UNIVERSAL RENTAL CENTER S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Oraș Voluntari, înmatriculată la 16 octombrie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- UNIVERSAL RENTAL CENTER S.R.L.
- CUI
- 40009556
- Nr. înmatriculare
- J2018005034232
- EUID
- ROONRC.J2018005034232
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 octombrie 2018
Sediu social
- Adresă
- Câmpul Pipera, nr. 107G, Oraș Voluntari, Ilfov
- Localitate
- Oraș Voluntari, Ilfov
- Cod poștal
- 77190
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 16 mar)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 16.10.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PARASCHIVAN MARIA-DANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 21 din 156 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8230, județul Ilfov, peste 87% dintre firmele clasei. Locul 8.445 din 40.375 în tot județul, și locul 8.349 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 14%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.129.942 lei | 26.492 lei | 2 | 2.220.703 lei | 2.113.738 lei | 107.018 lei |
| 2024 | 988.515 lei | 313.599 lei | 2 | 1.547.206 lei | 1.233.387 lei | 313.819 lei |
| 2023 | 1.046.111 lei | 602.463 lei | 2 | 679.483 lei | 38.274 lei | 641.209 lei |
| 2022 | 1.307.044 lei | 1.003.231 lei | 1 | 1.034.678 lei | 31.227 lei | 1.003.451 lei |
| 2021 | 246.936 lei | 23.738 lei | — | 31.346 lei | 7.408 lei | 23.938 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.129.942 lei
- Venituri totale
- 1.135.555 lei
- Cheltuieli totale
- 1.082.733 lei
- Profit brut
- 52.822 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 26.492 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.684.572 lei
- Active circulante
- 536.131 lei
- Stocuri
- 1.848 lei
- Creanțe
- 510.630 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.653 lei
- Datorii
- 2.113.738 lei
- Capitaluri
- 107.018 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 988.515 lei
- Venituri totale
- 1.132.489 lei
- Cheltuieli totale
- 791.856 lei
- Profit brut
- 340.633 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 313.599 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.098.248 lei
- Active circulante
- 448.958 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 247.487 lei
- Casa și conturi la bănci
- 201.471 lei
- Datorii
- 1.233.387 lei
- Capitaluri
- 313.819 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.046.111 lei
- Venituri totale
- 1.047.471 lei
- Cheltuieli totale
- 436.104 lei
- Profit brut
- 611.367 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 602.463 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 22.917 lei
- Active circulante
- 656.566 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 550.656 lei
- Casa și conturi la bănci
- 105.910 lei
- Datorii
- 38.274 lei
- Capitaluri
- 641.209 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.3)
- 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Reactivată fiscal de ANAF
2019
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2018
- Înmatriculare la registrul comerțului