TERRA NOVA INDUSTRY SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Arad, înmatriculată la 20 ianuarie 2003.
Identitate
- Denumire legală
- TERRA NOVA INDUSTRY SRL
- CUI
- 15138894
- Nr. înmatriculare
- J02/51/2003
- EUID
- ROONRC.J02/51/2003
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 20 ianuarie 2003
Sediu social
- Adresă
- Str. CODRULUI, nr. 2-4, Municipiul Arad, Arad
- Localitate
- Municipiul Arad, Arad
- Cod poștal
- 2900
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 29 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 20.01.2003
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MOŢIU MIRCEA-MIHAIL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Arad; ultimul an depus este 2024.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 74.666 lei | 22.842 lei | — | 769.054 lei | 109.678 lei | 659.376 lei |
| 2023 | 172.731 lei | 122.317 lei | 1 | 793.922 lei | 157.388 lei | 636.534 lei |
| 2022 | 137.832 lei | 46.235 lei | 1 | 630.642 lei | 163.100 lei | 467.542 lei |
| 2021 | 121.903 lei | 29.734 lei | 0 | 879.298 lei | 118.539 lei | 760.759 lei |
| 2020 | 127.833 lei | 51.264 lei | 0 | 982.825 lei | 251.800 lei | 731.025 lei |
| 2019 | 101.665 lei | 62.656 lei | 0 | 896.442 lei | 239.278 lei | 657.164 lei |
| 2018 | 87.418 lei | 65.332 lei | 0 | 859.413 lei | 264.905 lei | 594.508 lei |
| 2017 | 118.803 lei | 139.817 lei | — | 851.131 lei | 321.955 lei | 529.176 lei |
| 2016 | 123.704 lei | 71.963 lei | 0 | 980.800 lei | 241.441 lei | 739.359 lei |
| 2015 | 106.235 lei | 2.195 lei | 0 | 962.029 lei | 34.633 lei | 927.396 lei |
| 2014 | 171.823 lei | 39.305 lei | 1 | 984.329 lei | 59.129 lei | 925.200 lei |
| 2013 | 243.210 lei | 133.283 lei | 2 | 1.113.643 lei | 227.748 lei | 885.895 lei |
| 2012 | 224.970 lei | 162.533 lei | 2 | 952.794 lei | 230.182 lei | 722.612 lei |
| 2011 | 264.035 lei | 211.345 lei | 2 | 692.044 lei | 231.531 lei | 460.513 lei |
| 2010 | 298.510 lei | 6.870 lei | 4 | 196.804 lei | 83.002 lei | 113.802 lei |
| 2009 | 324.100 lei | 59.794 lei | 3 | 216.482 lei | 109.550 lei | 106.932 lei |
| 2008 | 335.620 lei | 46.338 lei | 3 | 213.494 lei | 166.356 lei | 47.138 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 74.666 lei
- Venituri totale
- 113.045 lei
- Cheltuieli totale
- 84.760 lei
- Profit brut
- 28.285 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 22.842 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 157.228 lei
- Active circulante
- 611.826 lei
- Stocuri
- 58.054 lei
- Creanțe
- 121.675 lei
- Casa și conturi la bănci
- 432.097 lei
- Datorii
- 109.678 lei
- Capitaluri
- 659.376 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 172.731 lei
- Venituri totale
- 213.469 lei
- Cheltuieli totale
- 88.934 lei
- Profit brut
- 124.535 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 122.317 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 172.736 lei
- Active circulante
- 621.186 lei
- Stocuri
- 12.046 lei
- Creanțe
- 179.283 lei
- Casa și conturi la bănci
- 429.857 lei
- Datorii
- 157.388 lei
- Capitaluri
- 636.534 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 137.832 lei
- Venituri totale
- 174.702 lei
- Cheltuieli totale
- 123.226 lei
- Profit brut
- 51.476 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 46.235 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 126.061 lei
- Active circulante
- 504.581 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 80.830 lei
- Casa și conturi la bănci
- 423.751 lei
- Datorii
- 163.100 lei
- Capitaluri
- 467.542 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 17 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4674 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.2)
- 7712 · Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele (CAEN Rev.2)
- 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.