VEX SIM GENERAL SERVICE COMPANY SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Suceava, înmatriculată la 21 aprilie 1993.
Identitate
- Denumire legală
- VEX SIM GENERAL SERVICE COMPANY SRL
- CUI
- 3904033
- Nr. înmatriculare
- J1993000721332
- EUID
- ROONRC.J1993000721332
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 21 aprilie 1993
Sediu social
- Adresă
- Str. GRIGORE ALEXANDRU GHICA, nr. 36, ap. CAM.2, Municipiul Suceava, Suceava
- Localitate
- Municipiul Suceava, Suceava
Contact
- Telefon
- 0230 533 077
- Fax
- 0230 533 077
- Site web
- www.vexsim.ro
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 16 februarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 11.05.1993
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- FEDIUC GABRIELA-LENUŢA — administrator
- FEDIUC SORIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Suceava; ultimul an depus este 2024.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.648.575 lei | 9.049 lei | 3 | 773.964 lei | 110.369 lei | 663.595 lei |
| 2023 | 1.464.007 lei | 19.089 lei | 3 | 1.366.616 lei | 236.383 lei | 1.130.233 lei |
| 2022 | 1.724.920 lei | 77.359 lei | 3 | 1.221.837 lei | 12.253 lei | 1.209.584 lei |
| 2021 | 1.463.298 lei | 311.151 lei | 3 | 1.533.962 lei | 234.542 lei | 1.299.420 lei |
| 2020 | 1.481.166 lei | 318.417 lei | 3 | 1.351.873 lei | 363.603 lei | 988.270 lei |
| 2019 | 499.018 lei | 3.932 lei | 3 | 997.407 lei | 326.113 lei | 671.294 lei |
| 2018 | 803.490 lei | 4.859 lei | — | 1.078.559 lei | 411.197 lei | 667.362 lei |
| 2017 | 734.509 lei | 2.809 lei | 7 | 1.162.291 lei | 499.788 lei | 662.503 lei |
| 2016 | 1.550.455 lei | 15.719 lei | 7 | 863.471 lei | 205.133 lei | 659.693 lei |
| 2015 | 1.450.420 lei | 11.113 lei | 7 | 1.021.257 lei | 271.312 lei | 782.476 lei |
| 2014 | 1.701.612 lei | 10.531 lei | 8 | 900.074 lei | 272.732 lei | 641.622 lei |
| 2013 | 6.049.392 lei | 71.874 lei | 14 | 1.239.458 lei | 462.939 lei | 802.529 lei |
| 2012 | 7.368.217 lei | 150.152 lei | 12 | 1.154.027 lei | 453.374 lei | 707.530 lei |
| 2011 | 4.267.025 lei | 114.231 lei | 9 | 754.810 lei | 239.210 lei | 517.596 lei |
| 2010 | 2.659.820 lei | -51.602 lei | 10 | 787.090 lei | 485.356 lei | 301.734 lei |
| 2009 | 3.975.759 lei | -67.470 lei | 12 | 982.604 lei | 639.413 lei | 353.335 lei |
| 2008 | 4.196.825 lei | -363.432 lei | 12 | 1.674.073 lei | 1.319.818 lei | 415.458 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.648.575 lei
- Venituri totale
- 1.651.979 lei
- Cheltuieli totale
- 1.641.206 lei
- Profit brut
- 10.773 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 9.049 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 403.953 lei
- Active circulante
- 370.011 lei
- Stocuri
- 239.751 lei
- Creanțe
- 65.175 lei
- Casa și conturi la bănci
- 65.085 lei
- Datorii
- 110.369 lei
- Capitaluri
- 663.595 lei
- Capital subscris vărsat
- 500.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.464.007 lei
- Venituri totale
- 1.463.865 lei
- Cheltuieli totale
- 1.430.104 lei
- Profit brut
- 33.761 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 19.089 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.040.347 lei
- Active circulante
- 326.269 lei
- Stocuri
- 159.415 lei
- Creanțe
- 108.432 lei
- Casa și conturi la bănci
- 58.422 lei
- Datorii
- 236.383 lei
- Capitaluri
- 1.130.233 lei
- Capital subscris vărsat
- 500.200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.724.920 lei
- Venituri totale
- 1.725.091 lei
- Cheltuieli totale
- 1.630.481 lei
- Profit brut
- 94.610 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 77.359 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.021.837 lei
- Active circulante
- 200.000 lei
- Stocuri
- 113.768 lei
- Creanțe
- 24.183 lei
- Casa și conturi la bănci
- 62.049 lei
- Datorii
- 12.253 lei
- Capitaluri
- 1.209.584 lei
- Capital subscris vărsat
- 598.640 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 17 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 105 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2024–2026) · valoare însumată de cel mult 868 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA"SFANTUL IOAN CEL NOU"SUCEAVA92 de atribuiri · cel mult 860 mii lei
- Colegiul Tehnic "Alexandru Ioan Cuza" Suceava13 atribuiri · cel mult 7 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă2 loturi
MERE
6.970 lei · SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA"SFANTUL IOAN CEL NOU"SUCEAVA · CPV 03222321-9 Mere (Rev.2)
- Cumpărare directă
CARTOFI
300 lei · Colegiul Tehnic "Alexandru Ioan Cuza" Suceava · CPV 15300000-1 Fructe, legume si produse conexe (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
CARTOFI
7.500 lei · SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA"SFANTUL IOAN CEL NOU"SUCEAVA · CPV 03212100-1 Cartofi (Rev.2)
- Cumpărare directă3 loturi
varza
1.875 lei · SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA"SFANTUL IOAN CEL NOU"SUCEAVA · CPV 03221400-0 Varza (Rev.2)
- Cumpărare directă
CARTOFI
630 lei · Colegiul Tehnic "Alexandru Ioan Cuza" Suceava · CPV 15300000-1 Fructe, legume si produse conexe (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Suceava →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 5 ianuarie 2024 și 11 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.2)
- 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
Sunt afișate cele mai recente 14 din 19 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.