Sari la conținut
Joi, 3 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

VAPENET PRO S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Bistrița, înmatriculată la 21 ianuarie 2022.

Identitate

Denumire legală
VAPENET PRO S.R.L.
CUI
45515163
Nr. înmatriculare
J2022000078061
EUID
ROONRC.J2022000078061
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
21 ianuarie 2022

Sediu social

Adresă
VIOLETELOR, nr. 2, sc. B, ap. 11, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
Localitate
Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
Cod poștal
420172

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
nu (până la 1 aug)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 21.01.2022
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • DEDEAN COSMIN PAUL — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
253 mii lei02022: 94 mii lei2023: 163 mii lei2024: 253 mii lei2025: 195 mii lei2022202320242025
Rezultat net
8 mii lei0-3 mii lei2022: 7 mii lei2023: 2 mii lei2024: 8 mii lei2025: -3 mii lei2022202320242025

Poziție în sector

Locul 7 din 14 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4799, județul Bistrița-Năsăud, peste 57% dintre firmele clasei. Locul 4.778 din 9.250 în tot județul, și locul 3.715 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 23%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025194.681 lei-2.890 lei157.491 lei43.246 lei14.245 lei
2024253.067 lei7.775 lei140.957 lei23.821 lei17.136 lei
2023162.731 lei2.157 lei149.134 lei39.772 lei9.362 lei
202293.602 lei7.005 lei125.550 lei18.345 lei7.205 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
194.681 lei
Venituri totale
196.038 lei
Cheltuieli totale
197.402 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
1.364 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
2.890 lei
Active imobilizate
Active circulante
57.491 lei
Stocuri
11.931 lei
Creanțe
6.215 lei
Casa și conturi la bănci
39.345 lei
Datorii
43.246 lei
Capitaluri
14.245 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
253.067 lei
Venituri totale
254.319 lei
Cheltuieli totale
244.383 lei
Profit brut
9.936 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
7.775 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
40.957 lei
Stocuri
19.609 lei
Creanțe
2.073 lei
Casa și conturi la bănci
19.275 lei
Datorii
23.821 lei
Capitaluri
17.136 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
162.731 lei
Venituri totale
162.899 lei
Cheltuieli totale
159.357 lei
Profit brut
3.542 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
2.157 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
49.134 lei
Stocuri
17.419 lei
Creanțe
1.882 lei
Casa și conturi la bănci
29.833 lei
Datorii
39.772 lei
Capitaluri
9.362 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
93.602 lei
Venituri totale
93.644 lei
Cheltuieli totale
84.312 lei
Profit brut
9.332 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
7.005 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
25.550 lei
Stocuri
11.938 lei
Creanțe
11.959 lei
Casa și conturi la bănci
1.653 lei
Datorii
18.345 lei
Capitaluri
7.205 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2026

    • Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
  2. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  3. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  4. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  5. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului