TRANS SPEED PARTICĂ S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Siliștea, Comuna Siliștea, înmatriculată la 14 ianuarie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- TRANS SPEED PARTICĂ S.R.L.
- CUI
- 40420500
- Nr. înmatriculare
- J34/63/2019
- EUID
- ROONRC.J34/63/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 ianuarie 2019
Sediu social
- Adresă
- DĂNĂCEȘTI, nr. 26, Sat Siliștea, Comuna Siliștea, Teleorman
- Localitate
- Sat Siliștea, Comuna Siliștea, Teleorman
- Cod poștal
- 147345
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 16 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 14.01.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DĂNAC DANIELA — administrator
- DĂNAC NICUȘOR DĂNUȚ — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 375 din 476 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Teleorman, peste 21% dintre firmele clasei. Locul 4.348 din 6.141 în tot județul, și locul 2.245 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 66%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 98.686 lei | 8.826 lei | 1 | 36.232 lei | 23.602 lei | 12.630 lei |
| 2024 | 59.577 lei | -6.553 lei | 1 | 37.040 lei | 11.031 lei | 26.009 lei |
| 2023 | 95.809 lei | 51.199 lei | 1 | 58.990 lei | 4.689 lei | 54.301 lei |
| 2022 | 69.073 lei | 40.067 lei | 0 | 41.495 lei | 349 lei | 41.146 lei |
| 2021 | 50.810 lei | 20.005 lei | 0 | 38.320 lei | 5.662 lei | 32.658 lei |
| 2020 | 60.035 lei | -2.047 lei | 1 | 37.754 lei | 4.049 lei | 33.705 lei |
| 2019 | 47.600 lei | 35.551 lei | 0 | 37.825 lei | 2.074 lei | 35.751 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 98.686 lei
- Venituri totale
- 98.686 lei
- Cheltuieli totale
- 88.873 lei
- Profit brut
- 9.813 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.826 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 48 lei
- Active circulante
- 36.184 lei
- Stocuri
- 8.406 lei
- Creanțe
- 209 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.569 lei
- Datorii
- 23.602 lei
- Capitaluri
- 12.630 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 59.577 lei
- Venituri totale
- 59.577 lei
- Cheltuieli totale
- 65.606 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 6.029 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 6.553 lei
- Active imobilizate
- 298 lei
- Active circulante
- 36.742 lei
- Stocuri
- 8.406 lei
- Creanțe
- 367 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.969 lei
- Datorii
- 11.031 lei
- Capitaluri
- 26.009 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 95.809 lei
- Venituri totale
- 95.809 lei
- Cheltuieli totale
- 35.592 lei
- Profit brut
- 60.217 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 51.199 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 548 lei
- Active circulante
- 58.442 lei
- Stocuri
- 8.406 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 50.036 lei
- Datorii
- 4.689 lei
- Capitaluri
- 54.301 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 69.073 lei
- Venituri totale
- 69.073 lei
- Cheltuieli totale
- 26.975 lei
- Profit brut
- 42.098 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 40.067 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 798 lei
- Active circulante
- 40.697 lei
- Stocuri
- 8.406 lei
- Creanțe
- 1.318 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.973 lei
- Datorii
- 349 lei
- Capitaluri
- 41.146 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 50.810 lei
- Venituri totale
- 50.810 lei
- Cheltuieli totale
- 29.311 lei
- Profit brut
- 21.499 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 20.005 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 38.320 lei
- Stocuri
- 5 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 38.315 lei
- Datorii
- 5.662 lei
- Capitaluri
- 32.658 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 60.035 lei
- Venituri totale
- 60.035 lei
- Cheltuieli totale
- 60.372 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 337 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.047 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 37.754 lei
- Stocuri
- 4 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 37.750 lei
- Datorii
- 4.049 lei
- Capitaluri
- 33.705 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 47.600 lei
- Venituri totale
- 47.600 lei
- Cheltuieli totale
- 10.621 lei
- Profit brut
- 36.979 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 35.551 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 112 lei
- Active circulante
- 37.713 lei
- Stocuri
- 16.587 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 21.126 lei
- Datorii
- 2.074 lei
- Capitaluri
- 35.751 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Activități autorizate (CAEN)
- 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN Rev.2)
- 0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN Rev.2)
- 0163 · Activități după recoltare (CAEN Rev.2)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului