 lei148.761 lei
20231.260 lei357 lei51.891 lei104 lei51.787 lei
2022227.853 lei51.934 lei52.193 lei763 lei51.430 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
292.823 lei
Venituri totale
292.823 lei
Cheltuieli totale
123.864 lei
Profit brut
168.959 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
143.005 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
38.958 lei
Active circulante
343.324 lei
Stocuri
Creanțe
256.012 lei
Casa și conturi la bănci
87.312 lei
Datorii
185.516 lei
Capitaluri
196.766 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
156.592 lei
Venituri totale
156.592 lei
Cheltuieli totale
42.598 lei
Profit brut
113.994 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
96.974 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
52.708 lei
Active circulante
208.453 lei
Stocuri
Creanțe
100.000 lei
Casa și conturi la bănci
108.453 lei
Datorii
112.400 lei
Capitaluri
148.761 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.260 lei
Venituri totale
1.260 lei
Cheltuieli totale
847 lei
Profit brut
413 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
357 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
51.891 lei
Stocuri
Creanțe
3.765 lei
Casa și conturi la bănci
48.126 lei
Datorii
104 lei
Capitaluri
51.787 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2026

    • Înregistrare în scopuri de TVA
  2. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  3. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  4. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  5. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  6. 2020

    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