UNIO ARCHITECTS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Tulcea, înmatriculată la 31 mai 2017.
Identitate
- Denumire legală
- UNIO ARCHITECTS S.R.L.
- CUI
- 37692733
- Nr. înmatriculare
- J2017000321369
- EUID
- ROONRC.J2017000321369
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 31 mai 2017
Sediu social
- Adresă
- CICOAREI, nr. 2, bl. 32, sc. C, ap. 9, cam.1, Municipiul Tulcea, Tulcea
- Localitate
- Municipiul Tulcea, Tulcea
- Cod poștal
- 820187
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 31.05.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PARTNOI GEORGE-CRISTIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 8 din 42 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7111, județul Tulcea, peste 83% dintre firmele clasei. Locul 1.741 din 5.346 în tot județul, și locul 2.109 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 13%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 469.593 lei | 115.644 lei | 1 | 388.770 lei | 50.655 lei | 338.115 lei |
| 2024 | 541.186 lei | 156.399 lei | 1 | 332.779 lei | 35.405 lei | 297.374 lei |
| 2023 | 252.323 lei | 99.528 lei | 1 | 212.510 lei | 70.448 lei | 142.062 lei |
| 2022 | 194.290 lei | -105.421 lei | 1 | 74.330 lei | 23.100 lei | 51.230 lei |
| 2021 | 294.461 lei | -89.851 lei | 2 | 198.661 lei | 42.010 lei | 156.651 lei |
| 2020 | 289.535 lei | 44.785 lei | 1 | 265.798 lei | 19.295 lei | 246.503 lei |
| 2019 | 213.275 lei | 81.104 lei | 2 | 215.437 lei | 13.719 lei | 201.718 lei |
| 2018 | 265.265 lei | 144.374 lei | 1 | 149.384 lei | 4.770 lei | 144.614 lei |
| 2017 | 168.205 lei | 145.879 lei | 1 | 151.945 lei | 5.866 lei | 146.079 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 469.593 lei
- Venituri totale
- 497.795 lei
- Cheltuieli totale
- 372.872 lei
- Profit brut
- 124.923 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 115.644 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 110.399 lei
- Active circulante
- 278.371 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 255.012 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.359 lei
- Datorii
- 50.655 lei
- Capitaluri
- 338.115 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 541.186 lei
- Venituri totale
- 606.601 lei
- Cheltuieli totale
- 437.946 lei
- Profit brut
- 168.655 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 156.399 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 186.284 lei
- Active circulante
- 146.495 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 123.734 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.761 lei
- Datorii
- 35.405 lei
- Capitaluri
- 297.374 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 252.323 lei
- Venituri totale
- 252.323 lei
- Cheltuieli totale
- 150.272 lei
- Profit brut
- 102.051 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 99.528 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 212.510 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 37.819 lei
- Casa și conturi la bănci
- 174.691 lei
- Datorii
- 70.448 lei
- Capitaluri
- 142.062 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 194.290 lei
- Venituri totale
- 194.290 lei
- Cheltuieli totale
- 297.768 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 103.478 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 105.421 lei
- Active imobilizate
- 25.800 lei
- Active circulante
- 48.530 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 36.219 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.311 lei
- Datorii
- 23.100 lei
- Capitaluri
- 51.230 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 294.461 lei
- Venituri totale
- 294.461 lei
- Cheltuieli totale
- 381.367 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 86.906 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 89.851 lei
- Active imobilizate
- 77.399 lei
- Active circulante
- 121.262 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 74.393 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.869 lei
- Datorii
- 42.010 lei
- Capitaluri
- 156.651 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 289.535 lei
- Venituri totale
- 289.535 lei
- Cheltuieli totale
- 242.071 lei
- Profit brut
- 47.464 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 44.785 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 128.998 lei
- Active circulante
- 136.800 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 35.777 lei
- Casa și conturi la bănci
- 101.023 lei
- Datorii
- 19.295 lei
- Capitaluri
- 246.503 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 213.275 lei
- Venituri totale
- 213.280 lei
- Cheltuieli totale
- 130.043 lei
- Profit brut
- 83.237 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 81.104 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 181.780 lei
- Active circulante
- 33.657 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 3.130 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.527 lei
- Datorii
- 13.719 lei
- Capitaluri
- 201.718 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 265.265 lei
- Venituri totale
- 265.265 lei
- Cheltuieli totale
- 115.096 lei
- Profit brut
- 150.169 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 144.374 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.036 lei
- Active circulante
- 146.348 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 21.964 lei
- Casa și conturi la bănci
- 124.384 lei
- Datorii
- 4.770 lei
- Capitaluri
- 144.614 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 168.205 lei
- Venituri totale
- 168.231 lei
- Cheltuieli totale
- 17.305 lei
- Profit brut
- 150.926 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 145.879 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 151.945 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 24.207 lei
- Casa și conturi la bănci
- 127.738 lei
- Datorii
- 5.866 lei
- Capitaluri
- 146.079 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- 2 cumpărături directe, de la 2 autorități contractante (2024–2025) · valoare însumată de cel mult 42 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- JUDETUL BOTOSANIo atribuire · cel mult 22 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA NR.181o atribuire · cel mult 20 mii lei
Ultimele 2 atribuiri
- Cumpărare directă
Servicii de expertiza tehnica conform anunt ADV1488319
22.000 lei · JUDETUL BOTOSANI · CPV 71319000-7 Servicii de expertiza (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii proiectare arhitectura, structura, instalatii, expertize tehnice, intrari in legalitate,
20.000 lei · SCOALA GIMNAZIALA NR.181 · CPV 71240000-2 Servicii de arhitectura, de inginerie si de planificare (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 9 august 2024 și 7 iulie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.3)
- 7111 · Activități de arhitectură (CAEN Rev.3)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.3)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.3)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.3)
- 7411 · Activități de design industrial și vestimentar (CAEN Rev.3)
- 7412 · Design grafic și activități de comunicare vizuală (CAEN Rev.3)
- 7413 · Activități de design de interior (CAEN Rev.3)
- 7414 · Alte activități de design specializat (CAEN Rev.3)
- 7420 · Activități fotografice (CAEN Rev.3)
- 7430 · Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înmatriculare la registrul comerțului