UNITEDAGRO COCORASTII S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Slatina, înmatriculată la 13 iulie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- UNITEDAGRO COCORASTII S.R.L.
- CUI
- 48480922
- Nr. înmatriculare
- J2023000599284
- EUID
- ROONRC.J2023000599284
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 13 iulie 2023
Sediu social
- Adresă
- SEVASTOPOL, nr. 2, Municipiul Slatina, Olt
- Localitate
- Municipiul Slatina, Olt
- Cod poștal
- 230079
Contact
- Telefon
- 0374 645 958
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 18 februarie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 13.07.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- ȚIGĂNILĂ MIHAIL-RĂZVAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 15 din 22 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0147, județul Olt, peste 36% dintre firmele clasei. Locul 227 din 8.181 în tot județul, și locul 154 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 42%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10.710.882 lei | 720.262 lei | 31 | 20.385.841 lei | 18.812.056 lei | 741.316 lei |
| 2024 | 7.546.468 lei | 81.982 lei | 30 | 11.540.711 lei | 10.408.679 lei | 311.054 lei |
| 2023 | 3.198.363 lei | 228.891 lei | 7 | 2.173.655 lei | 2.081.105 lei | 229.091 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 10.710.882 lei
- Venituri totale
- 13.824.504 lei
- Cheltuieli totale
- 12.992.008 lei
- Profit brut
- 832.496 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 720.262 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.062.518 lei
- Active circulante
- 19.323.323 lei
- Stocuri
- 8.656.635 lei
- Creanțe
- 10.509.726 lei
- Casa și conturi la bănci
- 156.962 lei
- Datorii
- 18.812.056 lei
- Capitaluri
- 741.316 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 31
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 7.546.468 lei
- Venituri totale
- 10.909.930 lei
- Cheltuieli totale
- 10.812.648 lei
- Profit brut
- 97.282 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 81.982 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 192.834 lei
- Active circulante
- 11.347.877 lei
- Stocuri
- 4.211.431 lei
- Creanțe
- 4.491.210 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.645.236 lei
- Datorii
- 10.408.679 lei
- Capitaluri
- 311.054 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 30
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.198.363 lei
- Venituri totale
- 3.200.205 lei
- Cheltuieli totale
- 2.930.218 lei
- Profit brut
- 269.987 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 228.891 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.260 lei
- Active circulante
- 2.169.395 lei
- Stocuri
- 48.525 lei
- Creanțe
- 2.007.178 lei
- Casa și conturi la bănci
- 113.692 lei
- Datorii
- 2.081.105 lei
- Capitaluri
- 229.091 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
Activități autorizate (CAEN)
- 0147 · Creșterea păsărilor (CAEN Rev.3)
- 0162 · Activități auxiliare pentru creșterea animalelor (CAEN Rev.3)
- 3511 · Producția de energie electrică din resurse neregenerabile (CAEN Rev.3)
- 3512 · Producția de energie electrică din resurse regenerabile (CAEN Rev.3)
- 4623 · Comerț cu ridicata al animalelor vii (CAEN Rev.3)
- 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN Rev.3)
- 8122 · Activități specializate de curățenie (CAEN Rev.3)
- 8123 · Alte activități de curățenie (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului