TROPICOSMIC S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Roșu, Comuna Chiajna, înmatriculată la 8 august 2019.
Identitate
- Denumire legală
- TROPICOSMIC S.R.L.
- CUI
- 41503778
- Nr. înmatriculare
- J23/3498/2019
- EUID
- ROONRC.J23/3498/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 8 august 2019
Sediu social
- Adresă
- Drumul Bacriului, nr. 44A, et. D, ap. 3, Sat Roșu, Comuna Chiajna, Ilfov
- Localitate
- Sat Roșu, Comuna Chiajna, Ilfov
- Cod poștal
- 77042
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 08.08.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- TĂNASE IRINA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 775 din 929 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7311, județul Ilfov, peste 17% dintre firmele clasei. Locul 32.928 din 40.494 în tot județul, și locul 30.145 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 15%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 47.402 lei | 34.584 lei | 0 | 91.286 lei | 10.375 lei | 80.938 lei |
| 2024 | 55.791 lei | 42.478 lei | — | 53.980 lei | 7.626 lei | 46.354 lei |
| 2023 | 31.587 lei | 23.305 lei | 0 | 10.645 lei | 6.768 lei | 3.877 lei |
| 2022 | 7.887 lei | -2.252 lei | 0 | 1 lei | 19.429 lei | -19.428 lei |
| 2021 | 731 lei | -14.269 lei | 1 | 399 lei | 17.575 lei | -17.176 lei |
| 2020 | 8.137 lei | -1.820 lei | 1 | 3.530 lei | 6.437 lei | -2.907 lei |
| 2019 | — | -1.287 lei | — | 6 lei | 1.093 lei | -1.087 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 47.402 lei
- Venituri totale
- 49.512 lei
- Cheltuieli totale
- 8.323 lei
- Profit brut
- 41.189 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 34.584 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 91.286 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 84.017 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.269 lei
- Datorii
- 10.375 lei
- Capitaluri
- 80.938 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 55.791 lei
- Venituri totale
- 55.798 lei
- Cheltuieli totale
- 5.713 lei
- Profit brut
- 50.085 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 42.478 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 53.980 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 46.984 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.996 lei
- Datorii
- 7.626 lei
- Capitaluri
- 46.354 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 31.587 lei
- Venituri totale
- 31.596 lei
- Cheltuieli totale
- 4.630 lei
- Profit brut
- 26.966 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 23.305 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 10.645 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.230 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.415 lei
- Datorii
- 6.768 lei
- Capitaluri
- 3.877 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 7.887 lei
- Venituri totale
- 7.887 lei
- Cheltuieli totale
- 9.902 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.015 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.252 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 25 lei
- Casa și conturi la bănci
- -24 lei
- Datorii
- 19.429 lei
- Capitaluri
- -19.428 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 731 lei
- Venituri totale
- 731 lei
- Cheltuieli totale
- 14.976 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 14.245 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 14.269 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 399 lei
- Stocuri
- 54 lei
- Creanțe
- 25 lei
- Casa și conturi la bănci
- 320 lei
- Datorii
- 17.575 lei
- Capitaluri
- -17.176 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 8.137 lei
- Venituri totale
- 8.137 lei
- Cheltuieli totale
- 9.721 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.584 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.820 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 3.530 lei
- Stocuri
- 4 lei
- Creanțe
- 3.069 lei
- Casa și conturi la bănci
- 457 lei
- Datorii
- 6.437 lei
- Capitaluri
- -2.907 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 1.287 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.287 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.287 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 6 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 6 lei
- Datorii
- 1.093 lei
- Capitaluri
- -1.087 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală (CAEN Rev.2)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.2)
- 9001 · Activități de interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.2)
- 9003 · Activități de creație artistică (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului