Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

THERMO PTKAISA S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Adjud, înmatriculată la 27 septembrie 2019.

Identitate

Denumire legală
THERMO PTKAISA S.R.L.
CUI
41695592
Nr. înmatriculare
J2019001002391
EUID
ROONRC.J2019001002391
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
27 septembrie 2019

Sediu social

Adresă
Republicii, nr. 2E, Municipiul Adjud, Vrancea
Localitate
Municipiul Adjud, Vrancea

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 6 feb)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 27.09.2019
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • TILIŢĂ OANA-SORINA — administrator
  • TILIŢĂ OVIDIU GHEORGHIŢĂ — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
6,0 mil. lei02019: 257 mii lei2020: 952 mii lei2021: 2,8 mil. lei2022: 5,9 mil. lei2023: 6,0 mil. lei2024: 5,2 mil. lei201920202021202220232024
Rezultat net
354 mii lei02019: 28 mii lei2020: 38 mii lei2021: 61 mii lei2022: 238 mii lei2023: 354 mii lei2024: 152 mii lei201920202021202220232024

Poziție în sector

Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Vrancea; ultimul an depus este 2024.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20245.220.271 lei151.613 lei112.374.045 lei1.736.678 lei637.367 lei
20235.983.624 lei354.017 lei92.116.102 lei1.409.307 lei706.795 lei
20225.853.330 lei237.559 lei71.698.222 lei1.304.486 lei393.736 lei
20212.799.213 lei60.626 lei61.405.853 lei1.249.676 lei156.177 lei
2020951.611 lei38.180 lei6695.089 lei628.538 lei66.551 lei
2019257.384 lei28.171 lei73.497 lei45.126 lei28.371 lei
Toți indicatorii

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
5.220.271 lei
Venituri totale
5.257.044 lei
Cheltuieli totale
5.070.469 lei
Profit brut
186.575 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
151.613 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
571.884 lei
Active circulante
1.802.161 lei
Stocuri
711.308 lei
Creanțe
942.626 lei
Casa și conturi la bănci
148.227 lei
Datorii
1.736.678 lei
Capitaluri
637.367 lei
Capital subscris vărsat
29.200 lei
Număr mediu de salariați
11

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
5.983.624 lei
Venituri totale
5.986.074 lei
Cheltuieli totale
5.577.129 lei
Profit brut
408.945 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
354.017 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
358.288 lei
Active circulante
1.757.814 lei
Stocuri
13.904 lei
Creanțe
1.373.404 lei
Casa și conturi la bănci
370.506 lei
Datorii
1.409.307 lei
Capitaluri
706.795 lei
Capital subscris vărsat
29.200 lei
Număr mediu de salariați
9

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
5.853.330 lei
Venituri totale
5.679.946 lei
Cheltuieli totale
5.400.213 lei
Profit brut
279.733 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
237.559 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
257.424 lei
Active circulante
1.440.798 lei
Stocuri
79.089 lei
Creanțe
1.181.565 lei
Casa și conturi la bănci
180.144 lei
Datorii
1.304.486 lei
Capitaluri
393.736 lei
Capital subscris vărsat
29.200 lei
Număr mediu de salariați
7

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.799.213 lei
Venituri totale
2.849.370 lei
Cheltuieli totale
2.760.752 lei
Profit brut
88.618 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
60.626 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
302.965 lei
Active circulante
1.102.888 lei
Stocuri
793.741 lei
Creanțe
223.685 lei
Casa și conturi la bănci
85.462 lei
Datorii
1.249.676 lei
Capitaluri
156.177 lei
Capital subscris vărsat
29.200 lei
Număr mediu de salariați
6

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
951.611 lei
Venituri totale
1.080.927 lei
Cheltuieli totale
1.033.226 lei
Profit brut
47.701 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
38.180 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
223.760 lei
Active circulante
471.329 lei
Stocuri
293.160 lei
Creanțe
115.112 lei
Casa și conturi la bănci
63.057 lei
Datorii
628.538 lei
Capitaluri
66.551 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
6

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
257.384 lei
Venituri totale
257.430 lei
Cheltuieli totale
221.536 lei
Profit brut
35.894 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
28.171 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
5.273 lei
Active circulante
68.224 lei
Stocuri
8.000 lei
Creanțe
27.602 lei
Casa și conturi la bănci
32.622 lei
Datorii
45.126 lei
Capitaluri
28.371 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

Contracte publice

  • 12 cumpărături directe, de la 6 autorități contractante (2021–2025) · valoare însumată de cel mult 88 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    REPARATII FERESTRE SI USI CU PIESE DE SCHIMB INCLUSE

    4.959 lei · COLEGIUL TEHNIC GHEORGHE BALS · CPV 45421150-0 Lucrari de instalare de tamplarie nemetalica (Rev.2)

  2. Cumpărare directă

    USI DE EXTERIOR + GEAM TERMOPAN DIVERSE DIMENSIUNI + ACCESORII

    8.143 lei · SCOALA GIMNAZIALA HOMOCEA · CPV 44221200-7 Usi (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    PLASE PROTERCTIE INSECTE

    1.780 lei · Scoala gimnaziala Angela Gheorghiu · CPV 39525500-3 Plase de tantari (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    Usa termopan.

    11.765 lei · COMUNA PLOSCUTENI (CONSILIUL LOCAL PLOSCUTENI) · CPV 44221200-7 Usi (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    Usi PVC.

    11.765 lei · COMUNA PLOSCUTENI (CONSILIUL LOCAL PLOSCUTENI) · CPV 45421150-0 Lucrari de instalare de tamplarie nemetalica (Rev.2)

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 9 februarie 2021 și 21 octombrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  2. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  3. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  4. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  5. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  6. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
    • Înmatriculare la registrul comerțului