Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiuneRestanțe ANAF

TUDORAȘCU MET29 S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Văleni, Comuna Plopsoru, înmatriculată la 13 iulie 2022.

Identitate

Denumire legală
TUDORAȘCU MET29 S.R.L.
CUI
46464629
Nr. înmatriculare
J2022000838188
EUID
ROONRC.J2022000838188
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
13 iulie 2022

Sediu social

Adresă
nr. 12, Sat Văleni, Comuna Plopsoru, Gorj
Cod poștal
217357

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 mai)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 13.07.2022
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Obligații fiscale restante (ANAF)

Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 187.034 lei.

Obligații principale
173.867 lei
Accesorii (dobânzi și penalități)
13.167 lei
Din care contestate
0 lei

Defalcare pe bugete

Obligațiile restante pe cele patru bugete
BugetPrincipaleAccesoriiContestate
Bugetul de stat127.680 lei11.719 lei
Bugetul asigurărilor sociale de stat32.991 lei1.033 lei
Bugetul asigurărilor pentru șomaj
Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate13.196 lei415 lei

Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.

Clasamentul restanțelor fiscale din Gorj

Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.

Reprezentanți

  • TUDORAȘCU CRISTI-CONSTANTIN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
1,8 mil. lei02022: 285 mii lei2023: 1,8 mil. lei2024: 1,4 mil. lei2025: 1,1 mil. lei2022202320242025
Rezultat net
348 mii lei02022: 46 mii lei2023: 348 mii lei2024: 249 mii lei2025: 271 mii lei2022202320242025

Poziție în sector

Locul 2 din 11 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4677, județul Gorj, peste 91% dintre firmele clasei. Locul 1.275 din 8.723 în tot județul, și locul 1.407 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 20%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20251.108.751 lei271.271 lei3470.697 lei199.186 lei271.511 lei
20241.379.884 lei249.465 lei2343.139 lei93.074 lei250.065 lei
20231.757.551 lei347.522 lei2404.298 lei56.176 lei348.122 lei
2022284.517 lei46.400 lei056.575 lei9.975 lei46.600 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.108.751 lei
Venituri totale
1.108.751 lei
Cheltuieli totale
785.809 lei
Profit brut
322.942 lei
Pierdere brută
Profit net
271.271 lei
Pierdere netă
Active imobilizate
650 lei
Active circulante
470.047 lei
Stocuri
635 lei
Creanțe
417.032 lei
Casa și conturi la bănci
52.380 lei
Datorii
199.186 lei
Capitaluri
271.511 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
3

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.379.884 lei
Venituri totale
1.379.884 lei
Cheltuieli totale
1.089.025 lei
Profit brut
290.859 lei
Pierdere brută
Profit net
249.465 lei
Pierdere netă
Active imobilizate
650 lei
Active circulante
342.489 lei
Stocuri
15.346 lei
Creanțe
116.388 lei
Casa și conturi la bănci
210.755 lei
Datorii
93.074 lei
Capitaluri
250.065 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.757.551 lei
Venituri totale
1.757.551 lei
Cheltuieli totale
1.392.453 lei
Profit brut
365.098 lei
Pierdere brută
Profit net
347.522 lei
Pierdere netă
Active imobilizate
2.383 lei
Active circulante
401.915 lei
Stocuri
16.002 lei
Creanțe
343.931 lei
Casa și conturi la bănci
41.982 lei
Datorii
56.176 lei
Capitaluri
348.122 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 4 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Sunt afișate primele 24 din 40 activități autorizate în ordinea registrului.

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