TRANS EXPRES SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Târgu Mureș, înmatriculată la 24 mai 1993.
Identitate
- Denumire legală
- TRANS EXPRES SRL
- CUI
- 4102194
- Nr. înmatriculare
- J26/1334/1993
- EUID
- ROONRC.J26/1334/1993
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 24 mai 1993
Sediu social
- Adresă
- MĂGUREI, nr. 7, et. 3, ap. 16, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Localitate
- Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Cod poștal
- 540361
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- RELUARE ACTIVITATE din data 24.08.2011
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CELIK ILDIKO — administrator
- MATHE OLIMPIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 5 din 40 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5221, județul Mureș, peste 90% dintre firmele clasei. Locul 1.725 din 16.897 în tot județul, și locul 1.672 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 4%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.560.111 lei | -199.486 lei | 7 | 464.155 lei | 820.607 lei | -356.452 lei |
| 2024 | 2.463.373 lei | 91.146 lei | 6 | 677.909 lei | 834.876 lei | -156.967 lei |
| 2023 | 2.124.297 lei | -59.133 lei | 8 | 519.446 lei | 864.105 lei | -344.659 lei |
| 2022 | 2.393.007 lei | -54.666 lei | 8 | 516.635 lei | 802.160 lei | -285.525 lei |
| 2021 | 1.775.283 lei | 96.215 lei | 6 | 614.575 lei | 845.434 lei | -230.859 lei |
| 2020 | 1.778.497 lei | 204.642 lei | 6 | 467.298 lei | 794.373 lei | -327.075 lei |
| 2019 | 1.252.731 lei | 56.216 lei | 4 | 386.883 lei | 918.600 lei | -531.717 lei |
| 2018 | 1.009.108 lei | 13.035 lei | 4 | 90.249 lei | 678.182 lei | -587.933 lei |
| 2017 | 948.996 lei | -216.138 lei | 6 | 93.322 lei | 694.290 lei | -600.968 lei |
| 2016 | 1.533.360 lei | -167.410 lei | 9 | 130.090 lei | 514.921 lei | -384.831 lei |
| 2015 | 1.864.659 lei | -29.000 lei | 9 | 373.309 lei | 590.728 lei | -217.419 lei |
| 2014 | 1.803.736 lei | 14.931 lei | 7 | 242.052 lei | 430.471 lei | -188.419 lei |
| 2013 | 1.555.185 lei | 2.010 lei | 7 | 331.271 lei | 550.131 lei | -203.350 lei |
| 2012 | 905.688 lei | -25.012 lei | 3 | 300.054 lei | 534.643 lei | -234.589 lei |
| 2011 | 0 lei | -20.843 lei | — | 101.605 lei | 311.182 lei | -209.577 lei |
| 2010 | — | — | — | 6.059 lei | 194.993 lei | -188.934 lei |
| 2009 | 3.624 lei | -8.773 lei | — | 45.496 lei | 234.430 lei | -188.934 lei |
| 2008 | 107.333 lei | -172.074 lei | 7 | 57.604 lei | 237.764 lei | -180.160 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.560.111 lei
- Venituri totale
- 2.575.458 lei
- Cheltuieli totale
- 2.774.944 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 199.486 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 199.486 lei
- Active imobilizate
- 316.654 lei
- Active circulante
- 147.501 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 102.032 lei
- Casa și conturi la bănci
- 45.469 lei
- Datorii
- 820.607 lei
- Capitaluri
- -356.452 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.463.373 lei
- Venituri totale
- 2.507.947 lei
- Cheltuieli totale
- 2.370.696 lei
- Profit brut
- 137.251 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 91.146 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 495.755 lei
- Active circulante
- 182.154 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 158.005 lei
- Casa și conturi la bănci
- 24.149 lei
- Datorii
- 834.876 lei
- Capitaluri
- -156.967 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.124.297 lei
- Venituri totale
- 2.132.352 lei
- Cheltuieli totale
- 2.174.392 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 42.040 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 59.133 lei
- Active imobilizate
- 405.411 lei
- Active circulante
- 114.035 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 102.646 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.389 lei
- Datorii
- 864.105 lei
- Capitaluri
- -344.659 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.393.007 lei
- Venituri totale
- 2.403.104 lei
- Cheltuieli totale
- 2.438.480 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 35.376 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 54.666 lei
- Active imobilizate
- 184.407 lei
- Active circulante
- 332.228 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 272.405 lei
- Casa și conturi la bănci
- 59.823 lei
- Datorii
- 802.160 lei
- Capitaluri
- -285.525 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.775.283 lei
- Venituri totale
- 1.779.798 lei
- Cheltuieli totale
- 1.668.496 lei
- Profit brut
- 111.302 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 96.215 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 322.661 lei
- Active circulante
- 291.914 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 238.175 lei
- Casa și conturi la bănci
- 53.739 lei
- Datorii
- 845.434 lei
- Capitaluri
- -230.859 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.778.497 lei
- Venituri totale
- 1.782.197 lei
- Cheltuieli totale
- 1.563.327 lei
- Profit brut
- 218.870 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 204.642 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 275.492 lei
- Active circulante
- 191.806 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 122.563 lei
- Casa și conturi la bănci
- 69.243 lei
- Datorii
- 794.373 lei
- Capitaluri
- -327.075 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.252.731 lei
- Venituri totale
- 1.263.017 lei
- Cheltuieli totale
- 1.195.919 lei
- Profit brut
- 67.098 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 56.216 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 250.771 lei
- Active circulante
- 136.112 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 84.114 lei
- Casa și conturi la bănci
- 51.998 lei
- Datorii
- 918.600 lei
- Capitaluri
- -531.717 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.009.108 lei
- Venituri totale
- 1.065.116 lei
- Cheltuieli totale
- 1.041.964 lei
- Profit brut
- 23.152 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.035 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 27.780 lei
- Active circulante
- 62.469 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 40.860 lei
- Casa și conturi la bănci
- 21.609 lei
- Datorii
- 678.182 lei
- Capitaluri
- -587.933 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 948.996 lei
- Venituri totale
- 977.544 lei
- Cheltuieli totale
- 1.185.043 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 207.499 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 216.138 lei
- Active imobilizate
- 62.861 lei
- Active circulante
- 30.461 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 13.771 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.690 lei
- Datorii
- 694.290 lei
- Capitaluri
- -600.968 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.533.360 lei
- Venituri totale
- 1.568.865 lei
- Cheltuieli totale
- 1.736.275 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 167.410 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 167.410 lei
- Active imobilizate
- 117.459 lei
- Active circulante
- 12.631 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 20.610 lei
- Casa și conturi la bănci
- -7.979 lei
- Datorii
- 514.921 lei
- Capitaluri
- -384.831 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.864.659 lei
- Venituri totale
- 1.883.421 lei
- Cheltuieli totale
- 1.912.421 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 29.000 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 29.000 lei
- Active imobilizate
- 198.125 lei
- Active circulante
- 175.184 lei
- Stocuri
- 67.115 lei
- Creanțe
- 102.745 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.324 lei
- Datorii
- 590.728 lei
- Capitaluri
- -217.419 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.803.736 lei
- Venituri totale
- 1.859.328 lei
- Cheltuieli totale
- 1.840.524 lei
- Profit brut
- 18.804 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.931 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 160.308 lei
- Active circulante
- 81.744 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 75.760 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.984 lei
- Datorii
- 430.471 lei
- Capitaluri
- -188.419 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.555.185 lei
- Venituri totale
- 1.565.133 lei
- Cheltuieli totale
- 1.563.123 lei
- Profit brut
- 2.010 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.010 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 218.753 lei
- Active circulante
- 112.518 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 100.320 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.198 lei
- Datorii
- 550.131 lei
- Capitaluri
- -203.350 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 905.688 lei
- Venituri totale
- 928.088 lei
- Cheltuieli totale
- 953.100 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 25.012 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 25.012 lei
- Active imobilizate
- 186.243 lei
- Active circulante
- 113.811 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 87.519 lei
- Casa și conturi la bănci
- 26.292 lei
- Datorii
- 534.643 lei
- Capitaluri
- -234.589 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 92 lei
- Cheltuieli totale
- 20.935 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 20.843 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 20.843 lei
- Active imobilizate
- 96.876 lei
- Active circulante
- 4.729 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.966 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.763 lei
- Datorii
- 311.182 lei
- Capitaluri
- -209.577 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 5.164 lei
- Active circulante
- 895 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 895 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 194.993 lei
- Capitaluri
- -188.934 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.624 lei
- Venituri totale
- 3.624 lei
- Cheltuieli totale
- 12.039 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 8.415 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 8.773 lei
- Active imobilizate
- 5.164 lei
- Active circulante
- 40.332 lei
- Stocuri
- 7.722 lei
- Creanțe
- 24.932 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.678 lei
- Datorii
- 234.430 lei
- Capitaluri
- -188.934 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 107.333 lei
- Venituri totale
- 158.254 lei
- Cheltuieli totale
- 330.328 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 172.074 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 172.074 lei
- Active imobilizate
- 5.164 lei
- Active circulante
- 52.440 lei
- Stocuri
- 7.722 lei
- Creanțe
- 28.896 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.822 lei
- Datorii
- 237.764 lei
- Capitaluri
- -180.160 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
Activități autorizate (CAEN)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (7)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2000
- Înregistrare în scopuri de TVA
1993
- Înmatriculare la registrul comerțului