TIES & CARS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 19 septembrie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- TIES & CARS S.R.L.
- CUI
- 48798927
- Nr. înmatriculare
- J2023017396401
- EUID
- ROONRC.J2023017396401
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 19 septembrie 2023
Sediu social
- Adresă
- LĂSTĂRIȘULUI, nr. 2, ap. 6B, mansarda, camera 2, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
- Cod poștal
- 12824
Contact
- Telefon
- 0736 338 742
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 10 februarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 20 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 19.09.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- OTOIU MARIAN-CRISTIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 126 din 429 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4511, municipiul București, peste 71% dintre firmele clasei. Locul 25.151 din 132.176 în tot județul, și locul 40.486 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 14%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.301.530 lei | 79.129 lei | 1 | 1.835.613 lei | 1.725.808 lei | 109.805 lei |
| 2024 | 1.141.387 lei | 67.150 lei | 1 | 782.215 lei | 751.539 lei | 30.676 lei |
| 2023 | 103.487 lei | -36.674 lei | 1 | 158.325 lei | 194.799 lei | -36.474 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.301.530 lei
- Venituri totale
- 1.326.888 lei
- Cheltuieli totale
- 1.235.303 lei
- Profit brut
- 91.585 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 79.129 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.835.613 lei
- Stocuri
- 1.315.587 lei
- Creanțe
- 526.669 lei
- Casa și conturi la bănci
- -6.643 lei
- Datorii
- 1.725.808 lei
- Capitaluri
- 109.805 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.141.387 lei
- Venituri totale
- 1.176.347 lei
- Cheltuieli totale
- 1.090.995 lei
- Profit brut
- 85.352 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 67.150 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 782.215 lei
- Stocuri
- 631.262 lei
- Creanțe
- 133.367 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.586 lei
- Datorii
- 751.539 lei
- Capitaluri
- 30.676 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 103.487 lei
- Venituri totale
- 103.502 lei
- Cheltuieli totale
- 139.162 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 35.660 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 36.674 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 158.325 lei
- Stocuri
- 159.396 lei
- Creanțe
- 7.489 lei
- Casa și conturi la bănci
- -8.560 lei
- Datorii
- 194.799 lei
- Capitaluri
- -36.474 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic (CAEN Rev.3)
- 4932 · Transporturi terestre de pasageri, ocazionale (CAEN Rev.3)
- 4933 · Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN Rev.3)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului