VALENTINO T.N. ROMANIA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Baia Mare, înmatriculată la 23 mai 2000.
Identitate
- Denumire legală
- VALENTINO T.N. ROMANIA SRL
- CUI
- 13044300
- Nr. înmatriculare
- J24/338/2000
- EUID
- ROONRC.J24/338/2000
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 mai 2000
Sediu social
- Adresă
- EUROPA, nr. 93, Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Localitate
- Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Cod poștal
- 430016
Contact
- Telefon
- 0262 221 436
- Fax
- 0262 221 436
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 27 martie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 25 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 25.05.2000
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BIRTAŞ VALENTIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 27 din 83 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4532, județul Maramureș, peste 69% dintre firmele clasei. Locul 3.068 din 13.678 în tot județul, și locul 1.582 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 2%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 916.524 lei | 6.131 lei | 6 | 315.909 lei | 56.989 lei | 258.920 lei |
| 2024 | 936.191 lei | 30.841 lei | 6 | 335.202 lei | 82.414 lei | 252.788 lei |
| 2023 | 889.705 lei | 50.228 lei | 6 | 333.442 lei | 111.494 lei | 221.948 lei |
| 2022 | 847.471 lei | 3.921 lei | 6 | 260.736 lei | 144.794 lei | 171.719 lei |
| 2021 | 642.880 lei | 24.292 lei | 5 | 278.255 lei | 114.666 lei | 170.121 lei |
| 2020 | 468.303 lei | 988 lei | 5 | 264.278 lei | 128.449 lei | 145.829 lei |
| 2019 | 735.111 lei | 5.986 lei | 8 | 308.104 lei | 173.262 lei | 144.842 lei |
| 2018 | 714.931 lei | 16.556 lei | 8 | 284.602 lei | 145.746 lei | 138.856 lei |
| 2017 | 603.760 lei | 2.854 lei | 7 | 277.038 lei | 154.738 lei | 122.300 lei |
| 2016 | 501.506 lei | 4.464 lei | 5 | 266.094 lei | 146.649 lei | 119.445 lei |
| 2015 | 440.216 lei | 1.457 lei | 5 | 262.671 lei | 147.690 lei | 114.981 lei |
| 2014 | 770.438 lei | 7.236 lei | 6 | 295.475 lei | 181.951 lei | 113.524 lei |
| 2013 | 684.314 lei | 1.445 lei | 9 | 293.778 lei | 185.682 lei | 114.488 lei |
| 2012 | 2.929.374 lei | 10.353 lei | 10 | 391.627 lei | 279.962 lei | 113.043 lei |
| 2011 | 3.030.546 lei | 10.457 lei | 10 | 390.582 lei | 189.160 lei | 202.019 lei |
| 2010 | 2.673.656 lei | 99.329 lei | 6 | 401.213 lei | 224.935 lei | 176.278 lei |
| 2009 | 2.492.930 lei | 67.929 lei | 4 | 433.853 lei | 277.128 lei | 157.698 lei |
| 2008 | 2.963.171 lei | 12.820 lei | 10 | 534.791 lei | 446.539 lei | 89.769 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 916.524 lei
- Venituri totale
- 916.541 lei
- Cheltuieli totale
- 888.378 lei
- Profit brut
- 28.163 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.131 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 244.656 lei
- Active circulante
- 71.253 lei
- Stocuri
- 24.877 lei
- Creanțe
- 22.531 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.845 lei
- Datorii
- 56.989 lei
- Capitaluri
- 258.920 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 936.191 lei
- Venituri totale
- 936.191 lei
- Cheltuieli totale
- 885.025 lei
- Profit brut
- 51.166 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 30.841 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 247.543 lei
- Active circulante
- 87.659 lei
- Stocuri
- 32.492 lei
- Creanțe
- 24.030 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.137 lei
- Datorii
- 82.414 lei
- Capitaluri
- 252.788 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 889.705 lei
- Venituri totale
- 889.705 lei
- Cheltuieli totale
- 831.204 lei
- Profit brut
- 58.501 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 50.228 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 223.232 lei
- Active circulante
- 110.210 lei
- Stocuri
- 37.579 lei
- Creanțe
- 31.532 lei
- Casa și conturi la bănci
- 41.099 lei
- Datorii
- 111.494 lei
- Capitaluri
- 221.948 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.