Sari la conținut
Marți, 1 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

TRUSTEAM SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Ștefăneștii de Jos, Comuna Ștefăneștii de Jos, înmatriculată la 25 mai 2007.

Identitate

Denumire legală
TRUSTEAM SRL
CUI
16447693
Nr. înmatriculare
J23/1412/2007
EUID
ROONRC.J23/1412/2007
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
25 mai 2007

Sediu social

Adresă
Sos. STEFANESTI, nr. 57, Sat Ștefăneștii de Jos, Comuna Ștefăneștii de Jos, Ilfov
Cod poștal
70000

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 aug)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 25.05.2007
Sursa ANAF
actualizat 29 aug

Reprezentanți

  • BASNO SORIN-OCTAVIAN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
22,7 mil. lei02008: 7,1 mil. lei2009: 4,5 mil. lei2010: 5,4 mil. lei2011: 8,1 mil. lei2012: 7,7 mil. lei2013: 9,7 mil. lei2014: 8,8 mil. lei2015: 7,8 mil. lei2016: 13,7 mil. lei2017: 18,5 mil. lei2018: 22,7 mil. lei2019: 19,6 mil. lei2020: 14,4 mil. lei2021: 14,1 mil. lei2022: 16,6 mil. lei2023: 20,8 mil. lei2024: 20,1 mil. lei2025: 20,6 mil. lei200920112013201520172019202120232025
Rezultat net
2,5 mil. lei0-315 mii lei2008: 223 mii lei2009: -315 mii lei2010: 221 mii lei2011: 407 mii lei2012: 411 mii lei2013: 1,1 mil. lei2014: 399 mii lei2015: 275 mii lei2016: 1,2 mil. lei2017: 1,9 mil. lei2018: 2,5 mil. lei2019: 1,1 mil. lei2020: 1,4 mil. lei2021: 430 mii lei2022: 960 mii lei2023: 1,4 mil. lei2024: 1,5 mil. lei2025: 1,4 mil. lei200920112013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 1 din 33 după cifra de afaceri în clasa CAEN 3101, județul Ilfov, peste 100% dintre firmele clasei. Locul 1.065 din 40.494 în tot județul, și locul 383 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 2%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202520.571.091 lei1.420.085 lei619.808.169 lei7.785.335 lei2.028.048 lei
202420.125.039 lei1.545.763 lei6710.384.911 lei8.124.323 lei2.262.752 lei
202320.786.368 lei1.397.887 lei6310.942.201 lei8.949.912 lei1.992.289 lei
202216.571.336 lei960.106 lei6611.602.685 lei7.857.283 lei3.745.402 lei
202114.105.868 lei430.163 lei7111.617.213 lei8.834.417 lei2.785.296 lei
202014.353.961 lei1.389.738 lei659.434.192 lei6.961.558 lei2.475.134 lei
201919.570.426 lei1.084.195 lei927.056.271 lei5.970.876 lei1.085.395 lei
201822.700.285 lei2.455.782 lei937.756.952 lei5.299.970 lei2.456.982 lei
201718.541.577 lei1.937.292 lei755.272.314 lei3.742.013 lei1.530.301 lei
201613.730.806 lei1.243.102 lei664.874.764 lei3.523.957 lei1.354.487 lei
20157.788.312 lei275.463 lei594.721.264 lei4.224.729 lei1.181.460 lei
20148.785.458 lei398.998 lei685.791.230 lei4.469.209 lei1.676.750 lei
20139.730.982 lei1.065.535 lei624.920.169 lei3.650.019 lei1.277.751 lei
20127.653.371 lei411.337 lei753.907.869 lei3.187.511 lei725.730 lei
20118.128.821 lei407.059 lei484.003.682 lei3.693.764 lei314.393 lei
20105.443.120 lei221.143 lei353.769.066 lei3.869.876 lei-92.667 lei
20094.511.474 lei-315.010 lei383.042.636 lei3.368.063 lei-313.810 lei
20087.055.789 lei222.911 lei492.312.860 lei2.116.296 lei224.111 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
20.571.091 lei
Venituri totale
20.665.031 lei
Cheltuieli totale
18.941.619 lei
Profit brut
1.723.412 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.420.085 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
2.530.437 lei
Active circulante
7.277.732 lei
Stocuri
4.511.762 lei
Creanțe
2.549.197 lei
Casa și conturi la bănci
216.773 lei
Datorii
7.785.335 lei
Capitaluri
2.028.048 lei
Capital subscris vărsat
501.000 lei
Număr mediu de salariați
61

