TOPSEM CRIS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Topolog, Comuna Topolog, înmatriculată la 7 ianuarie 2015.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- TOPSEM CRIS SRL
- CUI
- 33946162
- Nr. înmatriculare
- J2015000004365
- EUID
- ROONRC.J2015000004365
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 7 ianuarie 2015
Sediu social
- Adresă
- 1 DECEMBRIE, nr. 87, Sat Topolog, Comuna Topolog, Tulcea
- Localitate
- Sat Topolog, Comuna Topolog, Tulcea
Stare
- Stare ONRC
- insolvență (cod 1107, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (cod 1139, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Reprezentanți
- CRISTEA IOANA — administrator
- FLORESCU MIRCEA-SORIN — administrator judiciar
- IDEVO FILIALA BUCUREȘTI SPRL — administrator judiciar
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.563.335 lei | -33.497 lei | 5 | 9.393.653 lei | 6.675.638 lei | 2.722.881 lei |
| 2024 | 7.047.771 lei | 55.134 lei | 7 | 8.683.789 lei | 5.444.884 lei | 2.756.378 lei |
| 2023 | 11.570.423 lei | 192.230 lei | 10 | 9.594.455 lei | 6.892.688 lei | 2.701.244 lei |
| 2022 | 9.977.012 lei | 1.207.568 lei | 4 | 8.253.216 lei | 5.706.877 lei | 2.553.517 lei |
| 2021 | 6.205.636 lei | 179.207 lei | 4 | 8.162.109 lei | 6.351.080 lei | 2.398.581 lei |
| 2020 | 6.428.643 lei | 742.018 lei | 5 | 7.505.857 lei | 5.283.238 lei | 2.224.945 lei |
| 2019 | 8.038.110 lei | 814.632 lei | 5 | 6.574.383 lei | 5.040.312 lei | 1.535.559 lei |
| 2018 | 5.846.107 lei | 233.676 lei | 4 | 4.362.790 lei | 3.611.522 lei | 752.506 lei |
| 2017 | 4.286.864 lei | 267.849 lei | 4 | 3.103.108 lei | 2.585.618 lei | 518.727 lei |
| 2016 | 2.745.817 lei | 215.256 lei | 2 | 773.596 lei | 522.718 lei | 250.878 lei |
| 2015 | 578.715 lei | 36.346 lei | — | 258.076 lei | 221.490 lei | 36.586 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.563.335 lei
- Venituri totale
- 5.173.577 lei
- Cheltuieli totale
- 5.186.784 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 13.207 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 33.497 lei
- Active imobilizate
- 2.243.076 lei
- Active circulante
- 7.150.577 lei
- Stocuri
- 2.752.219 lei
- Creanțe
- 4.329.932 lei
- Casa și conturi la bănci
- 68.410 lei
- Datorii
- 6.675.638 lei
- Capitaluri
- 2.722.881 lei
- Capital subscris vărsat
- 64.394 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.047.771 lei
- Venituri totale
- 7.141.813 lei
- Cheltuieli totale
- 7.051.353 lei
- Profit brut
- 90.460 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 55.134 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.704.488 lei
- Active circulante
- 5.979.301 lei
- Stocuri
- 1.672.756 lei
- Creanțe
- 4.252.766 lei
- Casa și conturi la bănci
- 52.966 lei
- Datorii
- 5.444.884 lei
- Capitaluri
- 2.756.378 lei
- Capital subscris vărsat
- 64.394 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 11.570.423 lei
- Venituri totale
- 11.987.828 lei
- Cheltuieli totale
- 11.736.418 lei
- Profit brut
- 251.410 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 192.230 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.793.662 lei
- Active circulante
- 6.800.793 lei
- Stocuri
- 2.170.786 lei
- Creanțe
- 4.567.823 lei
- Casa și conturi la bănci
- 62.147 lei
- Datorii
- 6.892.688 lei
- Capitaluri
- 2.701.244 lei
- Capital subscris vărsat
- 64.394 lei
- Număr mediu de salariați
- 10
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 11 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 68 de cumpărături directe, de la 42 de autorități contractante (2021–2023) · valoare însumată de cel mult 108 mii lei
- 4 atribuiri, de la 2 autorități contractante (2020) · valoare însumată de cel mult 186 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Institutul de Cercetare Dezvoltare pentru Pomicultura Pitesti Maracineni2 atribuiri · cel mult 150 mii lei
- Statiunea de Cercetare Dezvoltare Agricola Pitesti2 atribuiri · cel mult 36 mii lei
- SERVICII DE GOSPODARIRE URBANA SRLPLOIESTI S.R.L.o atribuire · cel mult 21 mii lei
- COMUNA CIOCARLIA8 atribuiri · cel mult 18 mii lei
- MUNICIPIUL PASCANIo atribuire · cel mult 7 mii lei
- COMUNA GRECIo atribuire · cel mult 6 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Erbicid total
2.745,53 lei · Unitatea Militara 02119 · CPV 24453000-4 Erbicide (Rev.2)
- Cumpărare directă
Erbicid total Glypho
2.440 lei · Unitatea Militara 02044 Tulcea · CPV 24453000-4 Erbicide (Rev.2)
- Cumpărare directă
PACHET PRODUSE AGRICOLE
2.609 lei · UAT Comuna Stejaru · CPV 42670000-3 Piese si accesorii pentru masini-unelte (Rev.2)
- Cumpărare directă
Erbicid total Glypho
2.200 lei · COMUNA CIOCARLIA · CPV 24453000-4 Erbicide (Rev.2)
- Cumpărare directă
Erbicid total Taifun 360 SL
2.000 lei · SERVICIUL PUBLIC DE GOSPODARIE COMUNALA AL ORASULUI BAILE HERCULANE · CPV 24453000-4 Erbicide (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Tulcea →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 26 februarie 2020 și 12 iunie 2023. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 2020 · Fabricarea pesticidelor și a altor produse agrochimice (CAEN Rev.2)
- 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN Rev.2)
- 4622 · Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor (CAEN Rev.2)
- 4675 · Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.2)
- 4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 7219 · Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie (CAEN Rev.2)
- 7220 · Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste (CAEN Rev.2)
- 8292 · Activități de ambalare (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- insolvență (cel puțin din 8 iulie 2026 → prezent)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (8 iulie 2026 → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: este sub incidența Legii nr. 85/2014
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
- Înmatriculare la registrul comerțului