URBAN GEOCAD S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Pitești, înmatriculată la 21 iunie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- URBAN GEOCAD S.R.L.
- CUI
- 46340493
- Nr. înmatriculare
- J2022001570036
- EUID
- ROONRC.J2022001570036
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 21 iunie 2022
Sediu social
- Adresă
- BRADULUI, nr. 11A, Municipiul Pitești, Argeș
- Localitate
- Municipiul Pitești, Argeș
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 21.06.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MANU COSTIN-SEBASTIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 102 din 319 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7112, județul Argeș, peste 68% dintre firmele clasei. Locul 7.571 din 20.151 în tot județul, și locul 7.620 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 74%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 382.225 lei | 241.484 lei | 1 | 220.292 lei | 19.411 lei | 200.881 lei |
| 2024 | 220.263 lei | 135.652 lei | 1 | 127.590 lei | 12.638 lei | 114.952 lei |
| 2023 | 296.190 lei | 229.654 lei | 1 | 57.018 lei | 84.634 lei | -27.616 lei |
| 2022 | — | -7.470 lei | 1 | 3.249 lei | 10.519 lei | -7.270 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 382.225 lei
- Venituri totale
- 382.225 lei
- Cheltuieli totale
- 95.834 lei
- Profit brut
- 286.391 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 241.484 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 220.292 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 141.113 lei
- Casa și conturi la bănci
- 79.179 lei
- Datorii
- 19.411 lei
- Capitaluri
- 200.881 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 220.263 lei
- Venituri totale
- 220.263 lei
- Cheltuieli totale
- 59.386 lei
- Profit brut
- 160.877 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 135.652 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 127.590 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 69.753 lei
- Casa și conturi la bănci
- 57.837 lei
- Datorii
- 12.638 lei
- Capitaluri
- 114.952 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 296.190 lei
- Venituri totale
- 296.190 lei
- Cheltuieli totale
- 63.573 lei
- Profit brut
- 232.617 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 229.654 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 57.018 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 41.851 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.167 lei
- Datorii
- 84.634 lei
- Capitaluri
- -27.616 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 17 cumpărături directe, de la 14 autorități contractante (2023–2026) · valoare însumată de cel mult 238 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- COMUNA DARMANESTIo atribuire · cel mult 51 mii lei
- COMUNA CUCAo atribuire · cel mult 50 mii lei
- Comuna Buturugeni (Consiliul Local Buturugeni)3 atribuiri · cel mult 48 mii lei
- COMUNA RADULESTIo atribuire · cel mult 30 mii lei
- COMUNA VLADESTI (PRIMARIA COMUNEI VLADESTI)o atribuire · cel mult 20 mii lei
- Comuna Ungheni (CONSILIUL LOCAL UNGHENI Jud. Arges)2 atribuiri · cel mult 7 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Servicii proiectare in constructii, fazele CU DTAC, PTh, DE, ridicare topo, studiu geotehnic
51.380 lei · COMUNA DARMANESTI · CPV 79933000-3 Servicii de asistenta de proiectare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Elaborare documentatie registru spatii verzi
30.000 lei · COMUNA RADULESTI · CPV 79311000-7 Servicii de studii (Rev.2)
- Cumpărare directă
INTOCMIRE REGISTRUL LOCAL AL SPATIILOR VERZI
50.000 lei · COMUNA CUCA · CPV 79311000-7 Servicii de studii (Rev.2)
- Cumpărare directă
REGISTRUL LOCAL AL SPATIILOR VERZI
20.000 lei · COMUNA VLADESTI (PRIMARIA COMUNEI VLADESTI) · CPV 79311000-7 Servicii de studii (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
Studiu geotehnic, INCLUSIV verificare la cerinta Af
3.500 lei · Comuna Ungheni (CONSILIUL LOCAL UNGHENI Jud. Arges) · CPV 71332000-4 Servicii de inginerie geotehnica (Rev.2) · fonduri europene
Clasamentul contractelor publice din Argeș →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 23 octombrie 2023 și 23 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 7111 · Activități de arhitectură (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.3)
- 7413 · Activități de design de interior (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului