V.T. GORUN & FRUTIS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Reșița, înmatriculată la 18 noiembrie 2003.
Identitate
- Denumire legală
- V.T. GORUN & FRUTIS SRL
- CUI
- 15914766
- Nr. înmatriculare
- J11/796/2003
- EUID
- ROONRC.J11/796/2003
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 18 noiembrie 2003
Sediu social
- Adresă
- Aleea TRANDAFIRILOR, nr. 9, sc. 2, et. 4, ap. 19, Municipiul Reșița, Caraș-Severin
- Localitate
- Municipiul Reșița, Caraș-Severin
- Cod poștal
- 320190
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 18.11.2003
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- TRUŞCĂ VELICA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 4 din 11 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4781, județul Caraș-Severin, peste 73% dintre firmele clasei. Locul 1.542 din 5.022 în tot județul, și locul 1.375 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 4%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 474.216 lei | -9.382 lei | 2 | 48.108 lei | 46.189 lei | 1.919 lei |
| 2024 | 495.310 lei | -14.220 lei | 2 | 55.112 lei | 43.811 lei | 11.301 lei |
| 2023 | 597.672 lei | 712 lei | 2 | 68.977 lei | 43.456 lei | 25.521 lei |
| 2022 | 629.687 lei | 308.364 lei | 3 | 82.117 lei | 57.309 lei | 24.808 lei |
| 2021 | 597.526 lei | 287.366 lei | 3 | 80.542 lei | 362.458 lei | -281.916 lei |
| 2020 | 528.311 lei | -81.648 lei | 3 | 58.799 lei | 629.073 lei | -570.274 lei |
| 2019 | 552.071 lei | -86.548 lei | 3 | 87.314 lei | 575.940 lei | -488.626 lei |
| 2018 | 551.759 lei | -79.620 lei | 4 | 145.712 lei | 547.790 lei | -402.078 lei |
| 2017 | 557.211 lei | -81.470 lei | 4 | 98.180 lei | 422.140 lei | -323.960 lei |
| 2016 | 594.657 lei | -35.287 lei | 4 | 96.502 lei | 338.992 lei | -242.490 lei |
| 2015 | 611.081 lei | 46.091 lei | 4 | 48.026 lei | 256.123 lei | -207.204 lei |
| 2014 | 134.868 lei | -39.232 lei | 3 | 50.802 lei | 304.544 lei | -253.295 lei |
| 2013 | 2.403 lei | -12.589 lei | 1 | 16.045 lei | 230.107 lei | -214.062 lei |
| 2012 | 24.635 lei | -9.535 lei | 1 | 18.514 lei | 219.987 lei | -201.473 lei |
| 2011 | 286.317 lei | -59.300 lei | 4 | 25.020 lei | 220.561 lei | -191.939 lei |
| 2010 | 241.960 lei | -45.384 lei | 3 | 73.011 lei | 211.365 lei | -132.638 lei |
| 2009 | 299.319 lei | -35.755 lei | 2 | 39.485 lei | 134.561 lei | -87.254 lei |
| 2008 | 299.430 lei | -44.445 lei | 3 | 39.329 lei | 104.297 lei | -51.499 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 474.216 lei
- Venituri totale
- 474.216 lei
- Cheltuieli totale
- 483.598 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 9.382 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 9.382 lei
- Active imobilizate
- 233 lei
- Active circulante
- 47.875 lei
- Stocuri
- 15.889 lei
- Creanțe
- 12.935 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.051 lei
- Datorii
- 46.189 lei
- Capitaluri
- 1.919 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 495.310 lei
- Venituri totale
- 495.310 lei
- Cheltuieli totale
- 509.530 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 14.220 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 14.220 lei
- Active imobilizate
- 1.612 lei
- Active circulante
- 53.500 lei
- Stocuri
- 14.627 lei
- Creanțe
- 12.829 lei
- Casa și conturi la bănci
- 26.044 lei
- Datorii
- 43.811 lei
- Capitaluri
- 11.301 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 597.672 lei
- Venituri totale
- 599.410 lei
- Cheltuieli totale
- 593.603 lei
- Profit brut
- 5.807 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 712 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.726 lei
- Active circulante
- 65.251 lei
- Stocuri
- 31.123 lei
- Creanțe
- 11.779 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.349 lei
- Datorii
- 43.456 lei
- Capitaluri
- 25.521 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 629.687 lei
- Venituri totale
- 939.487 lei
- Cheltuieli totale
- 621.915 lei
- Profit brut
- 317.572 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 308.364 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.281 lei
- Active circulante
- 80.836 lei
- Stocuri
- 66.291 lei
- Creanțe
- 12.637 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.908 lei
- Datorii
- 57.309 lei
- Capitaluri
- 24.808 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 597.526 lei
- Venituri totale
- 911.431 lei
- Cheltuieli totale
- 616.591 lei
- Profit brut
- 294.840 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 287.366 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.097 lei
- Active circulante
- 77.445 lei
- Stocuri
- 53.705 lei
- Creanțe
- 15.412 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.328 lei
- Datorii
- 362.458 lei
- Capitaluri
- -281.916 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 528.311 lei
- Venituri totale
- 528.514 lei
- Cheltuieli totale
- 605.029 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 76.515 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 81.648 lei
- Active imobilizate
- 6.205 lei
- Active circulante
- 52.594 lei
- Stocuri
- 25.245 lei
- Creanțe
- 13.448 lei
- Casa și conturi la bănci
- 13.901 lei
- Datorii
- 629.073 lei
- Capitaluri
- -570.274 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 552.071 lei
- Venituri totale
- 552.071 lei
- Cheltuieli totale
- 633.098 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 81.027 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 86.548 lei
- Active imobilizate
- 5.039 lei
- Active circulante
- 82.275 lei
- Stocuri
- 64.124 lei
- Creanțe
- 15.332 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.819 lei
- Datorii
- 575.940 lei
- Capitaluri
- -488.626 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 551.759 lei
- Venituri totale
- 553.874 lei
- Cheltuieli totale
- 627.954 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 74.080 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 79.620 lei
- Active imobilizate
- 2.678 lei
- Active circulante
- 143.034 lei
- Stocuri
- 102.059 lei
- Creanțe
- 15.160 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.815 lei
- Datorii
- 547.790 lei
- Capitaluri
- -402.078 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 557.211 lei
- Venituri totale
- 557.211 lei
- Cheltuieli totale
- 633.680 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 76.469 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 81.470 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 98.180 lei
- Stocuri
- 83.323 lei
- Creanțe
- 10.227 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.630 lei
- Datorii
- 422.140 lei
- Capitaluri
- -323.960 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 594.657 lei
- Venituri totale
- 594.657 lei
- Cheltuieli totale
- 629.944 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 35.287 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 35.287 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 96.502 lei
- Stocuri
- 78.794 lei
- Creanțe
- 11.915 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.793 lei
- Datorii
- 338.992 lei
- Capitaluri
- -242.490 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 611.081 lei
- Venituri totale
- 611.131 lei
- Cheltuieli totale
- 565.040 lei
- Profit brut
- 46.091 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 46.091 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 48.026 lei
- Stocuri
- 26.312 lei
- Creanțe
- 11.370 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.344 lei
- Datorii
- 256.123 lei
- Capitaluri
- -207.204 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 134.868 lei
- Venituri totale
- 135.273 lei
- Cheltuieli totale
- 170.447 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 35.174 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 39.232 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 50.802 lei
- Stocuri
- 25.383 lei
- Creanțe
- 6.715 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.704 lei
- Datorii
- 304.544 lei
- Capitaluri
- -253.295 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.403 lei
- Venituri totale
- 2.403 lei
- Cheltuieli totale
- 14.920 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 12.517 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 12.589 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 16.045 lei
- Stocuri
- 14.636 lei
- Creanțe
- 529 lei
- Casa și conturi la bănci
- 880 lei
- Datorii
- 230.107 lei
- Capitaluri
- -214.062 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 24.635 lei
- Venituri totale
- 29.974 lei
- Cheltuieli totale
- 39.509 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 9.535 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 9.535 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 18.514 lei
- Stocuri
- 16.608 lei
- Creanțe
- 557 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.349 lei
- Datorii
- 219.987 lei
- Capitaluri
- -201.473 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 286.317 lei
- Venituri totale
- 286.352 lei
- Cheltuieli totale
- 345.652 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 59.300 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 59.300 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 25.020 lei
- Stocuri
- 20.715 lei
- Creanțe
- 529 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.776 lei
- Datorii
- 220.561 lei
- Capitaluri
- -191.939 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 241.960 lei
- Venituri totale
- 241.986 lei
- Cheltuieli totale
- 282.495 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 40.509 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 45.384 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 73.011 lei
- Stocuri
- 32.209 lei
- Creanțe
- 2.384 lei
- Casa și conturi la bănci
- 38.418 lei
- Datorii
- 211.365 lei
- Capitaluri
- -132.638 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 299.319 lei
- Venituri totale
- 299.562 lei
- Cheltuieli totale
- 330.984 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 31.422 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 35.755 lei
- Active imobilizate
- 950 lei
- Active circulante
- 38.535 lei
- Stocuri
- 14.638 lei
- Creanțe
- 1.560 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.337 lei
- Datorii
- 134.561 lei
- Capitaluri
- -87.254 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 299.430 lei
- Venituri totale
- 299.474 lei
- Cheltuieli totale
- 343.919 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 44.445 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 44.445 lei
- Active imobilizate
- 3.574 lei
- Active circulante
- 35.755 lei
- Stocuri
- 16.462 lei
- Creanțe
- 1.731 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.562 lei
- Datorii
- 104.297 lei
- Capitaluri
- -51.499 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Activități autorizate (CAEN)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (6)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2004
- Înregistrare în scopuri de TVA
2003
- Înmatriculare la registrul comerțului