Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

TOTAL CONSTRUCȚII UNIVERSALE SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, înmatriculată la 27 iulie 2005.

Identitate

Denumire legală
TOTAL CONSTRUCȚII UNIVERSALE SRL
CUI
17825860
Nr. înmatriculare
J32/1097/2005
EUID
ROONRC.J32/1097/2005
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
27 iulie 2005

Sediu social

Adresă
nr. 400 A, Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu
Cod poștal
557260

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 14 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 dec)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 27.07.2005
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • BĂDICĂ DANIEL CONSTANTIN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
1,3 mil. lei02008: 21 mii lei2009: 32 mii lei2010: 14 mii lei2011: 48 mii lei2012: 63 mii lei2013: 123 mii lei2014: 61 mii lei2015: 202 mii lei2016: 283 mii lei2017: 400 mii lei2018: 238 mii lei2019: 591 mii lei2020: 896 mii lei2021: 683 mii lei2022: 645 mii lei2023: 952 mii lei2024: 849 mii lei2025: 1,3 mil. lei200920112013201520172019202120232025
Rezultat net
499 mii lei0-14 mii lei2008: -14 mii lei2009: 5 mii lei2010: -14 mii lei2011: 20 mii lei2012: 27 mii lei2013: 51 mii lei2014: 19 mii lei2015: 96 mii lei2016: 163 mii lei2017: 176 mii lei2018: 33 mii lei2019: 149 mii lei2020: 351 mii lei2021: 53 mii lei2022: 121 mii lei2023: 313 mii lei2024: 145 mii lei2025: 499 mii lei200920112013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 97 din 520 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, județul Sibiu, peste 82% dintre firmele clasei. Locul 2.863 din 15.771 în tot județul, și locul 1.979 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 55%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20251.314.545 lei498.981 lei5788.528 lei293.106 lei499.288 lei
2024849.199 lei144.768 lei5654.581 lei167.446 lei490.940 lei
2023951.663 lei313.244 lei5619.670 lei262.646 lei360.303 lei
2022645.250 lei121.106 lei6513.831 lei391.889 lei125.048 lei
2021682.789 lei53.130 lei9445.448 lei318.184 lei128.784 lei
2020895.721 lei351.176 lei6585.172 lei232.490 lei352.876 lei
2019591.122 lei149.468 lei3333.417 lei170.479 lei163.384 lei
2018237.903 lei32.997 lei4390.766 lei166.850 lei223.916 lei
2017400.198 lei176.317 lei3484.187 lei75.882 lei408.305 lei
2016283.314 lei162.671 lei2402.550 lei70.562 lei331.988 lei
2015201.503 lei96.189 lei2238.779 lei19.462 lei219.317 lei
201461.281 lei19.369 lei2148.841 lei25.714 lei123.127 lei
2013122.663 lei50.653 lei2139.950 lei36.192 lei103.758 lei
201263.427 lei26.660 lei255.587 lei2.482 lei53.105 lei
201147.685 lei20.441 lei344.470 lei18.025 lei26.445 lei
201013.970 lei-14.293 lei319.990 lei13.986 lei6.004 lei
200931.764 lei5.392 lei125.724 lei8.566 lei17.158 lei
200821.036 lei-13.825 lei116.429 lei2.163 lei11.766 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.314.545 lei
Venituri totale
1.328.271 lei
Cheltuieli totale
762.281 lei
Profit brut
565.990 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
498.981 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
160.426 lei
Active circulante
628.102 lei
Stocuri
144 lei
Creanțe
418.415 lei
Casa și conturi la bănci
209.543 lei
Datorii
293.106 lei
Capitaluri
499.288 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
5

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
849.199 lei
Venituri totale
829.191 lei
Cheltuieli totale
664.930 lei
Profit brut
164.261 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
144.768 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
208.235 lei
Active circulante
446.346 lei
Stocuri
144 lei
Creanțe
383.350 lei
Casa și conturi la bănci
62.852 lei
Datorii
167.446 lei
Capitaluri
490.940 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
5

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
951.663 lei
Venituri totale
971.691 lei
Cheltuieli totale
649.918 lei
Profit brut
321.773 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
313.244 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
96.877 lei
Active circulante
522.793 lei
Stocuri
20.334 lei
Creanțe
266.720 lei
Casa și conturi la bănci
235.739 lei
Datorii
262.646 lei
Capitaluri
360.303 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
5

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • 28 de cumpărături directe, de la 8 autorități contractante (2021–2025) · valoare însumată de cel mult 672 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Alte lucrari de finisare a constructiilor (Rev.2)

    5.020 lei · Colegiul National "Samuel von Brukenthal" Sibiu · CPV 45450000-6 Alte lucrari de finisare a constructiilor (Rev.2)

  2. Cumpărare directă2 loturi

    Prestari servicii de reconditionare la planseu din piatra naturala

    18.470 lei · Colegiul National "Samuel von Brukenthal" Sibiu · CPV 45400000-1 Lucrari de finisare a constructiilor (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    Executat reparatie tavan birou, zugravit.

    3.850 lei · Colegiul National "Samuel von Brukenthal" Sibiu · CPV 45400000-1 Lucrari de finisare a constructiilor (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    Lucrari de reparatii cosuri de fum

    23.050 lei · Colegiul National "Samuel von Brukenthal" Sibiu · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    Lucrari de reparatii masa laborator

    630,25 lei · Colegiul National "Samuel von Brukenthal" Sibiu · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

Clasamentul contractelor publice din Sibiu

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 23 decembrie 2021 și 12 martie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  13. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013

Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.

Înapoi sus ↑