2024 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
20.125.039 lei
Venituri totale
20.371.160 lei
Cheltuieli totale
18.571.117 lei
Profit brut
1.800.043 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.545.763 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
3.668.305 lei
Active circulante
6.716.606 lei
Stocuri
4.686.611 lei
Creanțe
1.780.282 lei
Casa și conturi la bănci
249.713 lei
Datorii
8.124.323 lei
Capitaluri
2.262.752 lei
Capital subscris vărsat
501.000 lei
Număr mediu de salariați
67

2023 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
20.786.368 lei
Venituri totale
22.909.608 lei
Cheltuieli totale
21.208.916 lei
Profit brut
1.700.692 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.397.887 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.235.562 lei
Active circulante
6.706.639 lei
Stocuri
4.357.149 lei
Creanțe
1.755.774 lei
Casa și conturi la bănci
593.716 lei
Datorii
8.949.912 lei
Capitaluri
1.992.289 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
63

2022 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
16.571.336 lei
Venituri totale
16.744.997 lei
Cheltuieli totale
15.574.388 lei
Profit brut
1.170.609 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
960.106 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.844.345 lei
Active circulante
6.758.340 lei
Stocuri
4.200.222 lei
Creanțe
2.355.769 lei
Casa și conturi la bănci
202.349 lei
Datorii
7.857.283 lei
Capitaluri
3.745.402 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
66

2021 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
14.105.868 lei
Venituri totale
14.370.704 lei
Cheltuieli totale
13.799.216 lei
Profit brut
571.488 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
430.163 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.717.297 lei
Active circulante
6.899.916 lei
Stocuri
3.697.079 lei
Creanțe
3.090.929 lei
Casa și conturi la bănci
111.908 lei
Datorii
8.834.417 lei
Capitaluri
2.785.296 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
71

2020 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
14.353.961 lei
Venituri totale
14.922.971 lei
Cheltuieli totale
13.235.472 lei
Profit brut
1.687.499 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.389.738 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
3.214.788 lei
Active circulante
6.219.404 lei
Stocuri
3.306.119 lei
Creanțe
2.610.001 lei
Casa și conturi la bănci
303.284 lei
Datorii
6.961.558 lei
Capitaluri
2.475.134 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
65

2019 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
19.570.426 lei
Venituri totale
20.028.864 lei
Cheltuieli totale
18.666.164 lei
Profit brut
1.362.700 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.084.195 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
2.514.384 lei
Active circulante
4.541.887 lei
Stocuri
2.396.209 lei
Creanțe
1.856.888 lei
Casa și conturi la bănci
288.790 lei
Datorii
5.970.876 lei
Capitaluri
1.085.395 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
92

2018 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
22.700.285 lei
Venituri totale
22.759.426 lei
Cheltuieli totale
19.878.305 lei
Profit brut
2.881.121 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
2.455.782 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
2.901.725 lei
Active circulante
4.855.227 lei
Stocuri
1.712.738 lei
Creanțe
2.893.056 lei
Casa și conturi la bănci
249.433 lei
Datorii
5.299.970 lei
Capitaluri
2.456.982 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
93

2017 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
18.541.577 lei
Venituri totale
18.236.947 lei
Cheltuieli totale
15.905.551 lei
Profit brut
2.331.396 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.937.292 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
2.597.364 lei
Active circulante
2.674.950 lei
Stocuri
962.803 lei
Creanțe
1.359.784 lei
Casa și conturi la bănci
352.363 lei
Datorii
3.742.013 lei
Capitaluri
1.530.301 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
75

2016 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
13.730.806 lei
Venituri totale
13.387.151 lei
Cheltuieli totale
11.870.399 lei
Profit brut
1.516.752 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.243.102 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
877.298 lei
Active circulante
3.997.466 lei
Stocuri
1.055.380 lei
Creanțe
2.677.128 lei
Casa și conturi la bănci
264.958 lei
Datorii
3.523.957 lei
Capitaluri
1.354.487 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
66

2015 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
7.788.312 lei
Venituri totale
7.062.018 lei
Cheltuieli totale
6.712.695 lei
Profit brut
349.323 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
275.463 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.212.774 lei
Active circulante
3.508.490 lei
Stocuri
2.012.461 lei
Creanțe
1.394.683 lei
Casa și conturi la bănci
101.346 lei
Datorii
4.224.729 lei
Capitaluri
1.181.460 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
59

2014 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
8.785.458 lei
Venituri totale
8.410.408 lei
Cheltuieli totale
7.861.394 lei
Profit brut
549.014 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
398.998 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.438.221 lei
Active circulante
4.353.009 lei
Stocuri
2.314.462 lei
Creanțe
871.879 lei
Casa și conturi la bănci
1.166.668 lei
Datorii
4.469.209 lei
Capitaluri
1.676.750 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
68

