TRANSPOMAR INTERNATIONAL TURISM SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 6, înmatriculată la 29 martie 2004.
Identitate
- Denumire legală
- TRANSPOMAR INTERNATIONAL TURISM SRL
- CUI
- 16285516
- Nr. înmatriculare
- J2004004993409
- EUID
- ROONRC.J2004004993409
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 29 martie 2004
Sediu social
- Adresă
- IULIU MANIU, nr. 113, București Sectorul 6, București
- Localitate
- București Sectorul 6, București
- Cod poștal
- 61097
Contact
- Telefon
- 021 444 8509
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 3 februarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 29 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 29.03.2004
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ANTON CLAUDIU PETRE — administrator
- VOICULESCU MARIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 89 din 1.452 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4939, municipiul București, peste 94% dintre firmele clasei. Locul 27.193 din 132.982 în tot județul, și locul 17.879 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 14%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.161.463 lei | -1.762 lei | 4 | 1.374.828 lei | 2.860.409 lei | -1.485.581 lei |
| 2024 | 1.352.731 lei | 221.264 lei | 3 | 1.443.747 lei | 2.969.843 lei | -1.526.096 lei |
| 2023 | 1.428.855 lei | 160.341 lei | 3 | 1.093.650 lei | 2.840.519 lei | -1.746.869 lei |
| 2022 | 911.315 lei | 8.880 lei | 4 | 855.845 lei | 2.762.933 lei | -1.907.088 lei |
| 2021 | 481.320 lei | -216.424 lei | 2 | 615.871 lei | 2.556.454 lei | -1.940.583 lei |
| 2020 | 225.452 lei | -374.275 lei | 6 | 773.493 lei | 2.512.230 lei | -1.734.353 lei |
| 2019 | 1.597.942 lei | -126.227 lei | 12 | 1.051.218 lei | 2.411.839 lei | -1.357.260 lei |
| 2018 | 1.412.292 lei | -371.180 lei | 12 | 1.145.891 lei | 2.464.716 lei | -1.283.161 lei |
| 2017 | 1.591.942 lei | -152.973 lei | 10 | 1.223.330 lei | 2.159.705 lei | -914.481 lei |
| 2016 | 1.718.153 lei | -190.485 lei | 12 | 1.301.049 lei | 2.078.700 lei | -761.507 lei |
| 2015 | 1.290.054 lei | 50.970 lei | 8 | 1.173.691 lei | 1.760.723 lei | -571.022 lei |
| 2014 | 1.634.058 lei | 130.302 lei | 11 | 707.791 lei | 1.329.783 lei | -621.992 lei |
| 2013 | 1.576.839 lei | 233.982 lei | 4 | 670.307 lei | 1.422.601 lei | -752.294 lei |
| 2012 | 1.524.346 lei | -790.381 lei | — | 322.815 lei | 1.307.455 lei | -984.640 lei |
| 2011 | 1.302.334 lei | -27.606 lei | 7 | 1.616.833 lei | 1.808.828 lei | -191.995 lei |
| 2010 | 898.055 lei | -66.900 lei | 8 | 1.687.925 lei | 1.852.315 lei | -164.390 lei |
| 2009 | 1.010.143 lei | -121.539 lei | 7 | 1.916.991 lei | 2.014.481 lei | -97.490 lei |
| 2008 | 1.471.796 lei | 3.079 lei | 9 | 1.752.992 lei | 1.728.943 lei | 24.049 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.161.463 lei
- Venituri totale
- 1.224.156 lei
- Cheltuieli totale
- 1.192.846 lei
- Profit brut
- 31.310 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.762 lei
- Active imobilizate
- 67.771 lei
- Active circulante
- 1.307.057 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 583.824 lei
- Casa și conturi la bănci
- 723.233 lei
- Datorii
- 2.860.409 lei
- Capitaluri
- -1.485.581 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.500 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.352.731 lei
- Venituri totale
- 1.353.226 lei
- Cheltuieli totale
- 1.093.278 lei
- Profit brut
- 259.948 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 221.264 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 64.500 lei
- Active circulante
- 1.379.247 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 568.765 lei
- Casa și conturi la bănci
- 810.482 lei
- Datorii
- 2.969.843 lei
- Capitaluri
- -1.526.096 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.500 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.428.855 lei
- Venituri totale
- 1.488.236 lei
- Cheltuieli totale
- 1.313.679 lei
- Profit brut
- 174.557 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 160.341 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.618 lei
- Active circulante
- 1.078.032 lei
- Stocuri
- 730 lei
- Creanțe
- 537.063 lei
- Casa și conturi la bănci
- 540.239 lei
- Datorii
- 2.840.519 lei
- Capitaluri
- -1.746.869 lei
- Capital subscris vărsat
- 3.500 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 54 de cumpărături directe, de la 23 de autorități contractante (2021–2025) · valoare însumată de cel mult 273 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Comitetul Olimpic si Sportiv Roman13 atribuiri · cel mult 107 mii lei
- Teatrul Mic15 atribuiri · cel mult 47 mii lei
- DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI GIURGIU4 atribuiri · cel mult 24 mii lei
- Scoala Gimnaziala Nr.22o atribuire · cel mult 14 mii lei
- TEATRUL LUCEAFARUL IASI2 atribuiri · cel mult 10 mii lei
- AGENTIA NATIONALA PENTRU PROGRAME COMUNITARE IN DOMENIUL EDUCATIEI SI FORMARII PROFESIONALE2 atribuiri · cel mult 10 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Servicii transport auto
12.118,40 lei · Comitetul Olimpic si Sportiv Roman · CPV 60170000-0 Inchiriere de vehicule de transport de persoane cu sofer (Rev.2)
- Cumpărare directă
servicii transport bucuresti-bughea de sus
4.857 lei · DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI GIURGIU · CPV 60140000-1 Transport de pasageri ocazional (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii transport persoane Bucuresti - Iasi - Bucuresti
4.173 lei · Teatrul Mic · CPV 60140000-1 Transport de pasageri ocazional (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii transport persoane Bucuresti - Giurgiu - Eforie Sud retur in perioada 22.08.2024-27.08.2024
9.769 lei · DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI GIURGIU · CPV 60170000-0 Inchiriere de vehicule de transport de persoane cu sofer (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de transport auto
30.760 lei · Comitetul Olimpic si Sportiv Roman · CPV 60170000-0 Inchiriere de vehicule de transport de persoane cu sofer (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din București →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 7 iulie 2021 și 8 iulie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic (CAEN Rev.3)
- 4932 · Transporturi terestre de pasageri, ocazionale (CAEN Rev.3)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 5226 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.3)
- 5232 · Activități de intermediere pentru transportul de pasageri (CAEN Rev.3)
- 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN Rev.3)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.3)
- 5540 · Intermedieri pentru servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 5640 · Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
- 7722 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7733 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) (CAEN Rev.3)
- 7751 · Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor (CAEN Rev.3)
- 7911 · Activități ale agențiilor turistice (CAEN Rev.3)
- 7990 · Alte servicii de rezervare și asistență turistică (CAEN Rev.3)
- 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 9540 · Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.