TERRA CONCEPT SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Bădești, Comuna Pietroșani, înmatriculată la 20 ianuarie 2014.
Identitate
- Denumire legală
- TERRA CONCEPT SRL
- CUI
- 25397705
- Nr. înmatriculare
- J2014000066036
- EUID
- ROONRC.J2014000066036
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 20 ianuarie 2014
Sediu social
- Adresă
- Libertății, nr. 49, Sat Bădești, Comuna Pietroșani, Argeș
- Localitate
- Sat Bădești, Comuna Pietroșani, Argeș
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 8 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- RELUARE ACTIVITATE din data 21.12.2015
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- NĂSTASE GHEORGHE BOGDAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 4 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2752, județul Argeș. Locul 658 din 20.151 în tot județul, și locul 392 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 10%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11.407.598 lei | 162.489 lei | 37 | 6.646.159 lei | 5.640.447 lei | 1.005.712 lei |
| 2024 | 12.729.796 lei | 3.043.038 lei | 36 | 5.584.082 lei | 2.998.252 lei | 2.585.830 lei |
| 2023 | 6.008.508 lei | 1.425.368 lei | 27 | 3.948.912 lei | 2.523.294 lei | 1.425.618 lei |
| 2022 | 3.235.114 lei | 1.397.133 lei | 9 | 2.109.225 lei | 711.862 lei | 1.397.363 lei |
| 2021 | 787.383 lei | 322.231 lei | 4 | 671.835 lei | 309.111 lei | 365.512 lei |
| 2020 | 232.618 lei | 218.575 lei | 3 | 165.849 lei | 122.568 lei | 43.281 lei |
| 2019 | — | 0 lei | — | 146.335 lei | 321.659 lei | -175.324 lei |
| 2018 | — | -13.391 lei | — | 146.335 lei | 321.659 lei | -175.324 lei |
| 2017 | 13.645 lei | -162.133 lei | 4 | 161.252 lei | 323.219 lei | -161.933 lei |
| 2016 | 108.991 lei | 38.624 lei | 4 | 195.818 lei | 162.284 lei | 33.568 lei |
| 2015 | — | -5.255 lei | — | 7.196 lei | 12.251 lei | -5.055 lei |
| 2014 | 0 lei | -6.074 lei | 1 | 7.517 lei | 12.072 lei | 1.570 lei |
| 2013 | 2.951 lei | 80 lei | 0 | 17.419 lei | 15.900 lei | 1.519 lei |
| 2012 | 0 lei | -6.204 lei | 1 | 16.312 lei | 12.266 lei | 4.046 lei |
| 2011 | 5.779 lei | -2.157 lei | 1 | 29.710 lei | 19.285 lei | 10.425 lei |
| 2010 | — | -24.498 lei | 1 | 31.011 lei | 18.429 lei | 12.582 lei |
| 2009 | 70.631 lei | 36.881 lei | 5 | 52.777 lei | 15.696 lei | 37.081 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 11.407.598 lei
- Venituri totale
- 11.407.716 lei
- Cheltuieli totale
- 11.210.754 lei
- Profit brut
- 196.962 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 162.489 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.163.746 lei
- Active circulante
- 2.482.413 lei
- Stocuri
- 1.798.995 lei
- Creanțe
- 640.697 lei
- Casa și conturi la bănci
- 42.721 lei
- Datorii
- 5.640.447 lei
- Capitaluri
- 1.005.712 lei
- Capital subscris vărsat
- 21.250 lei
- Număr mediu de salariați
- 37
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 12.729.796 lei
- Venituri totale
- 12.835.080 lei
- Cheltuieli totale
- 9.586.855 lei
- Profit brut
- 3.248.225 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.043.038 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.063.615 lei
- Active circulante
- 3.520.467 lei
- Stocuri
- 308.715 lei
- Creanțe
- 2.980.882 lei
- Casa și conturi la bănci
- 230.870 lei
- Datorii
- 2.998.252 lei
- Capitaluri
- 2.585.830 lei
- Capital subscris vărsat
- 21.250 lei
- Număr mediu de salariați
- 36
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 6.008.508 lei
- Venituri totale
- 6.008.508 lei
- Cheltuieli totale
- 4.310.860 lei
- Profit brut
- 1.697.648 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.425.368 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.096.013 lei
- Active circulante
- 2.852.899 lei
- Stocuri
- 346.930 lei
- Creanțe
- 2.473.664 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.305 lei
- Datorii
- 2.523.294 lei
- Capitaluri
- 1.425.618 lei
- Capital subscris vărsat
- 250 lei
- Număr mediu de salariați
- 27
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.235.114 lei
- Venituri totale
- 3.235.114 lei
- Cheltuieli totale
- 1.805.630 lei
- Profit brut
- 1.429.484 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.397.133 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 441.927 lei
- Active circulante
- 1.667.298 lei
- Stocuri
- 319.114 lei
- Creanțe
- 1.267.145 lei
- Casa și conturi la bănci
- 81.039 lei
- Datorii
- 711.862 lei
- Capitaluri
- 1.397.363 lei
- Capital subscris vărsat
- 230 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 787.383 lei
- Venituri totale
- 787.383 lei
- Cheltuieli totale
- 457.278 lei
- Profit brut
- 330.105 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 322.231 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 129.170 lei
- Active circulante
- 542.665 lei
- Stocuri
- 333.796 lei
- Creanțe
- 200.642 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.227 lei
- Datorii
- 309.111 lei
- Capitaluri
- 365.512 lei
- Capital subscris vărsat
- 230 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 232.618 lei
- Venituri totale
- 232.618 lei
- Cheltuieli totale
- 7.066 lei
- Profit brut
- 225.552 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 218.575 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 165.849 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 164.002 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.847 lei
- Datorii
- 122.568 lei
- Capitaluri
- 43.281 lei
- Capital subscris vărsat
- 230 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 146.335 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 146.335 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 321.659 lei
- Capitaluri
- -175.324 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 13.391 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 13.391 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 13.391 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 146.335 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 146.335 lei
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 321.659 lei
- Capitaluri
- -175.324 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 13.645 lei
- Venituri totale
- 13.645 lei
- Cheltuieli totale
- 175.690 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 162.045 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 162.133 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 161.252 lei
- Stocuri
- 9.766 lei
- Creanțe
- 148.634 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.852 lei
- Datorii
- 323.219 lei
- Capitaluri
- -161.933 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 108.991 lei
- Venituri totale
- 108.993 lei
- Cheltuieli totale
- 69.279 lei
- Profit brut
- 39.714 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 38.624 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 195.818 lei
- Stocuri
- 4.320 lei
- Creanțe
- 185.193 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.305 lei
- Datorii
- 162.284 lei
- Capitaluri
- 33.568 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 5.255 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 5.255 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 5.255 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 7.196 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 7.166 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30 lei
- Datorii
- 12.251 lei
- Capitaluri
- -5.055 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2014 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 2.300 lei
- Cheltuieli totale
- 8.374 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 6.074 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 6.074 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 7.517 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 7.166 lei
- Casa și conturi la bănci
- 351 lei
- Datorii
- 12.072 lei
- Capitaluri
- 1.570 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.951 lei
- Venituri totale
- 2.951 lei
- Cheltuieli totale
- 2.871 lei
- Profit brut
- 80 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 80 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 17.419 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 13.881 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.538 lei
- Datorii
- 15.900 lei
- Capitaluri
- 1.519 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 6.204 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 6.204 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 6.204 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 16.312 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 15.978 lei
- Casa și conturi la bănci
- 334 lei
- Datorii
- 12.266 lei
- Capitaluri
- 4.046 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.779 lei
- Venituri totale
- 5.779 lei
- Cheltuieli totale
- 7.936 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.157 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.157 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 29.710 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 29.687 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23 lei
- Datorii
- 19.285 lei
- Capitaluri
- 10.425 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- 22.348 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 22.348 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 24.498 lei
- Active imobilizate
- 277 lei
- Active circulante
- 30.734 lei
- Stocuri
- 5.371 lei
- Creanțe
- 25.290 lei
- Casa și conturi la bănci
- 73 lei
- Datorii
- 18.429 lei
- Capitaluri
- 12.582 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 70.631 lei
- Venituri totale
- 70.631 lei
- Cheltuieli totale
- 31.265 lei
- Profit brut
- 39.366 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 36.881 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 421 lei
- Active circulante
- 52.356 lei
- Stocuri
- 1.522 lei
- Creanțe
- 47.315 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.519 lei
- Datorii
- 15.696 lei
- Capitaluri
- 37.081 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
Activități autorizate (CAEN)
- 2331 · Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică (CAEN Rev.3)
- 2332 · Fabricarea cărămizilor, țiglelor și altor produse pentru construcții, din argilă arsă (CAEN Rev.3)
- 2341 · Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental (CAEN Rev.3)
- 2752 · Fabricarea de echipamente casnice neelectrice (CAEN Rev.3)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere (CAEN Rev.3)
- 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 4942 · Servicii de mutare (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
- Înmatriculare la registrul comerțului
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Înregistrări mai vechi (6)
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
- Înregistrare în scopuri de TVA