VIADEM SHOES S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Huși, înmatriculată la 24 iulie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- VIADEM SHOES S.R.L.
- CUI
- 41436725
- Nr. înmatriculare
- J2019000682372
- EUID
- ROONRC.J2019000682372
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 iulie 2019
Sediu social
- Adresă
- PETRU TOMESCU, nr. 5 A, Municipiul Huși, Vaslui
- Localitate
- Municipiul Huși, Vaslui
- Cod poștal
- 735100
Contact
- Telefon
- 0785 588 738
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 9 martie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 24.07.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BUROAGA ADRIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 28 din 31 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1520, județul Vaslui, peste 13% dintre firmele clasei. Locul 5.248 din 6.305 în tot județul, și locul 2.501 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 51%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38.639 lei | 7.646 lei | 1 | 39.918 lei | 4.314 lei | 35.604 lei |
| 2024 | 79.650 lei | 6.281 lei | 1 | 59.607 lei | 6.649 lei | 52.958 lei |
| 2023 | 115.977 lei | 21.645 lei | 1 | 52.284 lei | 5.607 lei | 46.677 lei |
| 2022 | 124.758 lei | 63.280 lei | 1 | 69.979 lei | 6.499 lei | 63.480 lei |
| 2021 | 114.157 lei | 52.892 lei | 1 | 104.754 lei | 2.349 lei | 102.405 lei |
| 2020 | 102.637 lei | 47.976 lei | 1 | 54.797 lei | 5.284 lei | 49.513 lei |
| 2019 | 10.318 lei | 1.337 lei | 1 | 14.876 lei | 13.339 lei | 1.537 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 38.639 lei
- Venituri totale
- 38.639 lei
- Cheltuieli totale
- 28.472 lei
- Profit brut
- 10.167 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.646 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 365 lei
- Active circulante
- 39.553 lei
- Stocuri
- 25.719 lei
- Creanțe
- 505 lei
- Casa și conturi la bănci
- 13.329 lei
- Datorii
- 4.314 lei
- Capitaluri
- 35.604 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 79.650 lei
- Venituri totale
- 79.650 lei
- Cheltuieli totale
- 72.692 lei
- Profit brut
- 6.958 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.281 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 365 lei
- Active circulante
- 59.242 lei
- Stocuri
- 27.768 lei
- Creanțe
- 825 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.649 lei
- Datorii
- 6.649 lei
- Capitaluri
- 52.958 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 115.977 lei
- Venituri totale
- 115.987 lei
- Cheltuieli totale
- 93.356 lei
- Profit brut
- 22.631 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.645 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 365 lei
- Active circulante
- 51.919 lei
- Stocuri
- 32.339 lei
- Creanțe
- 770 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.810 lei
- Datorii
- 5.607 lei
- Capitaluri
- 46.677 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 1512 · Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament (CAEN Rev.2)
- 1520 · Fabricarea încălțămintei (CAEN Rev.2)
- 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.2)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului