TRANSILVANIA UȘI S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, înmatriculată la 22 ianuarie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- TRANSILVANIA UȘI S.R.L.
- CUI
- 40470753
- Nr. înmatriculare
- J2019000228019
- EUID
- ROONRC.J2019000228019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 ianuarie 2019
Sediu social
- Adresă
- Europei, nr. 31, Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba
- Localitate
- Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba
- Cod poștal
- 517241
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 22.01.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GROZA FLORIN COSMIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 24 din 47 după cifra de afaceri în clasa CAEN 3109, județul Alba, peste 51% dintre firmele clasei. Locul 5.793 din 10.678 în tot județul, și locul 2.791 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 12%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 179.942 lei | 25.208 lei | 2 | 183.803 lei | 45.862 lei | 26.079 lei |
| 2024 | 203.699 lei | 21.283 lei | 4 | 319.978 lei | 37.172 lei | 151.204 lei |
| 2023 | 124.120 lei | 14.509 lei | 4 | 319.886 lei | 58.363 lei | 129.921 lei |
| 2022 | 196.871 lei | 97.645 lei | 3 | 205.256 lei | 36.668 lei | 115.412 lei |
| 2021 | 82.841 lei | 14.556 lei | 5 | 187.654 lei | 116.711 lei | 17.767 lei |
| 2020 | 170.908 lei | 0 lei | 5 | 216.308 lei | 75.103 lei | 3.211 lei |
| 2019 | 17.300 lei | 3.011 lei | 2 | 59.851 lei | 56.640 lei | 3.211 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 179.942 lei
- Venituri totale
- 126.712 lei
- Cheltuieli totale
- 97.269 lei
- Profit brut
- 29.443 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 25.208 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 78.972 lei
- Active circulante
- 104.831 lei
- Stocuri
- 66.798 lei
- Creanțe
- 14.742 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.291 lei
- Datorii
- 45.862 lei
- Capitaluri
- 26.079 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 203.699 lei
- Venituri totale
- 229.024 lei
- Cheltuieli totale
- 203.686 lei
- Profit brut
- 25.338 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.283 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 98.776 lei
- Active circulante
- 221.202 lei
- Stocuri
- 141.435 lei
- Creanțe
- 75.336 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.431 lei
- Datorii
- 37.172 lei
- Capitaluri
- 151.204 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 124.120 lei
- Venituri totale
- 149.750 lei
- Cheltuieli totale
- 133.534 lei
- Profit brut
- 16.216 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.509 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 118.442 lei
- Active circulante
- 201.444 lei
- Stocuri
- 116.110 lei
- Creanțe
- 70.004 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.330 lei
- Datorii
- 58.363 lei
- Capitaluri
- 129.921 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 196.871 lei
- Venituri totale
- 196.871 lei
- Cheltuieli totale
- 97.553 lei
- Profit brut
- 99.318 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 97.645 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 122.951 lei
- Active circulante
- 82.305 lei
- Stocuri
- 26.769 lei
- Creanțe
- 45.204 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.332 lei
- Datorii
- 36.668 lei
- Capitaluri
- 115.412 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 82.841 lei
- Venituri totale
- 194.158 lei
- Cheltuieli totale
- 178.773 lei
- Profit brut
- 15.385 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.556 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 147.768 lei
- Active circulante
- 39.886 lei
- Stocuri
- 26.500 lei
- Creanțe
- 3.570 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.816 lei
- Datorii
- 116.711 lei
- Capitaluri
- 17.767 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 170.908 lei
- Venituri totale
- 170.909 lei
- Cheltuieli totale
- 169.825 lei
- Profit brut
- 1.084 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 172.586 lei
- Active circulante
- 43.722 lei
- Stocuri
- 27.862 lei
- Creanțe
- 6.570 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.290 lei
- Datorii
- 75.103 lei
- Capitaluri
- 3.211 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 17.300 lei
- Venituri totale
- 17.300 lei
- Cheltuieli totale
- 14.116 lei
- Profit brut
- 3.184 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.011 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 59.851 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 50.351 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.500 lei
- Datorii
- 56.640 lei
- Capitaluri
- 3.211 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Activități autorizate (CAEN)
- 1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN Rev.2)
- 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN Rev.2)
- 4759 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului