VICEXPERT SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea, înmatriculată la 29 mai 2001.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- VICEXPERT SRL
- CUI
- 13925742
- Nr. înmatriculare
- J38/175/2001
- EUID
- ROONRC.J38/175/2001
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 29 mai 2001
Sediu social
- Adresă
- Aleea OLANESTI, nr. 2, bl. B.3, sc. B, et. P, ap. 4, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Localitate
- Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
Contact
- Telefon
- 0728 908 300
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 16 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- condamnare penală (cod 1069, din 8 iul)
- faliment (cod 1070, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (cod 1139, din 8 iul)
- sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari (cod 2072, din 8 iul)
- raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010 (cod 2127, din 8 iul)
- Sechestru instituit asupra tuturor bunurilor mobile si imobile (cod 2130, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Reprezentanți
- NEGOIŢĂ ALEXANDRA — administrator special
- AKTIV-LEX INSOLVENŢĂ SPRL — lichidator judiciar
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | — | -57.595 lei | 1 | 32.529.078 lei | 9.628.607 lei | 3.976.707 lei |
| 2019 | 84.033 lei | -30.194 lei | 1 | 35.910.744 lei | 12.944.178 lei | 4.042.802 lei |
| 2018 | 2.285.674 lei | 509.056 lei | 7 | 36.805.986 lei | 11.468.284 lei | 6.413.938 lei |
| 2017 | 8.032.292 lei | 1.235.792 lei | 21 | 36.807.028 lei | 11.978.382 lei | 5.904.882 lei |
| 2016 | 10.990.063 lei | 316.892 lei | 42 | 37.618.286 lei | 11.821.191 lei | 6.869.090 lei |
| 2015 | 15.559.498 lei | 2.301.886 lei | 83 | 38.258.115 lei | 12.777.912 lei | 6.552.198 lei |
| 2014 | 18.183.052 lei | 1.082.680 lei | 100 | 36.456.004 lei | 13.990.216 lei | 3.591.900 lei |
| 2013 | 15.072.374 lei | 74.429 lei | 100 | 37.468.323 lei | 34.959.103 lei | 2.509.220 lei |
| 2012 | 21.246.166 lei | 385.826 lei | 150 | 15.499.006 lei | 13.064.216 lei | 2.434.790 lei |
| 2011 | 27.597.038 lei | 86.535 lei | 148 | 16.373.758 lei | 14.362.249 lei | 2.011.509 lei |
| 2010 | 14.425.195 lei | 879.514 lei | 114 | 9.402.942 lei | 6.598.454 lei | 2.804.488 lei |
| 2009 | 14.288.517 lei | 339.443 lei | 120 | 11.373.967 lei | 9.109.550 lei | 2.264.417 lei |
| 2008 | 17.970.758 lei | 644.672 lei | 78 | 8.213.457 lei | 6.333.760 lei | 1.879.697 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 577 lei
- Cheltuieli totale
- 58.172 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 57.595 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 57.595 lei
- Active imobilizate
- 7.253.011 lei
- Active circulante
- 25.276.067 lei
- Stocuri
- 100 lei
- Creanțe
- 25.251.765 lei
- Casa și conturi la bănci
- 24.202 lei
- Datorii
- 9.628.607 lei
- Capitaluri
- 3.976.707 lei
- Capital subscris vărsat
- 70.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 84.033 lei
- Venituri totale
- 84.327 lei
- Cheltuieli totale
- 114.521 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 30.194 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 30.194 lei
- Active imobilizate
- 7.288.985 lei
- Active circulante
- 28.621.759 lei
- Stocuri
- 100 lei
- Creanțe
- 28.595.784 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.875 lei
- Datorii
- 12.944.178 lei
- Capitaluri
- 4.042.802 lei
- Capital subscris vărsat
- 70.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.285.674 lei
- Venituri totale
- 2.286.443 lei
- Cheltuieli totale
- 1.599.486 lei
- Profit brut
- 686.957 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 509.056 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.443.771 lei
- Active circulante
- 29.362.215 lei
- Stocuri
- 100 lei
- Creanțe
- 29.298.866 lei
- Casa și conturi la bănci
- 63.249 lei
- Datorii
- 11.468.284 lei
- Capitaluri
- 6.413.938 lei
- Capital subscris vărsat
- 70.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 13 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 2363 · Fabricarea betonului (CAEN Rev.2)
- 2364 · Fabricarea mortarului (CAEN Rev.2)
- 2399 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4222 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4291 · Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
Sunt afișate primele 24 din 33 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
- Stare
- raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010 (8 iul → prezent)
- sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari (8 iul → prezent)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (8 iul → prezent)
- Sechestru instituit asupra tuturor bunurilor mobile si imobile (8 iul → prezent)
- condamnare penală (8 iul → prezent)
- faliment (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari
- Stare la registrul comerțului: este sub incidența Legii nr. 85/2014
- Stare la registrul comerțului: Sechestru instituit asupra tuturor bunurilor mobile si imobile
- Stare la registrul comerțului: condamnare penală
- Stare la registrul comerțului: faliment
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 19 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.