VIATA VIE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, înmatriculată la 18 decembrie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- VIATA VIE S.R.L.
- CUI
- 33722203
- Nr. înmatriculare
- J22/3775/2019
- EUID
- ROONRC.J22/3775/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 18 decembrie 2019
Sediu social
- Adresă
- MĂCIEȘ, nr. 2, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iași
- Localitate
- Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iași
- Cod poștal
- 707410
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 18.12.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- ANTONIE ALEXANDRU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 13 din 311 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8559, județul Iași, peste 96% dintre firmele clasei. Locul 4.847 din 25.162 în tot județul, și locul 4.417 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 2%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.031.909 lei | 152.885 lei | 3 | 2.619.651 lei | 1.983.412 lei | 636.239 lei |
| 2024 | 1.047.945 lei | 90.980 lei | 2 | 2.595.273 lei | 2.059.100 lei | 536.173 lei |
| 2023 | 956.785 lei | 82.099 lei | 1 | 1.335.544 lei | 900.330 lei | 445.193 lei |
| 2022 | 882.874 lei | 60.557 lei | 0 | 695.862 lei | 342.747 lei | 363.094 lei |
| 2021 | 406.576 lei | 54.584 lei | 1 | 901.148 lei | 600.897 lei | 302.537 lei |
| 2020 | 256.602 lei | 1.359 lei | 1 | 883.600 lei | 635.627 lei | 247.973 lei |
| 2019 | 604.565 lei | 281 lei | 1 | 1.108.914 lei | 862.300 lei | 246.614 lei |
| 2018 | 810.846 lei | 21.476 lei | 2 | 1.268.166 lei | 1.039.966 lei | 246.313 lei |
| 2017 | 300.248 lei | 32.705 lei | 1 | 704.511 lei | 479.674 lei | 224.837 lei |
| 2016 | 218.862 lei | 5.139 lei | 1 | 419.080 lei | 369.194 lei | 49.886 lei |
| 2015 | 128.581 lei | 50.779 lei | — | 67.905 lei | 20.711 lei | 47.194 lei |
| 2014 | 0 lei | -3.785 lei | — | 10.739 lei | 14.324 lei | -3.585 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.031.909 lei
- Venituri totale
- 1.040.307 lei
- Cheltuieli totale
- 862.913 lei
- Profit brut
- 177.394 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 152.885 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.118.396 lei
- Active circulante
- 501.255 lei
- Stocuri
- 440.365 lei
- Creanțe
- 26.258 lei
- Casa și conturi la bănci
- 34.632 lei
- Datorii
- 1.983.412 lei
- Capitaluri
- 636.239 lei
- Capital subscris vărsat
- 140.020 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.047.945 lei
- Venituri totale
- 1.474.080 lei
- Cheltuieli totale
- 1.346.728 lei
- Profit brut
- 127.352 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 90.980 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.232.409 lei
- Active circulante
- 362.864 lei
- Stocuri
- 258.942 lei
- Creanțe
- 99.970 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.952 lei
- Datorii
- 2.059.100 lei
- Capitaluri
- 536.173 lei
- Capital subscris vărsat
- 140.020 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 956.785 lei
- Venituri totale
- 1.028.200 lei
- Cheltuieli totale
- 937.719 lei
- Profit brut
- 90.481 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 82.099 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.168.577 lei
- Active circulante
- 166.967 lei
- Stocuri
- 139.381 lei
- Creanțe
- 8.236 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.350 lei
- Datorii
- 900.330 lei
- Capitaluri
- 445.193 lei
- Capital subscris vărsat
- 140.020 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 882.874 lei
- Venituri totale
- 1.033.920 lei
- Cheltuieli totale
- 965.911 lei
- Profit brut
- 68.009 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 60.557 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 635.666 lei
- Active circulante
- 60.196 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 14.161 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.035 lei
- Datorii
- 342.747 lei
- Capitaluri
- 363.094 lei
- Capital subscris vărsat
- 140.020 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 406.576 lei
- Venituri totale
- 473.031 lei
- Cheltuieli totale
- 414.044 lei
- Profit brut
- 58.987 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 54.584 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 733.701 lei
- Active circulante
- 167.447 lei
- Stocuri
- 114.306 lei
- Creanțe
- 44.360 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.781 lei
- Datorii
- 600.897 lei
- Capitaluri
- 302.537 lei
- Capital subscris vărsat
