VADCOM SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Tulcea, înmatriculată la 7 aprilie 1993.
Identitate
- Denumire legală
- VADCOM SRL
- CUI
- 3907862
- Nr. înmatriculare
- J36/317/1993
- EUID
- ROONRC.J36/317/1993
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 7 aprilie 1993
Sediu social
- Adresă
- Str. VICTORIEI, nr. 25, Municipiul Tulcea, Tulcea
- Localitate
- Municipiul Tulcea, Tulcea
- Cod poștal
- 8800
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 9 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 11.05.1993
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DAMIAN VLAD ALEXANDRU — administrator
- PETRO LEON — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 35 din 102 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7112, județul Tulcea, peste 67% dintre firmele clasei. Locul 2.350 din 5.318 în tot județul, și locul 1.092 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 119%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 283.007 lei | 55.808 lei | 3 | 230.551 lei | 192.381 lei | 39.705 lei |
| 2024 | 129.034 lei | 5.463 lei | 3 | 188.147 lei | 204.323 lei | -16.176 lei |
| 2023 | 99.735 lei | 65.792 lei | 3 | 291.817 lei | 313.456 lei | -21.639 lei |
| 2022 | 140.989 lei | 57.625 lei | 4 | 320.404 lei | 407.835 lei | -87.431 lei |
| 2021 | 95.685 lei | -99.696 lei | 4 | 304.827 lei | 449.883 lei | -145.056 lei |
| 2020 | 104.297 lei | -81.052 lei | 4 | 310.906 lei | 356.266 lei | -45.360 lei |
| 2019 | 122.547 lei | -53.228 lei | 4 | 309.001 lei | 326.537 lei | -17.536 lei |
| 2018 | 108.613 lei | -5.563 lei | 4 | 264.049 lei | 401.485 lei | -137.436 lei |
| 2017 | 119.672 lei | 2.294 lei | 4 | 251.481 lei | 383.354 lei | -131.873 lei |
| 2016 | 115.661 lei | -3.847 lei | 4 | 149.830 lei | 283.997 lei | -134.167 lei |
| 2015 | 71.640 lei | -44.263 lei | 4 | 125.777 lei | 256.097 lei | -130.320 lei |
| 2014 | 81.565 lei | -57.132 lei | 5 | 169.812 lei | 255.869 lei | -86.057 lei |
| 2013 | 85.405 lei | -54.154 lei | 4 | 173.960 lei | 202.885 lei | -28.925 lei |
| 2012 | 91.402 lei | -65.928 lei | 4 | 172.305 lei | 147.076 lei | 25.229 lei |
| 2011 | 167.240 lei | 7.395 lei | 4 | 249.599 lei | 158.442 lei | 91.157 lei |
| 2010 | 207.938 lei | 48.070 lei | 4 | 260.057 lei | 178.495 lei | 83.762 lei |
| 2009 | 139.006 lei | -10.480 lei | 4 | 127.357 lei | 102.458 lei | 35.691 lei |
| 2008 | 122.545 lei | -8.538 lei | 4 | 109.338 lei | 69.743 lei | 46.171 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 283.007 lei
- Venituri totale
- 283.010 lei
- Cheltuieli totale
- 224.372 lei
- Profit brut
- 58.638 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 55.808 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 12.583 lei
- Active circulante
- 217.968 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 33.045 lei
- Casa și conturi la bănci
- 184.923 lei
- Datorii
- 192.381 lei
- Capitaluri
- 39.705 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 129.034 lei
- Venituri totale
- 244.036 lei
- Cheltuieli totale
- 236.132 lei
- Profit brut
- 7.904 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.463 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 28.643 lei
- Active circulante
- 159.504 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 34.003 lei
- Casa și conturi la bănci
- 125.501 lei
- Datorii
- 204.323 lei
- Capitaluri
- -16.176 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 99.735 lei
- Venituri totale
- 280.082 lei
- Cheltuieli totale
- 211.489 lei
- Profit brut
- 68.593 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 65.792 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 48.913 lei
- Active circulante
- 242.904 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 28.169 lei
- Casa și conturi la bănci
- 214.735 lei
- Datorii
- 313.456 lei
- Capitaluri
- -21.639 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 39 de cumpărături directe, de la 4 autorități contractante (2021–2025) · valoare însumată de cel mult 195 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Comuna Crisan (Primaria Comunei Crisan, jud.Tulcea)33 de atribuiri · cel mult 121 mii lei
- ORASUL MACINo atribuire · cel mult 60 mii lei
- Comuna Maliuc4 atribuiri · cel mult 11 mii lei
- PRIMARIA COMUNEI CASIMCEAo atribuire · cel mult 3 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Servicii cadastrale
6.000 lei · Comuna Maliuc · CPV 71354300-7 Servicii de cadastru (Rev.2)
- Cumpărare directă3 loturi
DEZMEMBRARE IMOBIL
1.400 lei · Comuna Maliuc · CPV 71354300-7 Servicii de cadastru (Rev.2)
- Cumpărare directă
DEZMEMBRARE IMOBIL
9.100 lei · Comuna Crisan (Primaria Comunei Crisan, jud.Tulcea) · CPV 71354300-7 Servicii de cadastru (Rev.2)
- Cumpărare directă
Studiu topo “Schimbare functiune parcele existente din teren productie agricola in parcele locuinte”
3.000 lei · PRIMARIA COMUNEI CASIMCEA · CPV 71351810-4 Servicii de topografie (Rev.2)
- Cumpărare directă
INTABULARE IMOBIL
8.000 lei · Comuna Crisan (Primaria Comunei Crisan, jud.Tulcea) · CPV 71354300-7 Servicii de cadastru (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Tulcea →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 12 ianuarie 2021 și 13 mai 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 21 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.