2013 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
9.730.982 lei
Venituri totale
9.799.352 lei
Cheltuieli totale
8.473.036 lei
Profit brut
1.326.316 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.065.535 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.055.026 lei
Active circulante
3.865.143 lei
Stocuri
960.471 lei
Creanțe
2.858.667 lei
Casa și conturi la bănci
46.005 lei
Datorii
3.650.019 lei
Capitaluri
1.277.751 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
62

2012 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
7.653.371 lei
Venituri totale
7.934.606 lei
Cheltuieli totale
7.421.082 lei
Profit brut
513.524 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
411.337 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.121.185 lei
Active circulante
2.786.684 lei
Stocuri
655.974 lei
Creanțe
2.054.036 lei
Casa și conturi la bănci
76.674 lei
Datorii
3.187.511 lei
Capitaluri
725.730 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
75

2011 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
8.128.821 lei
Venituri totale
7.521.655 lei
Cheltuieli totale
7.013.023 lei
Profit brut
508.632 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
407.059 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.363.662 lei
Active circulante
2.640.020 lei
Stocuri
602.813 lei
Creanțe
1.671.592 lei
Casa și conturi la bănci
365.615 lei
Datorii
3.693.764 lei
Capitaluri
314.393 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
48

2010 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
5.443.120 lei
Venituri totale
5.901.513 lei
Cheltuieli totale
5.645.819 lei
Profit brut
255.694 lei
Pierdere brută
Profit net
221.143 lei
Pierdere netă
Active imobilizate
1.233.846 lei
Active circulante
2.535.220 lei
Stocuri
1.707.335 lei
Creanțe
809.889 lei
Casa și conturi la bănci
17.996 lei
Datorii
3.869.876 lei
Capitaluri
-92.667 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
35

2009 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
4.511.474 lei
Venituri totale
5.115.073 lei
Cheltuieli totale
5.422.750 lei
Profit brut
Pierdere brută
307.677 lei
Profit net
Pierdere netă
315.010 lei
Active imobilizate
1.262.181 lei
Active circulante
1.780.455 lei
Stocuri
1.056.846 lei
Creanțe
682.614 lei
Casa și conturi la bănci
40.995 lei
Datorii
3.368.063 lei
Capitaluri
-313.810 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
38

2008 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
7.055.789 lei
Venituri totale
7.105.044 lei
Cheltuieli totale
6.813.748 lei
Profit brut
291.296 lei
Pierdere brută
Profit net
222.911 lei
Pierdere netă
Active imobilizate
1.225.336 lei
Active circulante
1.087.524 lei
Stocuri
553.874 lei
Creanțe
374.012 lei
Casa și conturi la bănci
159.638 lei
Datorii
2.116.296 lei
Capitaluri
224.111 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
49

Contracte publice

  • 4 cumpărături directe, de la 3 autorități contractante · valoare însumată de cel mult 21 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 4 atribuiri

  1. T2 2020Cumpărare directă nr. DA25563084

    Viziere protectie cu ecran facial, rabatabile din policarbonat, ajustabile

    7.500 lei · APA CANAL 2000 S.A. · CPV 18443500-1 · Cumparare directa

  2. T2 2020Cumpărare directă nr. DA25409651

    Viziere protectie cu ecran facial, rabatabile din policarbonat, ajustabile

    1.000 lei · Ministerul Apararii - Institutul Medico-Militar- U.M. 02122 · CPV 18443500-1 · Cumparare directa

  3. T1 2020Cumpărare directă nr. DA25391648

    Viziere protectie, rabatabile din policarbonat, ajustabile

    10.000 lei · APA CANAL 2000 S.A. · CPV 18443500-1 · Cumparare directa

  4. T1 2020Cumpărare directă nr. DA25403096

    Viziere protectie cu ecran facial, rabatabile din policarbonat, ajustabile

    2.500 lei · Spitalul de Pneumoftiziologie Bacau · CPV 18443500-1 · Cumparare directa

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  13. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
  14. 2012

    • Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (6)
  1. 2011

    • Situații financiare depuse pentru anul 2011
  2. 2010

    • Situații financiare depuse pentru anul 2010
  3. 2009

    • Situații financiare depuse pentru anul 2009
  4. 2008

    • Situații financiare depuse pentru anul 2008
  5. 2007

    • Înmatriculare la registrul comerțului
  6. 2004

    • Înregistrare în scopuri de TVA