- 140.020 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 256.602 lei
- Venituri totale
- 584.410 lei
- Cheltuieli totale
- 577.227 lei
- Profit brut
- 7.183 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.359 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 735.938 lei
- Active circulante
- 147.662 lei
- Stocuri
- 94.253 lei
- Creanțe
- 49.404 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.005 lei
- Datorii
- 635.627 lei
- Capitaluri
- 247.973 lei
- Capital subscris vărsat
- 140.020 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 604.565 lei
- Venituri totale
- 1.037.432 lei
- Cheltuieli totale
- 1.026.777 lei
- Profit brut
- 10.655 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 281 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 885.714 lei
- Active circulante
- 223.200 lei
- Stocuri
- 83.581 lei
- Creanțe
- 131.826 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.793 lei
- Datorii
- 862.300 lei
- Capitaluri
- 246.614 lei
- Capital subscris vărsat
- 140.020 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 810.846 lei
- Venituri totale
- 874.059 lei
- Cheltuieli totale
- 843.897 lei
- Profit brut
- 30.162 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.476 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 813.521 lei
- Active circulante
- 454.645 lei
- Stocuri
- 157.518 lei
- Creanțe
- 225.431 lei
- Casa și conturi la bănci
- 71.696 lei
- Datorii
- 1.039.966 lei
- Capitaluri
- 246.313 lei
- Capital subscris vărsat
- 140.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 300.248 lei
- Venituri totale
- 305.347 lei
- Cheltuieli totale
- 265.473 lei
- Profit brut
- 39.874 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 32.705 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 510.775 lei
- Active circulante
- 193.736 lei
- Stocuri
- 9.788 lei
- Creanțe
- 152.790 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.158 lei
- Datorii
- 479.674 lei
- Capitaluri
- 224.837 lei
- Capital subscris vărsat
- 140.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 218.862 lei
- Venituri totale
- 219.314 lei
- Cheltuieli totale
- 211.525 lei
- Profit brut
- 7.789 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.139 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 321.310 lei
- Active circulante
- 97.770 lei
- Stocuri
- 16.735 lei
- Creanțe
- 8.275 lei
- Casa și conturi la bănci
- 72.760 lei
- Datorii
- 369.194 lei
- Capitaluri
- 49.886 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 128.581 lei
- Venituri totale
- 128.651 lei
- Cheltuieli totale
- 74.015 lei
- Profit brut
- 54.636 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 50.779 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 32.551 lei
- Active circulante
- 35.354 lei
- Stocuri
- 8.689 lei
- Creanțe
- 3.098 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.567 lei
- Datorii
- 20.711 lei
- Capitaluri
- 47.194 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 2 lei
- Cheltuieli totale
- 3.787 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.785 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.785 lei
- Active imobilizate
- 484 lei
- Active circulante
- 10.255 lei
- Stocuri
- 9.796 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 459 lei
- Datorii
- 14.324 lei
- Capitaluri
- -3.585 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 1089 · Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 1820 · Reproducerea înregistrărilor (CAEN Rev.2)
- 4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.2)
- 4652 · Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4676 · Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 4729 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5811 · Activități de editare a cărților (CAEN Rev.2)
- 5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală (CAEN Rev.2)
- 7211 · Cercetare- dezvoltare în biotehnologie (CAEN Rev.2)
- 7219 · Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie (CAEN Rev.2)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
- 7430 · Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) (CAEN Rev.2)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.2)
- 8292 · Activități de ambalare (CAEN Rev.2)
- 8531 · Învățământ secundar general (CAEN Rev.2)
- 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 9101 · Activități ale bibliotecilor și arhivelor (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
Înregistrări mai vechi (1)
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014