TRAVEL SAGA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Florești, Comuna Florești, înmatriculată la 7 august 2023.
Identitate
- Denumire legală
- TRAVEL SAGA S.R.L.
- CUI
- 48597834
- Nr. înmatriculare
- J12/3364/2023
- EUID
- ROONRC.J12/3364/2023
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 7 august 2023
Sediu social
- Adresă
- Stadionului, nr. 4F, sc. 1, et. 1, ap. 11, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
- Localitate
- Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
- Cod poștal
- 407280
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 07.08.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- BEȚOAEA OTILIA CRISTINA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 23 din 65 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7911, județul Cluj, peste 66% dintre firmele clasei. Locul 11.400 din 42.438 în tot județul, și locul 13.034 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 26%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 507.918 lei | 216.247 lei | 1 | 2.623.856 lei | 1.251.558 lei | 241.247 lei |
| 2024 | 403.011 lei | 235.351 lei | 1 | 1.918.942 lei | 923.535 lei | 246.786 lei |
| 2023 | 48.555 lei | 20.059 lei | 1 | 363.193 lei | 318.765 lei | 45.059 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 507.918 lei
- Venituri totale
- 556.573 lei
- Cheltuieli totale
- 330.639 lei
- Profit brut
- 225.934 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 216.247 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 76.581 lei
- Active circulante
- 2.547.275 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.998.595 lei
- Casa și conturi la bănci
- 548.680 lei
- Datorii
- 1.251.558 lei
- Capitaluri
- 241.247 lei
- Capital subscris vărsat
- 25.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 403.011 lei
- Venituri totale
- 413.341 lei
- Cheltuieli totale
- 170.409 lei
- Profit brut
- 242.932 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 235.351 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 85.043 lei
- Active circulante
- 1.833.899 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.520.473 lei
- Casa și conturi la bănci
- 313.426 lei
- Datorii
- 923.535 lei
- Capitaluri
- 246.786 lei
- Capital subscris vărsat
- 25.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 48.555 lei
- Venituri totale
- 48.595 lei
- Cheltuieli totale
- 24.596 lei
- Profit brut
- 23.999 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 20.059 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.734 lei
- Active circulante
- 359.459 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 322.451 lei
- Casa și conturi la bănci
- 37.008 lei
- Datorii
- 318.765 lei
- Capitaluri
- 45.059 lei
- Capital subscris vărsat
- 25.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- 33 de cumpărături directe, de la o autoritate contractantă (2024–2025) · valoare însumată de cel mult 217 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- Asociatia "Centrul Cultural Clujean"33 de atribuiri · cel mult 217 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Achizitie cazare si transport Lisabona
3.983,70 lei · Asociatia "Centrul Cultural Clujean" · CPV 55110000-4 Servicii de cazare la hotel (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă
Achizitie servicii de transport si servicii de cazare
44.531,46 lei · Asociatia "Centrul Cultural Clujean" · CPV 60400000-2 Servicii de transport aerian (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă
Achizitie servicii transport Bucuresti - Cluj Napoca - Bucuresti
450 lei · Asociatia "Centrul Cultural Clujean" · CPV 60400000-2 Servicii de transport aerian (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă2 loturi
Achizitie bilete de avion
17.552,05 lei · Asociatia "Centrul Cultural Clujean" · CPV 60100000-9 Servicii de transport rutier (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă
Bilet autocar Brasov - Cluj Napoca - Brasov
140,50 lei · Asociatia "Centrul Cultural Clujean" · CPV 60112000-6 Servicii de transport rutier public (Rev.2) · fonduri europene
Clasamentul contractelor publice din Cluj →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 16 mai 2024 și 12 noiembrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.2)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
- 7911 · Activități ale agențiilor turistice (CAEN Rev.2)
- 7912 · Activități ale tur-operatorilor (CAEN Rev.2)
- 7990 · Alte servicii de rezervare și asistență turistică (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului