UNU ARCHITECTS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Sighetu Marmației, înmatriculată la 27 ianuarie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- UNU ARCHITECTS S.R.L.
- CUI
- 47519730
- Nr. înmatriculare
- J2023000148240
- EUID
- ROONRC.J2023000148240
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 ianuarie 2023
Sediu social
- Adresă
- BOGDAN VODĂ, nr. 97, Municipiul Sighetu Marmației, Maramureș
- Localitate
- Municipiul Sighetu Marmației, Maramureș
- Cod poștal
- 435500
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 27.01.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BODEA PETRA-IRINA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 52 din 92 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7111, județul Maramureș, peste 45% dintre firmele clasei. Locul 8.734 din 13.678 în tot județul, și locul 3.816 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 59%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 123.190 lei | -148.731 lei | 2 | 103.171 lei | 25.033 lei | 78.491 lei |
| 2024 | 302.977 lei | 186.561 lei | 1 | 331.510 lei | 56.351 lei | 275.708 lei |
| 2023 | 218.117 lei | 89.047 lei | 1 | 110.494 lei | 21.437 lei | 89.057 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 123.190 lei
- Venituri totale
- 123.820 lei
- Cheltuieli totale
- 271.314 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 147.494 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 148.731 lei
- Active imobilizate
- 3.133 lei
- Active circulante
- 100.038 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 100.038 lei
- Datorii
- 25.033 lei
- Capitaluri
- 78.491 lei
- Capital subscris vărsat
- 100 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 302.977 lei
- Venituri totale
- 308.233 lei
- Cheltuieli totale
- 114.695 lei
- Profit brut
- 193.538 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 186.561 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 331.510 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 95.682 lei
- Casa și conturi la bănci
- 235.828 lei
- Datorii
- 56.351 lei
- Capitaluri
- 275.708 lei
- Capital subscris vărsat
- 100 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 218.117 lei
- Venituri totale
- 218.117 lei
- Cheltuieli totale
- 126.889 lei
- Profit brut
- 91.228 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 89.047 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 110.494 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 53.183 lei
- Casa și conturi la bănci
- 57.311 lei
- Datorii
- 21.437 lei
- Capitaluri
- 89.057 lei
- Capital subscris vărsat
- 10 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 5819 · Alte activități de editare (CAEN Rev.3)
- 7111 · Activități de arhitectură (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7411 · Activități de design industrial și vestimentar (CAEN Rev.3)
- 7412 · Design grafic și activități de comunicare vizuală (CAEN Rev.3)
- 7413 · Activități de design de interior (CAEN Rev.3)
- 7414 · Alte activități de design specializat (CAEN Rev.3)
- 7420 · Activități fotografice (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului