VELCIS PRO INSTAL S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Târgu Mureș, înmatriculată la 10 martie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- VELCIS PRO INSTAL S.R.L.
- CUI
- 43887470
- Nr. înmatriculare
- J26/428/2021
- EUID
- ROONRC.J26/428/2021
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 10 martie 2021
Sediu social
- Adresă
- HUNEDOARA, nr. 23, ap. 23, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Localitate
- Municipiul Târgu Mureș, Mureș
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 10.03.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- VANCEA IOAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 137 din 202 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4322, județul Mureș, peste 33% dintre firmele clasei. Locul 11.314 din 16.897 în tot județul, și locul 6.422 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 22%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 109.470 lei | 20.134 lei | 1 | 36.273 lei | 16.019 lei | 20.254 lei |
| 2024 | 140.276 lei | 34.368 lei | 1 | 73.638 lei | 39.150 lei | 34.488 lei |
| 2023 | 150.574 lei | 67.877 lei | 1 | 79.389 lei | 11.392 lei | 67.997 lei |
| 2022 | 87.449 lei | 33.215 lei | — | 33.412 lei | 77 lei | 33.335 lei |
| 2021 | 80.788 lei | 60.485 lei | — | 60.854 lei | 269 lei | 60.585 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 109.470 lei
- Venituri totale
- 109.511 lei
- Cheltuieli totale
- 88.304 lei
- Profit brut
- 21.207 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 20.134 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 36.273 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.920 lei
- Casa și conturi la bănci
- 33.353 lei
- Datorii
- 16.019 lei
- Capitaluri
- 20.254 lei
- Capital subscris vărsat
- 100 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 140.276 lei
- Venituri totale
- 140.276 lei
- Cheltuieli totale
- 104.533 lei
- Profit brut
- 35.743 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 34.368 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 73.638 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 30.516 lei
- Casa și conturi la bănci
- 43.122 lei
- Datorii
- 39.150 lei
- Capitaluri
- 34.488 lei
- Capital subscris vărsat
- 100 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 150.574 lei
- Venituri totale
- 150.574 lei
- Cheltuieli totale
- 68.556 lei
- Profit brut
- 82.018 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 67.877 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 79.389 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 9.600 lei
- Casa și conturi la bănci
- 69.789 lei
- Datorii
- 11.392 lei
- Capitaluri
- 67.997 lei
- Capital subscris vărsat
- 100 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului