VALFOREST OȚELENI S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Hândrești, Comuna Oțeleni, înmatriculată la 17 iulie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- VALFOREST OȚELENI S.R.L.
- CUI
- 41408350
- Nr. înmatriculare
- J2019002503220
- EUID
- ROONRC.J2019002503220
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 17 iulie 2019
Sediu social
- Adresă
- nr. 83, parter, camera nr. 1, Sat Hândrești, Comuna Oțeleni, Iași
- Localitate
- Sat Hândrești, Comuna Oțeleni, Iași
- Cod poștal
- 707356
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 11 sept)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 4 sept)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- RELUARE ACTIVITATE din data 08.08.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CHELARU CONSTANTIN VALENTIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 18 din 31 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4221, județul Iași, peste 45% dintre firmele clasei. Locul 5.823 din 25.162 în tot județul, și locul 5.765 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 6%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 768.964 lei | 101.886 lei | 2 | 538.730 lei | 442.085 lei | 102.127 lei |
| 2024 | 722.900 lei | 188.359 lei | 3 | 356.177 lei | 184.316 lei | 174.671 lei |
| 2023 | 102.644 lei | 6.822 lei | 0 | 93.634 lei | 107.322 lei | -13.688 lei |
| 2022 | 0 lei | 0 lei | 0 | 4.509 lei | 25.019 lei | -20.510 lei |
| 2021 | 0 lei | 0 lei | 0 | 4.509 lei | 25.019 lei | -20.510 lei |
| 2020 | 3.781 lei | -34.858 lei | 0 | 4.509 lei | 25.019 lei | -20.510 lei |
| 2019 | 33.295 lei | 14.148 lei | — | 33.050 lei | 18.702 lei | 14.348 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 768.964 lei
- Venituri totale
- 768.968 lei
- Cheltuieli totale
- 647.743 lei
- Profit brut
- 121.225 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 101.886 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 456.153 lei
- Active circulante
- 82.577 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 40.769 lei
- Casa și conturi la bănci
- 41.808 lei
- Datorii
- 442.085 lei
- Capitaluri
- 102.127 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 722.900 lei
- Venituri totale
- 722.900 lei
- Cheltuieli totale
- 517.705 lei
- Profit brut
- 205.195 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 188.359 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 125.352 lei
- Active circulante
- 230.825 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 187.177 lei
- Casa și conturi la bănci
- 43.648 lei
- Datorii
- 184.316 lei
- Capitaluri
- 174.671 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 102.644 lei
- Venituri totale
- 102.644 lei
- Cheltuieli totale
- 94.523 lei
- Profit brut
- 8.121 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.822 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 93.634 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 5.103 lei
- Casa și conturi la bănci
- 88.531 lei
- Datorii
- 107.322 lei
- Capitaluri
- -13.688 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 0 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 4.509 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 4.500 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9 lei
- Datorii
- 25.019 lei
- Capitaluri
- -20.510 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 0 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 4.509 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 4.500 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9 lei
- Datorii
- 25.019 lei
- Capitaluri
- -20.510 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.781 lei
- Venituri totale
- 3.781 lei
- Cheltuieli totale
- 38.526 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 34.745 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 34.858 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 4.509 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 4.500 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9 lei
- Datorii
- 25.019 lei
- Capitaluri
- -20.510 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 33.295 lei
- Venituri totale
- 33.295 lei
- Cheltuieli totale
- 18.814 lei
- Profit brut
- 14.481 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.148 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 33.050 lei
- Stocuri
- 10.598 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 22.452 lei
- Datorii
- 18.702 lei
- Capitaluri
- 14.348 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 0210 · Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN Rev.2)
- 0220 · Exploatarea forestieră (CAEN Rev.2)
- 1610 · Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN Rev.2)
- 1621 · Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn (CAEN Rev.2)
- 1622 · Fabricarea parchetului asamblat în panouri (CAEN Rev.2)
- 1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 1624 · Fabricarea ambalajelor din lemn (CAEN Rev.2)
- 1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN Rev.2)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
- 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.2)
- 2562 · Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.2)
- 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
- 4519 · Comerț cu alte autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
- 4540 · Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN Rev.2)
- 4612 · Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie (CAEN Rev.2)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.2)
- 4614 · Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN Rev.2)
- 4615 · Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie (CAEN Rev.2)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4674 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
- 4675 · Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.2)
- 4676 · Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.2)
- 4677 · Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 5229 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
- 7731 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole (CAEN Rev.2)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Reactivată fiscal de ANAF
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului