Sari la conținut
Marți, 1 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

URBAN TAXI VVA SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Cluj-Napoca, înmatriculată la 30 octombrie 2013.

Identitate

Denumire legală
URBAN TAXI VVA SRL
CUI
32411454
Nr. înmatriculare
J2013003212121
EUID
ROONRC.J2013003212121
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
30 octombrie 2013

Sediu social

Adresă
NĂSĂUD, nr. 4, bl. Y12, sc. 1, et. 7, ap. 31, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
Localitate
Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
Cod poștal
400610

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
nu
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 30.10.2013
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • LUMPERDEAN ANDREI-MIHAI — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
96 mii lei02014: 92 mii lei2015: 44 mii lei2016: 80 mii lei2017: 92 mii lei2018: 94 mii lei2019: 96 mii lei2020: 18 mii lei2021: 31 mii lei2022: 52 mii lei2023: 57 mii lei2024: 21 mii lei2025: 1.280 lei201520172019202120232025
Rezultat net
46 mii lei0-17 mii lei2014: 46 mii lei2015: 16 mii lei2016: 36 mii lei2017: 31 mii lei2018: 21 mii lei2019: 28 mii lei2020: -3 mii lei2021: -2 mii lei2022: -585 lei2023: -12 mii lei2024: -17 mii lei2025: -14 mii lei201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 1.406 din 1.470 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4932, județul Cluj, peste 4% dintre firmele clasei. Locul 41.277 din 42.640 în tot județul, și locul 13.075 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 94%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20251.280 lei-14.316 lei113.234 lei7.853 lei5.381 lei
202420.944 lei-17.310 lei122.081 lei2.384 lei19.697 lei
202356.866 lei-11.623 lei141.108 lei4.101 lei37.007 lei
202251.891 lei-585 lei155.712 lei7.082 lei48.630 lei
202130.731 lei-2.331 lei151.010 lei1.795 lei49.215 lei
202017.921 lei-3.183 lei054.281 lei2.735 lei51.546 lei
201995.918 lei28.159 lei157.243 lei2.514 lei54.729 lei
201894.470 lei21.061 lei190.717 lei4.147 lei86.570 lei
201791.511 lei30.736 lei168.684 lei3.175 lei65.509 lei
201679.821 lei35.533 lei138.858 lei3.085 lei35.773 lei
201544.150 lei16.167 lei163.622 lei521 lei63.101 lei
201492.211 lei46.460 lei147.672 lei1.012 lei46.660 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.280 lei
Venituri totale
1.280 lei
Cheltuieli totale
15.596 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
14.316 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
14.316 lei
Active imobilizate
347 lei
Active circulante
12.887 lei
Stocuri
Creanțe
Casa și conturi la bănci
12.887 lei
Datorii
7.853 lei
Capitaluri
5.381 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
20.944 lei
Venituri totale
21.444 lei
Cheltuieli totale
38.754 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
17.310 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
17.310 lei
Active imobilizate
Active circulante
22.081 lei
Stocuri
Creanțe
Casa și conturi la bănci
22.081 lei
Datorii
2.384 lei
Capitaluri
19.697 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
56.866 lei
Venituri totale
56.871 lei
Cheltuieli totale
68.494 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
11.623 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
11.623 lei
Active imobilizate
9.167 lei
Active circulante
31.941 lei
Stocuri
Creanțe
Casa și conturi la bănci
31.941 lei
Datorii
4.101 lei
Capitaluri
37.007 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
51.891 lei
Venituri totale
52.691 lei
Cheltuieli totale
53.276 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
585 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
585 lei
Active imobilizate
16.500 lei
Active circulante
39.212 lei
Stocuri
Creanțe
13.462 lei
Casa și conturi la bănci
25.750 lei
Datorii
7.082 lei
Capitaluri
48.630 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
30.731 lei
Venituri totale
30.731 lei
Cheltuieli totale
32.352 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
1.621 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
2.331 lei
Active imobilizate
Active circulante
51.010 lei
Stocuri
Creanțe
22.291 lei
Casa și conturi la bănci
28.719 lei
Datorii
1.795 lei
Capitaluri
49.215 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
17.921 lei
Venituri totale
17.921 lei
Cheltuieli totale
20.567 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
2.646 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
3.183 lei
Active imobilizate
Active circulante
54.281 lei
Stocuri
Creanțe
48.698 lei
Casa și conturi la bănci
5.583 lei
Datorii
2.735 lei
Capitaluri
51.546 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
0

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
95.918 lei
Venituri totale
95.918 lei
Cheltuieli totale
66.800 lei
Profit brut
29.118 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
28.159 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
57.243 lei
Stocuri
Creanțe
55.000 lei
Casa și conturi la bănci
2.243 lei
Datorii
2.514 lei
Capitaluri
54.729 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2018 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
94.470 lei
Venituri totale
94.470 lei
Cheltuieli totale
72.463 lei
Profit brut
22.007 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
21.061 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
90.717 lei
Stocuri
Creanțe
Casa și conturi la bănci
90.717 lei
Datorii
4.147 lei
Capitaluri
86.570 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2017 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
91.511 lei
Venituri totale
91.511 lei
Cheltuieli totale
59.861 lei
Profit brut
31.650 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
30.736 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.146 lei
Active circulante
64.538 lei
Stocuri
Creanțe
Casa și conturi la bănci
64.538 lei
Datorii
3.175 lei
Capitaluri
65.509 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2016 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
79.821 lei
Venituri totale
79.821 lei
Cheltuieli totale
42.419 lei
Profit brut
37.402 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
35.533 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
8.669 lei
Active circulante
30.189 lei
Stocuri
900 lei
Creanțe
Casa și conturi la bănci
29.289 lei
Datorii
3.085 lei
Capitaluri
35.773 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2015 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
44.150 lei
Venituri totale
44.150 lei
Cheltuieli totale
26.658 lei
Profit brut
17.492 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
16.167 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
13.192 lei
Active circulante
50.430 lei
Stocuri
Creanțe
17 lei
Casa și conturi la bănci
50.413 lei
Datorii
521 lei
Capitaluri
63.101 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2014 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
92.211 lei
Venituri totale
92.211 lei
Cheltuieli totale
43.021 lei
Profit brut
49.190 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
46.460 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
16.962 lei
Active circulante
30.710 lei
Stocuri
Creanțe
Casa și conturi la bănci
30.710 lei
Datorii
1.012 lei
Capitaluri
46.660 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  13. 2013

    • Înmatriculare la registrul comerțului